Писмени работи :)

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Pa dobro ...nemojte taka garant se od neobrazuvani familii... krivi se ucitelite ne ovie jadni konobarki
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
вакви државата ќе ни ја управуваат некој ден
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Греота е ова....
Него јас имам читано од угостителско писмени работи по англиски,мојата професорка на курс и дала друга професорка што предавала таму.
Ќе и ги земам и ќе ги постирам.
Е тогаш ќе биде за ГРЕВОТА!:)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353

Туризмот и угостителството е најубаво се објектите и летните и зимските објекти. И јас сум одела тамо на пракса и јас можеби би сакала да влезам во тој објект во што сум била на пракса.
Пато масовно е на цело село ...
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Мојата струка јас што ја завршив ми беше келнерка ја одев низ цела македонија по хотелите во Охрид. Таму има секоје лето странски туристи од други земји и домашни гости.

Нашата земја не е толку убава со природни убавини затоа што е загадена околината на Водно. Најубава природна убавина има во Охрид, Струга Маврово. Најмногу странски и домашни гости и природни убавини има во Охрид. Најмногу домашните и странските туристи одат во Охрид.

Заради реакција, одмор, расположение, прошетка. Најмногу странски и домашни туристи одат во Охрид заради убавите природни езера и тоа Охридското езеро, Преспанското езеро и Дојранското езеро.

Во Охридското езеро природни убавини има целото езеро и позадината е убава со природни убави цвеќиња, со природна убава трева и со природна убава летна бавча со убав чист ваздук за странските и домашните туристи.


Природните убавини на нашата земја ги привлекуваат гостите да одат на одмор да се одморат, рекреираат со убавите гласови на птиците, ластовичките, на бумбарите, нма пчелите, на пеперутките на сите убави природни убавини.


Писмена 2



Кога појдов првиот ден прво ми беше досадно а после се вклопив со другарки и ми беше убаво. Кога ја почна 1 година ми беше многу убаво и на крајот кога ја завршив И година ми беше жал оти кога се запознав со другарки. И после кога дојдов во 4 година кога ги видов другарките ми беше многу убаво и ја почна 4 учебна година.

И после кога дојде кој за школо за на пракса и се завршивме на право и тоа се беше. >>>>????????

Туризмот и угостителството е најубаво се објектите и летните и зимските објекти. И јас сум одела тамо на пракса и јас можеби би сакала да влезам во тој објект во што сум била на пракса.

И јас така го знам туризмот и угостителството зошто тоа учев школо и ми беше многу убаво во тој објект завршив и ќе почнам да работам и толку.


:aplauz::aplauz::aplauz:
:zver::zver:
:pos::pos::pos::pos::cheeky1::cheeky1:

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::nesvest:



ne mozam da prestanam da se smeam...........:tapp::tapp::tapp::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 септември 2007
Мислења
99
Поени од реакции
1
има има толку неписмени луѓе верувајте сум слушнал и многу многу полоши писмени и тоа во живо на час и сме умирале од смеење
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.412
Поени од реакции
47.001
ауууффф куку нонн бе абе овие две матурантки станале..онаа првана ако не направи некојa ''комбинција'' со странските туристи богами ке има тежок живот со овој паметsd
 
N

NeMiRnA

Гостин
Прво се изнасмеав,а сега незнам како да реагирам...жал ми е....:nesum: ,но сепак колку толку имале шанса да се образуваат и ја пропуштиле,независно од какви семејства потекнуваат и остало...ееех...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom