Пирсинг

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
јас имам пирс на јазик, го носам веќе две години.... и не боли туку те мачи првите 2-3 дена зашо не си заучен... добро сеа боли малце нормално ама од меракот ке забораиш на све...
иначе се пирсав кај Штрумф, не знам дали уште работи и ме кошташе само пирсањето 600 ден а пирсот од Ботони 180 со титаниумска шипка за прво бушење. Шипката нека биде подолга што може и топчињата помали.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Конечно желбата ми е исполнета, ставив пред час време пирс на јазик :)

Одиме на 20ти да ставиме и на веѓа:)

Зависност! Нема ни еден ден како што сум ставил а веќе сакам уште!
И како е? ептен смета при јадење или не. Знам дека првите денови е проблематично. Имаш ли проблеми со зборењето?
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
И како е? ептен смета при јадење или не. Знам дека првите денови е проблематично. Имаш ли проблеми со зборењето?

Имам болки при јадењето и голтањето на плунката. Болките не се големи уствари како за кого, чуствувам како да сум каснат :) но тоа беше првиот ден, денес пробам поцврста храна ме пецка, но ме нервира што болката трае после околу 30 минути.

Па.. проблеми со збурвањето имам само поради тоа што јазикот сеуште ми е потечен. Ама пак денес почнаа да ме болат непцата кога зборувам, долните непца незнам дали е тоа нормално.
Ш`шкам, и некои букви голтам кога зборам брзо, но се контролирам, сепак ако зборам правилно треба да трпам болка :)

Чекам да видам како ќе реагира јазиков за неколку дена, одкога ке ми спадне јазикот кога веќе нема да биде потечен ако продолжат проблемите со зборувањето го ваѓам сместа ич око нема да ми трепне.

Само тоа ми е лошо со зборувањето, болката се трпи бидејќи не е многу голема.


Ме интересира каде да се пирсам на веѓа во Скопје?
Адреса ќе ве молам и цената.
Кратко објаснување од оние со искуство.
И дали ќе можам таму да ми ја сменат шипката на пирсов на јазик, мислам дека ми е кратка :S
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Имам на веѓа еден и на уста ( под ) :pipi:
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Ме интересира каде да се пирсам на веѓа во Скопје?
Адреса ќе ве молам и цената.
Кратко објаснување од оние со искуство.
И дали ќе можам таму да ми ја сменат шипката на пирсов на јазик, мислам дека ми е кратка :S
tattoo studio bunjakovec preporacuvam.
za na vega mi zemaa 600 busenje plus pirs 600 toa ti e 1200 sto i ne e skapo koa ke vidis deka imas garancija deka nema da te sjebe.
i sea neznam samo zasto i posle 6 meseci ne mi e zazdraveno saglam a odrzuvav i higiena i sve
 
D

Daftie

Гостин
Јас имам на веѓа и се мислам дали на јазик или на усна..
Болеше?.:pipi:
Не знам за на јазик, ама на уста, односно под уста, ич не боли. Во споредба со ушите барем, болката не е ни 5%. Сама се пирсав и не ни осетив кога ми пенетрира иглата во месо : ))

Ако се најде некој да ми каже дали има врска пушење цигари со пирсов под уста, додека е тазе.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Носев на веѓа пред едно 7-8 год
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
иам 1 на усна од лева страна сеа деновиве ќе ставам и од другата страна а на ушите 3 на лево и 2 на десно =)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Luge kaj e najdobro da idam da stavam pirs na vega?
Па... би требало да е тоа студиото во Буњаковец.
Само оди после четврток бидејќи сега го реновираат.

Сабота чекај ме :)


Ако се најде некој да ми каже дали има врска пушење цигари со пирсов под уста, додека е тазе.
Па не би требало да има никаква врска бидејќи стаев на јазик и почнав да пушам после 30 минути :)
Повеќе од физички допири одколку од гасови да се чуваш:)
 
D

Daftie

Гостин
Па не би требало да има никаква врска бидејќи стаев на јазик и почнав да пушам после 30 минути :)
Повеќе од физички допири одколку од гасови да се чуваш:)
За физички допири нема гајле пирсов, малце гнои, гној со лимфа, али тоа сигурно не се должи на чадот од цигари туку стерилноста на моето купатило и опремата :)
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
имам на нос и на увце,имав на стомак али ми здосади многу брзо зш кој шо стигна стави.......сакам уште еден над горната усна од десна страна...мало титаниумско топче:vozbud:ахххххххххх
 

Kajgana Shop

На врв Bottom