Погоди ја расата

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
761
Поени од реакции
785
Јее :LOL:
Еве една полесна раса:
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
761
Поени од реакции
785
Бидејќи никој нема поставено нова раса, повторно ќе поставам. Овој пат поспесифична и уникатна, и не толку слична на друга раса.
22231.jpg
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.283
Член од
24 мај 2014
Мислења
3.911
Поени од реакции
3.933
Глеам никој не ја знае расава па ке постирам јас една...
Patterdale terrier е расата ја откривам зошто подолго време никој не се обиде да одговори... Иначе Grmys кај мене сликата што си ја ставил не ја дава ако и кај другите не ја прикажува стави од расата друга слика.
 

Rick Grimes

Manchester United fan.
Член од
11 јули 2015
Мислења
130
Поени од реакции
66
Patterdale terrier е расата ја откривам зошто подолго време никој не се обиде да одговори... Иначе Grmys кај мене сликата што си ја ставил не ја дава ако и кај другите не ја прикажува стави од расата друга слика.
Ни кај мене не ја дава,нека стави друга слика.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
3.911
Поени од реакции
3.933
Ајде кучкари погодувајте :) Ке ми биде мило и тој што ке погоди или некој друг да каже и од што е настаната расава од кое вкрстување на кои раси.
Linebaugh3andhalfyears6.jpg
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.093
Поени од реакции
941
Ајде кучкари погодувајте :) Ке ми биде мило и тој што ке погоди или некој друг да каже и од што е настаната расава од кое вкрстување на кои раси.
Прегледај го приврзокот 132036
Кане Корсо, Грејт Дејн и Пит Булл???
На тие 3 раси ми изгледа али врска неам што е!
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
3.911
Поени од реакции
3.933
Кане Корсо, Грејт Дејн и Пит Булл???
На тие 3 раси ми изгледа али врска неам што е!
Нема да досаѓам да терам други да погодуваат додека не се погоди расата ке ви кажам... Се работи за Бандог, Бандог е мешавина од Американски Стафордски Териер со Англиски Мастиф има и други теории, но оваа е најпозната. Иначе и сите раси од Пит Бул Териер крвната линија (типовите на кучиња) помешани со Мастифи крвната линија ги викаат Бандог.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.093
Поени од реакции
941
Нема да досаѓам да терам други да погодуваат додека не се погоди расата ке ви кажам... Се работи за Бандог, Бандог е мешавина од Американски Стафордски Териер со Англиски Мастиф има и други теории, но оваа е најпозната. Иначе и сите раси од Пит Бул Териер крвната линија (типовите на кучиња) помешани со Мастифи крвната линија ги викаат Бандог.
Добро е барем едно погодив...
 
На врв Bottom