Повреди на колена, совети, прашања..

  • Креатор на темата ФорцаМилан
  • Време на започнување

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
ne e za ovde postov,ama moz nekomi sto mu treba ke mu pomogne.
Sega doneseno od stranstvo na upola cena.
... Слика6942[1].jpg ... Слика6943[1].jpg ... Слика6944[1].jpg
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
434
Поени од реакции
710
20220409_120758.jpg 20220409_120758.jpg
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Zdravo, pred 7 godini pravev operacija so dijagnoza najdole, a sega imam bolki pod caskatq I bockanje blizy meniscus na levoto koleno, ja dobiv ovaa dijagnoza sega, mi preporacaa prp inekcii no tretmanot e skap I ne e 100% siguren.
Kolenata mi se preoptovareni, visor sum so slabi noze, izgleda ednata noga mi podolga.
Non stop cuvstvuvqm bolka posle teska rabota, dali ima nekoa alternativa oven ovaa prp tretman, nekoj so slicni bolki ili sovet od nekoj sto razbira... doktorot veli deka moras da gi stavis kako starves nema da te drzat kolenata Derek ovie inekcii bile najdobro resenie za syndrome skokacko koleno...
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
20 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
ja do sega 2 pati go imam povredeno kolenoto(mi izletuva caskata) taka da ako ima nekoj nekoe prasanje slobodno neka pise
Zdravo jas imam 16 godini i imam bolka vo dvete kolena za edna godina izrasnav 15cm sega imam mnogu golemi bolki naprajv magnetna rezonanca i mi rekoja deka rastam no imam mal kolicina izliv vo kolenoto retropatelar ako moze nekoj dami kaze sto treba da napravam
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Zdravo jas imam 16 godini i imam bolka vo dvete kolena za edna godina izrasnav 15cm sega imam mnogu golemi bolki naprajv magnetna rezonanca i mi rekoja deka rastam no imam mal kolicina izliv vo kolenoto retropatelar ako moze nekoj dami kaze sto treba da napravam
Треба да отидеш на преглед кај доктор ортопед

Sent from my SM-N980F using Tapatalk
 
Член од
13 ноември 2022
Мислења
4
Поени од реакции
0
zdravo… imam zakazano operacija na koleno vo gracka bolnica za nekoj den …. iskustvo so dok Nastov i kolku kosta operacijata dali znae nekoj… imam zdrastveno oseguruvanje…pozz
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
zdravo… imam zakazano operacija na koleno vo gracka bolnica za nekoj den …. iskustvo so dok Nastov i kolku kosta operacijata dali znae nekoj… imam zdrastveno oseguruvanje…pozz
по мое искуство еден од најдобрите.
лично живеев со повреда на колено (менискус + предни вкрстени лигаменти) повеќе од 7 години.
сум бил кај сите доктори и во градска, и во државна и во воена, сите до еден сакаа да извлечат мито и ниеден не ме примаше и не ми закажуваше операција.
после 7 години правев операција кај Настов во градска. никакви пост оперативни компликации, брзо опоравување и педантност при работењето од страна на целиот негов тим.
додека лежев тие 3-4 дена во болница ниеден друг доктор немаше закажано операција, Настов правеше по 2-3 во ден.
да беа сите ко него нашево здравство ќе беше швајцарско
 
Член од
13 ноември 2022
Мислења
4
Поени од реакции
0
по мое искуство еден од најдобрите.
лично живеев со повреда на колено (менискус + предни вкрстени лигаменти) повеќе од 7 години.
сум бил кај сите доктори и во градска, и во државна и во воена, сите до еден сакаа да извлечат мито и ниеден не ме примаше и не ми закажуваше операција.
после 7 години правев операција кај Настов во градска. никакви пост оперативни компликации, брзо опоравување и педантност при работењето од страна на целиот негов тим.
додека лежев тие 3-4 дена во болница ниеден друг доктор немаше закажано операција, Настов правеше по 2-3 во ден.
да беа сите ко него нашево здравство ќе беше швајцарско
fala ti mnogu… da imam slusano dosta dobri mislenja za nego….. kolku plati ako ne e tanha
 
Член од
13 ноември 2022
Мислења
4
Поени од реакции
0
пеесетина евра без лекарства за постопетативно лекување. но тие секако ги рефундира фондот
pred kolki vreme se operirase kolku vreme ti trebaae da se opravis skros da mozes da trcas vezbas i tn… a inace nekoi rekoa se plakalo okolu 100 evra
 
Член од
1 март 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Zdravo na site. Dali ima nekoj ortoped vo grupava da mi go pojasni naodot od magnetna na kolenoto?
 
Член од
17 март 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo na site, dobar ortoped za vestacki kolk za mlada licnost da preporacite ( bez razlika dali e drzavno ili privatno )
i dali znaete za privatnite bolnici dali se poefikasni od drzavnite bolnici vo kvalitetot na zamena na na kolk.
 
Член од
27 април 2023
Мислења
2
Поени од реакции
9
zdravo edno prasanje za tie sto imate praveno operacija na koleno dali posle toa vi stavija kateter na penisot?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom