Повикување духови

Член од
18 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Imam citano za razgovaranje so duhovi t.e. So nekoi od "onoj" svet. Dve maski i dve zenski sedat eden sproti drug a megu niv se napisani bukvite od azbukata a na dvata kraja ima napisano da i ne. I sega se stava casa vo sredinata i site ucesnici vo " muabetot" ja stavat rakata na casata. Go kazuvat imeto na licnosta so koa so sakat da razgovarat i ako casata se pomeste na da mozat da prodolzat so prasanja i sl. Ama ako se pomeste na ne mora vednas da prestanat. I sega koga ke postavat prasanje odgovorot go dobovat bukva po bukva i demek duhovite ja mrdat casata po bukvite. Gluposti!!!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Imam citano za razgovaranje so duhovi t.e. So nekoi od "onoj" svet. Dve maski i dve zenski sedat eden sproti drug a megu niv se napisani bukvite od azbukata a na dvata kraja ima napisano da i ne. I sega se stava casa vo sredinata i site ucesnici vo " muabetot" ja stavat rakata na casata. Go kazuvat imeto na licnosta so koa so sakat da razgovarat i ako casata se pomeste na da mozat da prodolzat so prasanja i sl. Ama ako se pomeste na ne mora vednas da prestanat. I sega koga ke postavat prasanje odgovorot go dobovat bukva po bukva i demek duhovite ja mrdat casata po bukvite. Gluposti!!!

Имаше еден таков филм само не ми текнува на името..Исто така повикаа дух кој што беше ептен злобен..И на крај сите ги уби..
 
B

black angel

Гостин
Имаше еден таков филм само не ми текнува на името..Исто така повикаа дух кој што беше ептен злобен..И на крај сите ги уби..

pa bog da cuva mislam so majka barale da go vikaat na pr.Dzek Mevosek so sakale da ne gi cesla slucajno.......

nego kratko i jasno ne si ja predizvikuvajte sudbinata bez potrebno loso ke vi se vrati.....
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
POdobro e da ne veruvate vo tie raboti iako znaete deka postojat. Bidejki ako veruvate tie se tuka.ako s eplasite od niv tie doagaat togas. Se hranat so stravot na lugeto.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
POdobro e da ne veruvate vo tie raboti iako znaete deka postojat. Bidejki ako veruvate tie se tuka.ako s eplasite od niv tie doagaat togas. Se hranat so stravot na lugeto.
Nieden duh enma da ti se pojavi ako ne e predizvikan pak ke kazam osven ako ne e nekoja zatalkana dusha
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Можете исто така во темно време околку 3 часот по полноќ да виснете под огледало и да го изговорите 13 пати иметот на една од најпознатите вештерки на светот која живеела Крвавата мери само на англиски Bloody Mery и таа ќе излегне од огледалотот и ќе ви ги искара очите.
На ова познатити психолози и луѓе кој се занимаваат со паранорамлното изјавиле дека не треба да се прави ова пошто не е докажано стварно па да не се предизвикува судбината.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ne znam zaso ali veruvam vo duhovi i ubedena sum deka postojat ne deka sum videla tuku ednostavno nekogas osekam kako nekoj me sledi koga odam sama po ulica ko da ima nekoj pozadi mene...So drugarkite imame povikuvano duhovi mnogu i najcesto so ni se ima desavano e da ni se izgasi svekata i togas od strav sekogas prekinuvame...e posle toa nekolku dena ja ne mozam da spijam..posledicite se ednostavni ja sum nenaspana..hheheh
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
сите многу филмој гледате ..:tapp:
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.088
Можете исто така во темно време околку 3 часот по полноќ да виснете под огледало и да го изговорите 13 пати иметот на една од најпознатите вештерки на светот која живеела Крвавата мери само на англиски Bloody Mery и таа ќе излегне од огледалотот и ќе ви ги искара очите.
На ова познатити психолози и луѓе кој се занимаваат со паранорамлното изјавиле дека не треба да се прави ова пошто не е докажано стварно па да не се предизвикува судбината.
Крвавата Мери била вештерка???
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Се повикуват само во окултистичките кругови и секти ама само злите духови бидејки на такви сатанистички и окултистички сеанси можат да се појават духовите на поднебесието т. е демоните самиот израз повикување на духови е својствен за нив зошто никаде во православниот свет нема да сретните нешто такво а верувам и во останатите официјални религии. Демоните се реални само што се невидливи.
 

Th3 Reap3r

Soul On Fire
Член од
24 август 2007
Мислења
378
Поени од реакции
7
Можете исто така во темно време околку 3 часот по полноќ да виснете под огледало и да го изговорите 13 пати иметот на една од најпознатите вештерки на светот која живеела Крвавата мери само на англиски Bloody Mery и таа ќе излегне од огледалотот и ќе ви ги искара очите.
На ова познатити психолози и луѓе кој се занимаваат со паранорамлното изјавиле дека не треба да се прави ова пошто не е докажано стварно па да не се предизвикува судбината.

O,rly?Зашто на мене не ми се појави О.о и цела ноќ да викаш тоа е....:smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
аbe stvarno postojat duhovi, vchera vikavme se uplasiv cel nok ne spiev :S
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
аbe stvarno postojat duhovi, vchera vikavme se uplasiv cel nok ne spiev :S
Моќта на потсвеста... :tapp:

Чувствуваше нешто чудно или онака само ... Психата не ти даваше око да склопиш пошо нон стоп мислеше на тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom