Пивофест 2015

Статус
Затворена за нови мислења.

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Оваа година незнам дали ќе одам, иако знам дека ќе биде убаво. Програмата, а воедно и самите пејачи кои ги викнале е одлична, но мислам дека во следните години треба малку да се поработи на тоа да има повеќе Македонска (фолк) музика, отколку српска:)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Оваа година незнам дали ќе одам, иако знам дека ќе биде убаво. Програмата, а воедно и самите пејачи кои ги викнале е одлична, но мислам дека во следните години треба малку да се поработи на тоа да има повеќе Македонска (фолк) музика, отколку српска:)
Ретко кога си сигурен за нешто. Особено за собириве.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
АХА! Значи си вежбал пред да играш со нас и пак ништо. :D
А бе седи мирен, мислев од лани со вас до годинава не сум ни пофалит рекет, седат во една фиока :D
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Че се пија пиво и после че се шетаме на мочање, кој ги еба не им плаќам на монтажните клозети по 10 денари од мочање, немам рачун така, 7-8 бона ќе ми летнат. :D
Зарем? Дремат пред монтажните и збираат арач?
:facepalm: Добро, општинските пари на шо ги трошат побогу?

Едит: Нешто инфо ќе има ли воз беспари од Скопје?
 
Последно уредено:

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Сериозно не знаев дека тој пред клозетите пари наплаќал, јас никогаш не му плаќав само си се погледнувавме очи во очи а јас мислев обезбедување е нешто, само му викав здраво и тој ми одговараше со здраво, подоцна разбрав дека бил за наплата тука :icon_lol:.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.957
Че се пија пиво и после че се шетаме на мочање, кој ги еба не им плаќам на монтажните клозети по 10 денари од мочање, немам рачун така, 7-8 бона ќе ми летнат. :D
Во Прилеп ако мочаш толку често викаат, „мало куре, вода не држи“ ;)

Иначе да пак арач ќе се собира и за мочањето, кучињата се намалени последниве 2 недели, старите коњи и магариња веќе се мелено месо и тн.
Прилепчанец сум и не сум пропуштил година да не одам на пиво фестов, али досега не сум каснал скара изминативе години и не планирам да каснам, а и не ви советувам (посебно мелено месо).
Пивото ќе го наштеловаат пак со кафански цени, ќе се наредат прилепски *тииит* да точат повеќе пена од пиво и ќе се протурка како и секоја година.
Музикава им е распоредена од некој тежок стручњак, ќе биде страшно мизерно и досадно...
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Сериозно не знаев дека тој пред клозетите пари наплаќал, јас никогаш не му плаќав само си се погледнувавме очи во очи а јас мислев обезбедување е нешто, само му викав здраво и тој ми одговараше со здраво, подоцна разбрав дека бил за наплата тука :icon_lol:.
Пошто обично тие што се пред клозет се 50кила жива мера кој би ти побарал пари хахахха
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Обично четврток имаше добра програма за млади ...секоја година по тапа и тапа.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Тешете се има и полошо.
Се деси една година на Пиволенд во Скопје прво да иде Есма Реxhепова па Леб и Сол или битолските Паркети не сум сигурен баш како беше, па го тупнаа после Лозано или Илиевски и на крај Dj Штавељ 'баму стопаницата ...
Хаос!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.684
Поени од реакции
38.870
Сериозно не знаев дека тој пред клозетите пари наплаќал, јас никогаш не му плаќав само си се погледнувавме очи во очи а јас мислев обезбедување е нешто, само му викав здраво и тој ми одговараше со здраво, подоцна разбрав дека бил за наплата тука :icon_lol:.
Thug life
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Друго нешто, ако немам обврски, гости или слично се гледаме под палмине кај Ченто :ајнапиво:
Има нова инвестиција 2000 вработувања, палмино масло че се праи.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Како е превозот од Битола? Има гага, такси, комбиња? Цени?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom