Повреди на колена, совети, прашања..

  • Креатор на темата ФорцаМилан
  • Време на започнување
Член од
27 мај 2013
Мислења
42
Поени од реакции
15
Препорака за добар ортопед хирург на државна за руптура на преден вкрстен лигамент? Или на приватна.
Јас имам правено артроскопија на скинат менискус кај др.Роза Џолева на клиника. Неа ја препорачувам од лично искуство, жената пред да ја види снимката од магнет само со преглед точно ја постави дијагнозата и одлично ја заврши артроскопијата. За лигаменти не би знаела, но исто од лично искуство сo член на семејството др.Несторовски од 8 Септември, човекот е одличен но ако воопшто најдеш термин. ОД приватните знам за многу позитивни искуства од др.Борислав Илиев од Систина..Со лесно :)
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
Препорака за добар ортопед хирург на државна за руптура на преден вкрстен лигамент? Или на приватна.
Мене ме оперираше др. Алан Андоновски од државна, изгледа неозбилно ама човекот е мајстор и си го знае занаетот, ме оперираше 23 јануари (преден вкрстен лигамент), во Октомври веќе трчав 10 км. Сега кога ми е малце зајакнат квадрицепсот се осеќам како да не сум правел операција.
 
Член од
18 јануари 2021
Мислења
35
Поени од реакции
31
Jas imam skinati ligamenti na levoto koleno dve opracii i nisto samo si se isporazbolev.Vtorata operacija bese vo belgrad i lokalna anestezija tesko ja podnesov se ukociv cela vrtoglavici.Nesmees da mrdas dodeka ne pomine a jas nemozev od bolovi se ispovrakav a trebalo da se miruva i haos
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
26
Вака,денес ми се јави страшна болка во коленото додека трчав и после едвај си дојдов дома. Значи не чашката туку од десната страна на чашката странично незнам како да го објаснам стручно. Кога е во мирување не боли можам да ја мрдам со мала болка ногата и да ја испружам но неможам да трчам,одам со мала болка и неможам да се качам по скали. Што би можело да биде,што да направам превентивно(некој маст,крема итн) и како иде процедурата доколку е сериозно? Каде треба да се снима и дали да се оди на физикална.Поздрав
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Вака,денес ми се јави страшна болка во коленото додека трчав и после едвај си дојдов дома. Значи не чашката туку од десната страна на чашката странично незнам како да го објаснам стручно. Кога е во мирување не боли можам да ја мрдам со мала болка ногата и да ја испружам но неможам да трчам,одам со мала болка и неможам да се качам по скали. Што би можело да биде,што да направам превентивно(некој маст,крема итн) и како иде процедурата доколку е сериозно? Каде треба да се снима и дали да се оди на физикална.Поздрав
Де бе до кај ја отера работата... Лигаментите ги имаш исфорсирано. Земи мачкај со Ice Power MSM гелон на 3 саата и купи ако треба кинезио ленти, носи 3-4 дена без да ги одлепуваш и како нов ќе си.
 
Член од
22 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Имам скинат менискус.Коленото ми е блокирано.Во Еразмо во Охрид ми викаат операција а Несторовски ме праќа прво на физикална.Исто и друг доктор од 8ми Септември ми кажа дека е потребна операција.Да не имал некој вакво искуство.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Имам скинат менискус.Коленото ми е блокирано.Во Еразмо во Охрид ми викаат операција а Несторовски ме праќа прво на физикална.Исто и друг доктор од 8ми Септември ми кажа дека е потребна операција.Да не имал некој вакво искуство.
Си била кај доктори специјалисти и сега тука тражеш савет? :facepalm:
 

Dom

Член од
17 ноември 2020
Мислења
21
Поени од реакции
21
Имам скинат менискус.Коленото ми е блокирано.Во Еразмо во Охрид ми викаат операција а Несторовски ме праќа прво на физикална.Исто и друг доктор од 8ми Септември ми кажа дека е потребна операција.Да не имал некој вакво искуство.
Како успеа да најдеш термин во 8ми септември?
 
Член од
22 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Како успеа да најдеш термин во 8ми септември?
Еден месец веќе идам таму после собраќајка,секој петок ми викаат дојди нареден петок.Без термин
Автоматски споено мислење:

Си била кај доктори специјалисти и сега тука тражеш савет? :facepalm:
Да ,кога сите ти даваат различна дијагноза.Прашав само за искусво!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.628
Поени од реакции
10.908
Имам скинат менискус.Коленото ми е блокирано.Во Еразмо во Охрид ми викаат операција а Несторовски ме праќа прво на физикална.Исто и друг доктор од 8ми Септември ми кажа дека е потребна операција.Да не имал некој вакво искуство.
Др Сашо Младеновски ме оперираше од менискус пред 13 години во тогашна Воена болница, сега е во Фили Втори мислам. Да чукнам во дрво, супер ми е коленото, активен сум, пливам, трчам на Водно, носам дете од 15 кила по планини итн... а за докторот можам да кажам дека е број 1.
Инаку терапевтите од воена/8ми се едни од најдобрите во државава.
Така да, пут под ноги и со лесно :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.066
Поени од реакции
6.680
Имам скинат менискус.Коленото ми е блокирано.Во Еразмо во Охрид ми викаат операција а Несторовски ме праќа прво на физикална.Исто и друг доктор од 8ми Септември ми кажа дека е потребна операција.Да не имал некој вакво искуство.
Нема што да се дискутира ако коленото блокира, мора интервенција.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.788
Поени од реакции
9.561
Имам скинат менискус.Коленото ми е блокирано.Во Еразмо во Охрид ми викаат операција а Несторовски ме праќа прво на физикална.Исто и друг доктор од 8ми Септември ми кажа дека е потребна операција.Да не имал некој вакво искуство.
Какво искуство поточно бараш!?
Искуство на опериран од менискус или!?
Може ли да кажеш кој друг доктор ти препорачал операција, исто и не те разбирам каде одиш секој петок!?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.066
Поени од реакции
6.680
дури нема магнетна џабе дискутирање и муабети, треба да се прецизира од каква природа е повредата.............кочење, крцкање, отоци доволен показател дека треба интервенција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom