Плачење

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Јас сум многу емотивна, и при најмала нервоза ми доаѓаат солзи на очите и не можам да се контролирам. Дури и ако видам дека некој плаче и јас одма по него. :)
Последен пат плачев пред неколку дена, кога гледав еден филм со тажен завршеток и згора на тоа дента се скаравме нешто со дечко ми и не можев да се смирам па цела вечер правевме муабет за тоа и му плачев на телефон :)) Од тогаш си ветив дека нема повеќе да се карам со него.
И да, кога плачам имам ненормална потреба да ме гушне некој, најчесто дечко ми, зошто секогаш успева да ме смири. :back:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ах пусто плачење.. Плачам често многу, ама сега брзо неам плачено, ваљда неам време ни за тоа :).. Не озбилно, од една страна честото плачење го сметам како добра особина, затоа што ете така исфрлам негативни емоции и ми е полесно, плус секогаш плачам сама, не се лигавам пред никој и така сите среќни и весели.. Ама од друга страна, ич не чини тоа што не можам да се воздржам од плачењево бе.. Па не можам на секое карање да пуштам солзи и да испаѓам слаба ( не дека не сум :smir: ) и кога се прави моабет на некоја деликатна тема..Сами ми течат солзите, не можам да се контролирам и тогаш е лошо..


Добра тема :)
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Последен пат ако не се лажам плачев по Металика,кој видов цените за картите плачев од среќа,па кој ми рекоја дека не може да идам плачев уште повеќе.
Инаку,многу ретко плачам,обично кој ќе умре некој,а плачам и некогаш кој ќе се изнервирам,или само ќе ми се насолзат очиве и ќе ми се фати гласот,ама ретко кој успева така добро да ме изнервира.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Можеби пред месец..И тоа затоа што бев во пмс...Тогаш само плачам..
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
хммм јас немам плачено некое време, ама сакам да се изнаплачам за да ми олесни на душата....а кога е тоа појма немам
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Обично плачам кога сум во ПМС секогаш нешто ми фали :smir: и кога сум многу бесна за да не направам некоја беља :pipi:
Кога плачам се чувствувам како човечко суштество, баш онака да не речам убаво, потоа ми е полесно и сум горда што не спаѓам во групата на луѓе кои секогаш се препрааваат дека се им е во ред... Покажувам емоции, се борам за/со нив, и не ми е важно ако некој се радува на мојата несреќа!! :smir:
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
плачев пред 6 часа.. It's not me, it's PMS :)

а онака плачам кога ми се насобираат работи, пошто се праам силна дека можам да издржам и берам берам се додека не излезе од мене.. а коа ќе излезе.. тонам во мореееееее од солзииииииии :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
escape, фала на критика!
Ми значеше многу:back:
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Eh odamna ne sum placel, ednostavno ne mozam vise da placam za problemi i raboti so mi se desavaat u moj ubav zivot, taka da samo placam na filmovi cat pat :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
плачев во саботата... премногу се искарав со татко ми со кој не баш обожавам да се карам од аспект што испаѓа дека е секогаш во право и од аспект што ми ствара нервоза...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Порано ептен често плачев, сега послабо.

Последен пат... Кога ќе се сетам тоа беше на 21-ви мај оваа година кога Манчестер станаа шампиони. :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Порано често плачев од нервоза. Сега не плачам, не ми иде. Памтам едни зборови за моето неплачење:

"Немаш срце."
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Точно 20 Мај..
Бевме скарани со дечкото претходно 3 месеци не идевме.. И се смиривме 2 недели пред тоа.. Претходниот ден требаше да прајме година, али ја претера за некој ствари и раскинавме и му го дадов телефонот пошо беше негов и следниот ден кога отидов да си го зеам пошо ќе полудев без телефон :pos2: беше многу многу многу ладен и од што глумев дека сум и ја така ладна скроз а ме пукаа шизофрении кога излегов од кај него МНООООГУ плачев :kesa::pipi: ама се смиривме уште дента :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom