Пласибо на 8.9.2010 во Скопје - ОТКАЖАНО

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Неофицијално!
Освен претстојниот „Скопје гори“, неофицијално дознаваме дека се подготвува уште еден фестивал, што би требало да се одржи на 8 септември во Скопје. Водечко име на овој настан би била групата „Пласибо“, со која деталите наводно се веќе договорени, но се чека вистинско време за објавување на информацијата. „Пласибо“ на 6 септември свири на „Крижанке“ во Љубљана, Словенија, а на 10 истиот месец е во Солун, соседна Грција.



http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=2EA5B25C89FB00479395549380D029BF

Освен Пласибо и Нувел Ваг.:nesvest:

Вчера вест за Масив Атак , денес ова.:vozbud:
 
M

M del Mar

Гостин
:vozbud::vozbud::vozbud: се надевам дека Пласибо ќе дојдат ! Мора да дојдат !
 
П

Паган-др

Гостин
Пласибо на 8.9.2010 во Скопје?

„Пласибо“ доаѓа на 8 септември
Освен претстојниот „Скопје гори“, неофицијално дознаваме дека се подготвува уште еден фестивал, што би требало да се одржи на 8 септември во Скопје. Водечко име на овој настан би била групата „Пласибо“, со која деталите наводно се веќе договорени, но се чека вистинско време за објавување на информацијата. „Пласибо“ на 6 септември свири на „Крижанке“ во Љубљана, Словенија, а на 10 истиот месец е во Солун, соседна Грција.

Освен „Пласибо“, на фестивалот, чија локација се' уште не е дефинирана, но во игра е „Метрополис арена“ на Сајмиште, веројатно ќе настапат и кабаре-составот „Нувел ваг“, нашите „Ареа“ и српскиот рок-бенд „Ван Гог“. „Пласибо“ веќе еднаш настапи во Македонија, на 12 јуни 2007 година на Скопско лизгалиште. Тогашниот концерт беше во организација на „Авалон продукција“.


извор: Дневник




Знам дека има за ова спомнато во темата за Масив Атак, ама нека остане темата само за тоа.
Се надевам дека оваа вест не е само шпекулација и дека Пласибо стварно ќе доаѓаат во Скопје.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не ме заебавај?! Епа ако дојдат - јас после тоа може да си умрам. Лажам. Ги чекам и Muse и The Killers.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
За на Многу Концерти Викав дека ќе идам и К*р ама на Пласибо идам Па Мајка Јана нека е



 
T

theTinule

Гостин
Хахахахах! Ако доаѓаат како ќе им се смеам на тие што отидоа на Егзит само ради Пласибо xD
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Охохоооо. Одлична вест. Него шо има други шпекулации? Фестивали, имиња и слично?
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Да се надеваме дека ова не е шпекулација оти во спротивно ке морам да одам и да му напакостам на тој што го објавил ова.
Најептен се надевам дека ќе дојдат.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ги пропуштив и Пласибо и Нувел Ваг кога беа се надевам овој пат нема.
Само ова да не е шпекулација некоја.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Леле озбилно е ова? Аууууууууууууууууууууууууууууууууу збеснав. И Ван Гог плус!!!!!!
The bitter end, Heamoglobin, The special key, Commercial for Levi, Narcoleptic jeeeeeeeeeee додуша знам дека од овие една ако ми отсвират ќе бидам среќна ама ај. Лееееееее Пласибо, топ!!!! Не ми се веруа!!
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Не ме заебавај?! Епа ако дојдат - јас после тоа може да си умрам. Лажам. Ги чекам и Muse и The Killers.
Уште Мјуз да ги видам, и ништо друго не ми треба.
Останатите што сакам да ги видам се мртви.

Хахахахах! Ако доаѓаат како ќе им се смеам на тие што отидоа на Егзит само ради Пласибо xD
...а дури и сабајле се бедирав што нема да идам на Егзит за да ги видам Пласибо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom