Пивофест 2016

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Ак не ви е убо, не идајте
Шо би рекле оние од Охрид.
Само овие мува проекат вредат според мене.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Како и да е, мислам дека програмава има потенцијал да собери досега најмногу народ, споредено со годините наназад.
И јас мислам дека оваа година ќе има доста посетители. Чим лани за Саша Ковачевиќ и Неда Украден се створи голема атракција, оваа година за Рада Манојловиќ и за Аца Лукас би требало да има уште повеќе посетители:)
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Ај да собериме некој денар да и го платиме хонорарот на Рада само да не иди, а?
 
M

Moon Child

Гостин
Немојте Хари да ми го серете.
Може не е за пивофест човекот, јас си го поштуем а кога ќе речам си го поштуем, значи дека и по дома си го слушам, а не само рандом по тв. :D
@silmarillion како може да незнаеш што пее Рада, Вечерас обукла сам кратко, речи чу ти не ма тако глатко.
Не е лесно да се живее во Босна.
 
S

silmarillion

Гостин
Абе Сан Ремо материјал веќе :))) Викам ја овој лајнап повеќе тера на фолија него на пиво али ај.
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Традиционално пиво и скариче, секоја година е преубаво без обѕир кои се изведувачите..
Има многу хејтање во однос на настапувачите, селска ваква и таква музиката, но прво запрашај се која е местоположбата на нашата држава и каква музика би прилегало па и лично тебе. Ако оваа година не се "твоите" почекај догодина пичкаму :D

СИГУРНО ПИВО И СКАРА НЕМА ДА ГОЛТАМ НА БИЈОНСЕ, алтернативци едни.

Оваа Рада појма неам која е искрено. За Каролинчето петокот има да биде бааајка. Тропико Бенд, ТОП. Аца лукас веќе ме плаши има мн публика тој мрчатор :D Мислам дека Аца>Цеца ама ај да не претерувам.

Оние кои се за избор на пиво. Никој не ви пија различни вида на пива ионака нема да платите една чаша фазла од 100 ден. зато не стенкајте :D

Позз и се гледаме.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Традиционално пиво и скариче, секоја година е преубаво без обѕир кои се изведувачите..
Има многу хејтање во однос на настапувачите, селска ваква и таква музиката, но прво запрашај се која е местоположбата на нашата држава и каква музика би прилегало па и лично тебе. Ако оваа година не се "твоите" почекај догодина пичкаму :D

СИГУРНО ПИВО И СКАРА НЕМА ДА ГОЛТАМ НА БИЈОНСЕ, алтернативци едни.

Оваа Рада појма неам која е искрено. За Каролинчето петокот има да биде бааајка. Тропико Бенд, ТОП. Аца лукас веќе ме плаши има мн публика тој мрчатор :D Мислам дека Аца>Цеца ама ај да не претерувам.

Оние кои се за избор на пиво. Никој не ви пија различни вида на пива ионака нема да платите една чаша фазла од 100 ден. зато не стенкајте :D

Позз и се гледаме.
Бијонсе е универзала бе, на нејзе се иде :icon_lol:
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Mislam dek ke bide super ali ne kako lani..Zaso lani imase podobri gosti :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Независно што организацијата е врв сељачизма налик на шумадинска роштилијада, аца лукас е жива легенда и ниеден факт не го побива тоа.
 
M

Moon Child

Гостин
Јас бев онаа година кога беа Дубиоза и убаво си поминав :toe:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ништо пак ги нема Продиџи, тури му курот.:(
Зато ќе бидат еден месец покасно и малце по-југо-запад:roker::ojeaa:




Иначе, срањефест годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom