Погоди ја расата

L

Lu

Гостин
Случајно да не е American Indian Dog ?
Ќе одговорам во името на short1 бидејќи подолго време е исклучена,за да играта продолжи да тече (се надевам нема да ми замери short1 што одговорив во нејзино име :smir:)

Да, таа е расата American indian dog ,можеш да поставиш нова раса.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Хахахахаа бод да чува си играте погодување а ако убаво само продолжете :vozbud: :vozbud: :pos2: :pos2: !
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Не бе сакам кучиња не да не ама дај нешо поинтересни, остри раси :)
 
L

Lu

Гостин
Хахахахаа бод да чува си играте погодување а ако убаво само продолжете :vozbud: :vozbud: :pos2: :pos2: !
А зошто да не играме?
Јас ја отворив темава за забава а и + тоа ова е одличен начин да се запознаат и научат поретките кучиња.
Моја цел со отварањето на темата беше преку игра да се запознаат расите кои се ретки на овие простори и затоа и кога ја отворив темата реков да се поставуваат слики од поретки раси,со цел да се запознаат тие ретки раси кај нас.
Чист доказ ти е првата страна,првиот мој пост,првата слика што ја поставив.Види само колку луѓе мислеа дека расата е Шарпланинец,а на крај сите што мислеа дека кучето од сликата е раса Шарпланинец видоа дека всушност тоа не е Шарпланинец туку Кавкаски овчар (кој е доста сличен на Шарпланинецот и за тие што не се разбираат многу од кучиња не можат да ги раликуваат овие 2 толку слични а сепак различни раси).

Инаку Дамјан дали кучето е American Pit Bull Terrier (APBT) ?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Ќе одговорам во името на short1 бидејќи подолго време е исклучена,за да играта продолжи да тече (се надевам нема да ми замери short1 што одговорив во нејзино име :smir:)

Да, таа е расата American indian dog ,можеш да поставиш нова раса.
Ne zameram :smir: Taa rasa bese, lepota...Ja ne znaev deka postoi ova kuce pred da zemam da pobaram rasa za postiranje ovde
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Не е ни бандог ни пит бул , ајде интересно ќе биде ова :vozbud:
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
^^ Личи на Кане Корсо,ама опашката ме буни,кошто знам и опашката се сече кај КК.
 
L

Lu

Гостин
^^ Личи на Кане Корсо,ама опашката ме буни,кошто знам и опашката се сече кај КК.
Да кај Cane Corso се сече и опаш и уши,али можеби газдата на овој на сликата одлучил да ги скрати само ушите,а опашката да ја остави. Али сепак како што кажав ова ако е КК е од тие килавите,а Presa Canario не е 100%.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Не ,не...еве ви уште некој слики...
images.jpg s.jpg dozer2.jpg

Ако сакате може да ја кажам расата ,јас прв пат ја чув и ја постирав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom