Повикување духови

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
ее кое преплашување сум го доживеала како мала со ова повикување духови
се затворивме во подрум,црна темница, и еден другар правеше некаков ритуал со песни со се а ние дечишта занесени чекаме да видиме што ќе се случи и таман кога престана да пее сетивме нешто кај нозете не скокотка.Кога почнавме да пиштиме сите магла фативме.....:pos2::pos2::pos2:кога тоа на комшиката мачките да ти биле:tapp:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
имаме повикување на духови со другарките и погодини да речам духот..нема да се оствари мојата животна љубов....:(:( THE END
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
Немам видено никогаш дух,но имам повикувано духови и тоа што ми се случи тогаш засекогаш ме убеди дека постои нешто друго со нас на овој свет.Повикувањето беше остварено со блок хартија со напишани букви во круг,брашно и една чаша.Бевме тројца во собата јкас брат ми и братучетками.Татко и беше починат во истата куќа пред неколку години и со него пробавме да клонтактираме прв.Првиот обид беше неуспешен ама вториот обид успеа и тоа шо го видов беше нешто нестварно.Чашата се движеше сама и одеше од буква на буква.Пробав и јас бидејќи мислев дека се зафкркава братучетками и чашата ја осетив како се движи самата од себе.Ова искуство беше единствено од овој вид во мојов досегашен живот за понатаму се надевам ке искусам повторно нешто слично:vozbud:
 

mamba

UNITED MACEDONIA
Член од
13 декември 2009
Мислења
93
Поени од реакции
3
Paranormal.Activity - gledajte go filmov mislam ke vi se dopadne filmot e snimen po zivotna prikazna, ke vidite sto se se sluci ako gi nalutite duhovite. POGLEDNETE GO AMA IZGLEDAJTE GO DO KRAJ
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
Paranormal.Activity - gledajte go filmov mislam ke vi se dopadne filmot e snimen po zivotna prikazna, ke vidite sto se se sluci ako gi nalutite duhovite. POGLEDNETE GO AMA IZGLEDAJTE GO DO KRAJ
Филмот е феноменален само да те поправам дека тоа не е дух туку некој демон што ја има опседнато девојката.:smir:
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Како што спомнав во една друга тема дека додека не видам нешто со свои очи не верувам,а за повикување не е возможно мислам инаку се глупиравме нешто со другарите од маало демек повикуваме духови!!!!:nenene::nenene:
 
Член од
11 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
1
Duhovi ... ma nema shansi... nivno povikuvanje....svashta....ne veruvam vo duhovi.... no ... koj znae ???
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Prasajte go Doctor John Dee za povikuvanje duhovi , on ke vi kaze . I sto ima da gi vikate ne li vi e malku gluposti od zivive pa i umreni da vikate.....:)
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
572
Поени од реакции
147
Ja licno ne veruvam vo takvi gluposti.Ama gledajte go Paranormal activity mnogu jeziv film so takvi raboti.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Абе верувај и не се заебавај со такви работи. Ако не си видел биди среќен што не си видел и едноставно игнорирај такви мисли. Многу луѓе се пореметуваат од такви срања
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
PA da Krvavata Meri bila skotska kralica.. No krvavata MARIJA bila devojka koja crkvbata ja smetala za vesterka. Poradi toa crkvata naredila nejziniot tatko da i go isece liceto,,,, istovremeno taa da se gleda vo ogledalo. Otkako i go napravile toa bila zapalena na klada. Od togas taa pocnala da se pojavuva na ogledalata vo seloto.......Taka imam citano....:S:S:D:D:D:D: inace postojat mnogu legendi za krvava MArija ili MEri.:D
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
повикување духови не е играчка пазете тоа е демонска работа.и јас повикував тоа го правев со мојот кумашин и навистина ни одговараше на прашањата али пазете не повикувајте и не правите муабет со било кој дух на мртов човек.вие у ствари не правите муабет со духот на тој човек него со слугата на нечистиот.човекот кога умира неговиот дух заминува во рај или пекол.а тоа што останува е гјаволот и неговите слуги демоните.за тоа има и доказ со тоа што кога исуса беше распнат на крст што му рече на едниот од разбојниците:ти велам уште денес ти ке бидеш со мене во рајот а не по 40дена ке те земам прошетај ти ваму таму или ке те оставам да шеташ (тоест твојот дух) да шета по земјата да немаш никаков мир.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
PA da Krvavata Meri bila skotska kralica.. No krvavata MARIJA bila devojka koja crkvbata ja smetala za vesterka. Poradi toa crkvata naredila nejziniot tatko da i go isece liceto,,,, istovremeno taa da se gleda vo ogledalo. Otkako i go napravile toa bila zapalena na klada. Od togas taa pocnala da se pojavuva na ogledalata vo seloto.......Taka imam citano....:S:S:D:D:D:D: inace postojat mnogu legendi za krvava MArija ili MEri.:D
Кој те лажел? Bloody Mary била можна англиска престолонаследничка, која имала болни фантазии и била со дијагноза. Премногу сакала да го наследи престолот што го наследила Елизабета, па поради тоа се затварала во The Tower of London кај што имало ќелии и ги малтретирала затворениците за да се ослободи од гневот.

Тоа што некој уште поболен и од неа амерички режисер решил да прави пари со верзија од приказната, не значи дека треба тоа да стане светска сензација и да не може да спиете навечер од тие приказни.

повикување духови не е играчка пазете тоа е демонска работа.и јас повикував тоа го правев со мојот кумашин и навистина ни одговараше на прашањата али пазете не повикувајте и не правите муабет со било кој дух на мртов човек.вие у ствари не правите муабет со духот на тој човек него со слугата на нечистиот.човекот кога умира неговиот дух заминува во рај или пекол.а тоа што останува е гјаволот и неговите слуги демоните.за тоа има и доказ со тоа што кога исуса беше распнат на крст што му рече на едниот од разбојниците:ти велам уште денес ти ке бидеш со мене во рајот а не по 40дена ке те земам прошетај ти ваму таму или ке те оставам да шеташ (тоест твојот дух) да шета по земјата да немаш никаков мир.
А се знаете, вака чисто информативно...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom