Погоди ја расата

L

Lu

Гостин
Ајде форумџии да видиме колку ги познаваме расите на кучиња.
Ми текна да отворам една интересна тема,да се погоди расата на кучето од сликата.
Значи ваква е играта,еден член поставува слика од некоја раса на куче и другите членови ја погаѓаат расата,само оној член кој што ќе ја погоди расата има право да постави наредна слика и останатите продолжуваат да ја погаѓаат расата.

Ајде бидејќи јас ја отворив темата ќе поставам слика,играта може да започне.
Сликите треба да бидат јасни со убави примероци од расата,возрасни единки за да бидат попрепознатливи!

Погоди ја расава

 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.680
Задната страна на 1 денар :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.504
Поени од реакции
192.018
Е што е ова ако не е шарпланинец баш ме интересира.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.680
Нешто што наликува на Шарпланинец :)
 
L

Lu

Гостин
Ајде вака,со повеќе од 5 неточни одговори тој што ја поставил сликата ќе ја каже расата и ќе постави нова слика/раса.
И да напоменам уште еднаш само тој што ќе ја погоди расата има право да постави нова слика од раса и играта продолжува.

И секако не е финтата да се стави слика од расите што секој втор човек ги знае како што се например Сибирскиот самојед или Златниот ретривер,туку финтата е да се стави понепозната раса за да повеќе се размислива и да се запознаат поретките раси на нашите простори.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.680
Мислам дека Дамјан го погоди...
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Со 7 неточни одговори редно е да ја кажам расата која што никој не успеа да ја погоди.
Расата е Кавкаски овчар (Caucasian shepherd) http://forum.kupimilenik.mk/index.php?topic=207.0

Ајде започнуваме со нова рунда

Погоди ја расата

-Aziat.

Па го погодив претходното ,кавкаски овчар (ovcharka) ,Caucasian mountian dog.... :)
 
L

Lu

Гостин
Да,браво Дамјан_ пак погоди,расата е Средноазиски овчар - Азиат.

Ајде Дамјан_ сега ти си на ред,постави нова раса.:bravo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom