Планина или плажа?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Што повеке сакате?


  • Вкупно гласачи
    443
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Па незнам што поточно да одберам но сепак плажа, но не ги одбивам понудите ако ми понудат да одиме и во планина :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
27 август 2007
Мислења
129
Поени од реакции
6
Планина!! најубаво е.. зелено.. цветови.. шарени.. јаболки.. оревчиња... верверички... венчиња.. :pipi:
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Планина нормално! Уште мало езерце да има во близина :) Плажите не дека не ги сакам, ама ме нервира кога се преполни и кога сите буљат (глуп збор, ама...) у секоја девојка или секој дечко што ке помине...
Во планина ми онака: “Сам, па како знам!“ Со уште 2-3 личности кои ми се при срце...крај! :helou:
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Дефинитивно планина. Ми лежи на карактерот. Делува меланхолично. Сонувам за идила во борова шума, трошна дрвена куќарка со вжарен камен и чаша црвено вино среде зимската ноќ... забегав! Но генетиката физички ме преодредила за дете на летото. Никој не би рекол дека повеќе ја сакам зимата. Кога одам на одмор, не излегувам од морето. Обожавам да нуркам. Повеќе време поминувам во вода, отколку на плажа во текот на летото. И никогаш не сум изгорел. Но затоа добивам фараонски тен :wink:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
ПЛАНИНА!!!

Летоска на планина,зимоска на плажа.Е ај нека каже некој дека не е идеален изборот.

Нпр летоска едно 20-тина дена на Берово или Маврово,а зимоска една недела крстарење по Нил....аиии што мерак ми праи.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
Плажа си е плажа, планината досадна ми е веќе, во Маврово киснам :vozbud:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Планина.Не сакам лето а и не поднесувам топло.Најубаво ми е на чист остар планински воздух.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Плажааа дефинитивно.Не сакам ич кога е ладно како на пример што е сега:icon_conf
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
И тоа и тоа...ама ако морам да изберам..планина...свеж воздух, далеку од сечиј поглед, далеку од галамата, гужвата...сам, среде природа и зеленило
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
планина, плажата ми е место за лигуши, седиш спиеш и разгледуваш наоколу!
Место за мене е планина! Со многу движење, акција, расшетување, чист воздух!
планирам на пролет да идам на Мусала по втор пат, ако има некој што има информации дали ќе се организира и што...како....
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ја сакам планината, ама без плажа, езеро или море не можам.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Во лето плажа, во зима планина :).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom