Пирсинг

Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
:S ме утеши сеа
јас па едвај ги убедив моите и сеа од коа ми дозволија (бар делумно)...
а имаат некаква врска годините (15 год иам бтв) ?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
5.461
јас би ти препорачал да не си ставаш пирс воопште. денес бев на доктор и убаво ми објасни како организмот реагира спрема страни тела во случајов пирсовите.
имав на усна и го извадив денес. се надевам нема пак да ми текне да го вратам :D
а иначе 800 денара во буњаковец со нивен пирс
1500 е со нивни пирс не е 800 :)
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
мислам дека за пирсовите, годините немаат некоја важна улога, освен ако ставаш на места кај што ќе се развиваш понатака. сепак се препорачува после 16 години. веруј и јас мн ги сакам пирсовите и имав можеби 4,5 на мене =) но после низа здравствени проблеми ги извадив сите до 1 ..... еден пирс не менува ништо со твојот карактер а може да смени мн со твоето здравје ...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
мислам дека за пирсовите, годините немаат некоја важна улога, освен ако ставаш на места кај што ќе се развиваш понатака. сепак се препорачува после 16 години. веруј и јас мн ги сакам пирсовите и имав можеби 4,5 на мене =) но после низа здравствени проблеми ги извадив сите до 1 ..... еден пирс не менува ништо со твојот карактер а може да смени мн со твоето здравје ...
Тоа кај тебе се појавило, значи пирсот не е фактор огромен поради кој може да дојде до зголемување на белите крвни зрнца.

Мислам дека и не е никаков фактор, да дојде до тоа до некој здравствен проблем тогаш би требало да биде до чистотата на пирсот, самата нега на пирсот, самиот организам на човекот.

Кој сака нека стави, воопшто нема да се кае бидејќи кога се става пирс треба стварно да САКАШ да ставиш.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
А некој да не знае кај е најевтино за пирсинг ? :)

Планирам уште 3 пирса да си ставам , ама не ми се трошат многу пари па да си прашам ... :helou:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
30
Поени од реакции
3
Јас не сум за пирсови..пред да влезам у тинејџерските години и реков на мајка ми дека ако ми швркне да стаам пирс негде, да не ми даде =)
Али ја сеуште не сум и побарала а и не ни планира..тоа го сметам како уништување на телото..неприродно е..бљак=/ а и колку инфекции може да се направат..=/
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
А некој да не знае кај е најевтино за пирсинг ? :)

Планирам уште 3 пирса да си ставам , ама не ми се трошат многу пари па да си прашам ... :helou:
Тогаш не ставај :) Боље не се заебавај... Ако не ти се даваат пари можеш и сам... Али би ти препорачала да не гледаш пари туку сигурност :) Сигурно ти е поважно да помине се' како што треба и без проблеми отколку да потрошиш некој денар повеќе...
Совет само... :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Тогаш не ставај :) Боље не се заебавај... Ако не ти се даваат пари можеш и сам... Али би ти препорачала да не гледаш пари туку сигурност :) Сигурно ти е поважно да помине се' како што треба и без проблеми отколку да потрошиш некој денар повеќе...
Совет само... :)
Имам на брада пирс , и ако треба сам би се дупнал со Канила 16ка , ама никаде нема.
Телото премногу брзо ми се опоравува , овој пирс што го ставив без никакво мачкања или дезинфиказции ми зарасна за 2 дена па можев да си го тегнам/влечам и сл. :). Посетив и матичен доктор и тој ми кажа дека очигледно брзо ми се опоравува телото и дека добро ми реагира на страни тела, така да не ми е страв дека може да има компликации:pipi: . :)

Сепак , благодарам на грижата.
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
Тоа кај тебе се појавило, значи пирсот не е фактор огромен поради кој може да дојде до зголемување на белите крвни зрнца.

Мислам дека и не е никаков фактор, да дојде до тоа до некој здравствен проблем тогаш би требало да биде до чистотата на пирсот, самата нега на пирсот, самиот организам на човекот.

Кој сака нека стави, воопшто нема да се кае бидејќи кога се става пирс треба стварно да САКАШ да ставиш.

brat nema vrska ne rekov deka pirsot samo bil pricina za toa mene sto mi se desilo, ali ipak imalo vrska so toa.. i ne bilo za cistotata ... da bilo do cistotata infekcii se pojavuaa a ne ka mene =)
ja ne rekov deka ne treba nikoj da stava pirsoi tuku deka moze kako na mene da mu se desi neso pa posle da se kae .. =)se nadevam sum jasen =D
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
me palat zenski so pirsovi na jazikot vegata i papokot
togas vistinski zbrlvuvam
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
јас си ставив минатата недела на веѓа пирс и сеа за сеа ок е
го мачкам секој ден,ептен внимавам на него и мислам дека не би требало да имам некои компликации
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Сите што сакат да видат има на ЈуТјуб многу видеа ако тоа ви помогне со одлуката дали да ставате или не :) Јас ќе си ставам при првата прилика, кога ќе одам за Скопје :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Сите што сакат да видат има на ЈуТјуб многу видеа ако тоа ви помогне со одлуката дали да ставате или не :) Јас ќе си ставам при првата прилика, кога ќе одам за Скопје :)
Само прво распрашајсе кај има , бидејќи кај некој треба со закажување (на пр. кај Игор од Буњаковец) .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom