Планина или плажа?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Што повеке сакате?


  • Вкупно гласачи
    443
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.202
Поени од реакции
918
Луѓе навистина треба да се гордееме со шумите што ги имаме, а поготово тие (ние :)) од западниот дел на Македонија која изобилува со нив.

Ама ќе кажам дека не можам веќе да смислам шуми! Цел живот шуми, шуми, шуми... Да, сакам кога се раззеленети преку лето ама за жал постојат и есен и зима, кога се оголени. Во ред си е сето тоа, ама едноставно си сакам плажа! Океан или море, и езеро може, песок, сонце!
 
E

`EsCaPe`

Гостин
И планина и плажа , под услов да нема никој таму :)
Мирно да е ..
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Дефинитивно - плажа.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Во периодите кога сакам да се одморам и релаксирам без двоумење мојот избор би бил планина, но кога сакам да уживам, да се журкам, да се дружам и едноставно убаво да поминам би избрал плажа затоа што во тој поглед таа е незаменлива.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
PLANINA- definitivno najubavo isto kako da si on the top of the world
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сакам повеќе плажа, затоа што сум летно дете, ми треба море, езеро, да ми се лепрша коса на ветер.. И такви слични убавини. На планина одам само кога ќе ме натераат:) а и не сакам многу пешачење по угорници.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Дефинитивно планина, поголема релаксација од пешачење на планина нема, имам добри спомени од планиниве низ Македонија.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Луѓе навистина треба да се гордееме со шумите што ги имаме, а поготово тие (ние :)) од западниот дел на Македонија која изобилува со нив.

Ама ќе кажам дека не можам веќе да смислам шуми! Цел живот шуми, шуми, шуми... Да, сакам кога се раззеленети преку лето ама за жал постојат и есен и зима, кога се оголени. Во ред си е сето тоа, ама едноставно си сакам плажа! Океан или море, и езеро може, песок, сонце!
Абе чоек имаме шуми ама веќе барем за мене викам ја имам и виќендица на планина и ми се скурчи веќе тему. Порано секоја недела идев на планина и затоа сега бирам плажа зошто има и поубава глетка ако ме разбра што мислам со последново ХАХА
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
Планина ... од секогаш сум сакал :)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
Член од
17 март 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
idvete raboti nosat svoi prednosti (za kogo kako:)) i dvete gi sakam, no vise ako moram da biram bi odbrala planina
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
На плажа за забава, на планина за одмор...
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
аман доста мие плажа јас сум за планина
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Бич , бич , бич :) Дефинитивно плажа...Боље е
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom