Планинарско друштво "Кајганџии"

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Каунт ми ин :helou:

Ако некој го мрзи пеш, може и рели да направиме, малку офроудинг :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
19
абе дајте малце одзив на темава, не ќе планинариме валда 7 8 души ајде пријавувајте се
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Кајман ако веќе правиш неофицијално друштво тогаш терба да го контактираш и ставиш на чело Батистута, пошто тој ти е најискусниот планинар на форумов.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ајде една кратка тура да напраиме до Водно ради рекреација и зезање. Пријавете се па ќе се договориме за термин. Знам дека сега на ладново не ви се оди ама ко ќе се подзатопли може да напраиме една турнеја.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Ајде нака се затопли договорено идеме...макар и 10 души али храбро :)
Ја шетам по Јакупица од Велешка страна пошто моите се од таму, накај солунска, извори на Бабуна и слично...Кај паин килер има супер фотографии на Титов врв претпоставувам е тоа?
еве нешто и од мене...Има Планинарски дом Чеплес 1410 м.н.в.
А ако не па ќе спиеме у викендица кај мене...за околу 7-8 лица има место...стојам на располагање
 

Attachments

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
порано мн планинираев и мн имам ќеф за планинарење. со ќеф би ви се придружил поготово пеин килер шо викаше за Титов Врв, а и за Солунска Глава не е лоша идеа :):), само проблемот е шо не сум во Македонија :nesum:. ако некогаш се погоди да сум дома ко ќе планирате некој марш .. count me in :wink:

едит: членска книшка напрајте ми во секој случај :):)
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Јас, јас, јас!Ојме од нашколо два пати годишно по цел ден и ногу закон си поминвам.Така да ак можам ко ќе се дешават ова, каунт ми ин!
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
Ајде една кратка тура да напраиме до Водно ради рекреација и зезање. Пријавете се па ќе се договориме за термин. Знам дека сега на ладново не ви се оди ама ко ќе се подзатопли може да напраиме една турнеја.
Сметајте ме и мене...

А ова не ти е лоша идеа,ја одамна се обидувам да го натерам друштвото да отидеме до врвот(колку години е крстот таму ја го неам видено,срамота:))

Ако сте за ајде рачунајте ме(имате мсн на профил,може да се договориме)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Ако сакате може и на Кораб, се оди секоја година на 8 Септември. Ама мора пrво да се спремите кондиционо, има превоз до домчето на подножјето на Кораб и после пешачката. Има и странство специјално доаѓаат секоја година. А може да се направи и до Водно ако не на друго место, ради рекреација и дружење.:smir:
Еднаш годишно се иде на кораб поради забраната, несмееш во друг период да се качуваш. Ама тој што ќе се искачи има што да види. Во еден ден сите годишни времиња.
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
I'm in guys xD.

Спортски дух иам. Сакам планинарење, такашто би можел да ви се придружам.

Еве неколку фотки од мене, на пат за на кај Китка. Је да не стигнавме до китка пошто немавме време. Касно трганвме а се стемнуваше усте во 4 саат.


 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Дечки колку да се знае... Утре одам на „маршот на Мурато“ кој е на Пелистер релација прилично долга (до антена). Ке добиете и некоја фотка откако ке се вратам. Поздрав и се читкаме утре вечер :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Како и што ветив, еве го чичко Џиш со екипата, пред споменикот на Димитар Илиевски- Мурато кој е во близина на Антената.





Дел од остатокот на сликите кои што ги направивме, можете да ги видите тука.

П.С. За оние што не ме знаат, можете да ме препознаете по тренерките со логото на фудбалскиот клуб Милан :smir:
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Како и што ветив, еве го чичко Џиш со екипата, пред споменикот на Димитар Илиевски- Мурато кој е во близина на Антената.


П.С. За оние што не ме знаат, можете да ме препознаете по тренерките со логото на фудбалскиот клуб Милан :smir:
По сликите би рекол дека сте си поминале добро... Инаку и јас бев „нагоре“ денес, ама кај нас - на Кожуф. За да видите како изгледа „патот“ видете го аватарот и сликава подоле



Кога ќе спремам видео ќе го аплоаднам и ќе добиете линк...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom