Планина или плажа?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Што повеке сакате?


  • Вкупно гласачи
    443
Статус
Затворена за нови мислења.

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Со добро друштво,на планина...ТОППП!:vozbud:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
За мене плажаааа:vozbud: bamos a la plaha o ooooo bamos a la plaha o oooo:pos2:
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
i dvete si imaat svoja ubavina...na plaza se soncas uzivas se banjas a na planina gi polnis bateriite(sto ne znaci deka na plaza ne se polnat:wink:)vdisuvame cist vozduh itn no sepak koga bi me prasale sto bi izbrala vo sekoj slucaj bi izbrala plaza...mmmmm
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Сакам и плажа и планина ама сепак поубаво се осеќам кога сум на плажа, покрај вода, се излежавам, а по телото ме голицкаат сончевите зраци :)
Сепак и на планина е убаво, има поголема слобода, но сепак мојот избор е плажа :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Плажа е подобро, ама и планина не е за фрлање :)
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
плажа нормално за летниот одмор е поинтересно а планината е интересна во зимо со снежните падини за зимските спортови
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
колку се радувам шо сите сакаат на плажа
така почисти ке бидат планините
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Plaza, koga sonceto zaoga, neboto e portokalovo, vodata se branuva i ti gi skokotka stapalata dodeka mrzovolno setas po bregot...fustanceto e zolto a nozete temno cokoladni so bronzen sjaj od kremata! Kosata e polu vodena so blagi kadrici od popladnevniot tus...Go cuvstvuvam veterot dodeka im se priblizuvam peejki ja Skitnik...Go guskam i baknuvm vo vrat dodeka ja sviri na gitarata! Se tutkam vo negoviot udoben golem dzemper...ubavo mi e!
Planina, koga sonceto izgreva i neboto povtorno ja ima istata portokaluva boja...Mirisot na vozduhot e prijaten a i slabata magla ima prigusena ubavina...Kafeto so miris na cimet mi ja topli dusata i go polni stomakot...se budi i ja pojavuva busavata sonliva glava od satorot..odime da sobereme drva za oginot....ubavo mi e!

Ne mozam da se odlucam...nudat zadovolstvo na razlicen nacin, razlicno gi dozivuvam, razlicno gi cuvstvuvam, podednakvo gi sakam!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Воздржано. И двете локации си имаат своја убавина и неможам да се одлучам.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
па веќе кога треба да одлучам,би рекол плажа...сепак топло си е топло.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Zavisi sto sakas,za odmor na ocite podobro e plaza a za odmor na dusata planina! Pod odmor na ocite se podrazbira manijacenje na devojki vo tanga bikini na plaza :drk:.Biram planina...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom