Погоди ја расата

Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
На последната највеќе ми личи на American Staffordshire Terrier (AST) ?
Не не доста е штом вие не ја погодивте нема шанси.

Расата е American Allaunt . Мислев дека се работи за некоја позната раса но под друго име но не е така ,побарав и мислам дека ова и е единственото име.

Кој сака нека постира слика Lu , IKO...
 
L

Lu

Гостин
Ту што куче ќе беше ова,првпат гледам и слушам за оваа раса.Богами штом јас и уште неколку други не ја погодивме,другите до утре сабајле ќе погодуваа и пак немаше никој да ја погоди.
Ете да не ја отворев темава никогаш немаше да дознаам за оваа раса,доста корисна испадна темава,ем си играме погаѓање на раса ем ги учиме новите и непознати раси.
Инаку оваа раса Ammerican Allaunt,штом ја нема под друго име сигурно е некоја новосоздадена.

Ајде Дамјан пуцај со нова раса.
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Basenji пишува на сликата :)

Следно

asdfghjkl;.jpg
 
L

Lu

Гостин
Basenji пишува на сликата :)

Следно

Прегледај го приврзокот 38083
Чудно,мене цела слика ми се појавува и кога сум исклучена и кога сум уклучена на форумов.

Заборавив да кажам дека погоре на сликата од расата Lagotto Romagnolo во долниот десен агол влегле во кадар Мопс (кремастото) и мислам дека е Француски булдог (црното).

Инаку не е Акита ину како што одговорил погоре Light Bringer,бидејќи нема таква градба на Акита ину и + Акита ину секогаш ја држи опашката нагоре свиткана (исто како Сибирскиот самојед)

Дали е Швајцарски/Германски бел овчар ?
 
M

marko 1996

Гостин
Чудно,мене цела слика ми се појавува и кога сум исклучена и кога сум уклучена на форумов.

Заборавив да кажам дека погоре на сликата од расата Lagotto Romagnolo во долниот десен агол влегле во кадар Мопс (кремастото) и мислам дека е Француски булдог (црното).

Инаку не е Акита ину како што одговорил погоре Light Bringer,бидејќи нема таква градба на Акита ину и + Акита ину секогаш ја држи опашката нагоре свиткана (исто како Сибирскиот самојед)

Дали е Швајцарски/Германски бел овчар ?
Идеш десен клик->view image-> и ке видиш горе над тоа кај шо пишуваш урл како е расата т.е како се вика сликата , ама ова го нема на сите слики :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom