Пивофест 2015

Статус
Затворена за нови мислења.

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Ќе има тресење на газови во кафези или..? :D
Живи били па видели :D Како што слушнав една од вечерите е гоце саф а и другите се од тој калибар на пуштачи на музика а не некој приучени од некни копиљаци. За кафези не знам ама ако знаеш дека пред неколку години имаа багери донесено да игра некој горе тогаш се е можно :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Бесплатен воз за Пивофест за млади до 27 години
Кригла Пиво Јули 8, 2015 Кригла Фестивали Нема коментари
Како и минатата година така и оваа, ако сте помлади од 27 години ќе можете да го посетите Пивофест 2015 во Прилеп бесплатно со возовите на Македонски Железници. Фестивалот на пивото ќе се одржи од 16-ти до 19-ти јули, односно тоа е третиот викенд во месецот па така сите млади лица имаат шанса да патуваат бесплатно во деновите: петок 17-ти, сабота 18-ти и недела 19-ти.

За вадење на билет потребно е само да се покаже лична карта или друг документ за идентификација на билетарите од железничките станици.

Во продолжение и возниот ред:



Тие што доаѓаат од Гевгелија, Штип и Кочани, треба да се прекачат во Велес. За да ја прочитата комплетната музичка програма кликнете ОВДЕ.
 
Член од
9 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
123
Бесплатен воз за Пивофест за млади до 27 години
Кригла Пиво Јули 8, 2015 Кригла Фестивали Нема коментари
Како и минатата година така и оваа, ако сте помлади од 27 години ќе можете да го посетите Пивофест 2015 во Прилеп бесплатно со возовите на Македонски Железници. Фестивалот на пивото ќе се одржи од 16-ти до 19-ти јули, односно тоа е третиот викенд во месецот па така сите млади лица имаат шанса да патуваат бесплатно во деновите: петок 17-ти, сабота 18-ти и недела 19-ти.

За вадење на билет потребно е само да се покаже лична карта или друг документ за идентификација на билетарите од железничките станици.

Во продолжение и возниот ред:



Тие што доаѓаат од Гевгелија, Штип и Кочани, треба да се прекачат во Велес. За да ја прочитата комплетната музичка програма кликнете ОВДЕ.
Срекој трет викенд во месецот е бесплатен за млади до 27 години,така да не е за пивофест ...
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
21
Поени од реакции
17
Секоја година е се поштуро и поштуро. Најверојатно ќе одам само заради друштвото пошто многу инсистират, само уште не можат да се одлучат кој најмногу сакат да го слушаат :rolleyes: Едни сакат да одат на Саша Ковачевич, едни на Дино Мерлин. Како ќе биде којзнае, јас и онака не очекувам премногу од нив ниту нешто го преферирам нивниот стил на музика.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
И шо бидна работава, чима некој под палмине или на другоместо ? :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
И шо бидна работава, чима некој под палмине или на другоместо ? :D

Нема изгледа, многу досадни изгледа лани тоа скопјаните и годинава на културен начин ги откачуваат :icon_lol:.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Слаткар, Љубојна, Наум. Толку :( :mad: :bravobe: :toe:
шо?
не бев излезен вчера но Жаре на фб имаше закачено ваква слика во 2 ноќта. Значи пивофест не завршил со преносот на канал 5.

Нема изгледа, многу досадни изгледа лани тоа скопјаните и годинава на културен начин ги откачуваат :icon_lol:.
или се имаат дома запиано па не ни излегле вчаршија :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
http://mkd-news.com/dali-e-ova-normalno-prozortsite-se-tresat-od-dj-ot-na-pivo-fest-nema-spiene-do-4-nautro-video/

Јас што живеам на 2.5 км од центарот, ме разбуди музиката во 03:00 ама ми беше прозорецот подотворен дека жешко. Среќа што имам добра звучна изолација со пвц дограмата инаку нема да се спие на раат. Ги жалам тие што се поблиску до ценарот и во самиот центар.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
http://mkd-news.com/dali-e-ova-normalno-prozortsite-se-tresat-od-dj-ot-na-pivo-fest-nema-spiene-do-4-nautro-video/

Јас што живеам на 2.5 км од центарот, ме разбуди музиката во 03:00 ама ми беше прозорецот подотворен дека жешко. Среќа што имам добра звучна изолација со пвц дограмата инаку нема да се спие на раат. Ги жалам тие што се поблиску до ценарот и во самиот центар.
ами мајкаму ја барал ко купувал стан во бизнис центарон. тие беа на времето 150.000 марки и нагоре. Сакаш да си мангуп а ти смета бука е па не може така. И не до четири сабајле јас да сум ќе е 24/4 тие четири дена ако не ги бендисува ајт...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.670
вчера на преносот се виде - пола песни испеани од дино мерлин,а донесен е пеачот како мега атракција со цел настап во посебна вечер...............кој феил на организаторите,ова прераснува во аудиција за ѕвезде гранда :facepalm:
 
E

Epsilon

Гостин
вчера на преносот се виде - пола песни испеани од дино мерлин,а донесен е пеачот како мега атракција со цел настап во посебна вечер...............кој феил на организаторите,ова прераснува во аудиција за ѕвезде гранда :facepalm:
Пијај пиво бе и кулирај, ако не фајрон.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom