Пивофест 2015

Статус
Затворена за нови мислења.

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Па повелеле...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Отрпнавме веќе на тоа дека носат само балкански музичари, ама барем програмава да ја сределе. Бучкуруш невиден.Слаткар па Љубојна, па Саша факинг Ковачевич :tapp:. И четвртокот го испустија. Толку нема еден чоек в општинa шо се разбира од музика? В недела Ману Чао во Дојран, кај нас Ален Хасановиќ со неговиот огромен репертоар :bravobe:.


П.С. Уште чекаме Мацко да ни ја донеси Мадона :icon_lol:.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.027
Поени од реакции
14.947
Овој Ален да не е изБосне?
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Катастрофа им е распоредов,ги ставиле во иста вечер Наум Петрески и Оливер Драгоевиќ,никакво познавање за музика да се немало.Лош избор имаат направено со изборот на пеачи можеле ако не нешто Аца Лукас или Цеца да ја пазараат кога веќе не можат некоја светска ѕвезда.
 
Член од
9 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
123
Ќе има бесплатен воз од БТ како шо имаше предходните години ?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
А бе дека е тапа е тапа освен Мерлин кој прв пат иди во Македонија на овој тип настап. Ако не и во живот ама ваљда западнат е со пари па неговата изјава дека како верник не оди на настани наде се пие алкохол и јади скара направил уста рекла-уста одрекла ама тоа е друг муабет. Она што сакав да кажам, ако сакате во исто време (ист викенд) ви се Д фестивал дорјан, Скопје Гори, Егзит во Нови Сад и прилепскиов ПивоФест. Е па земете си пари шибајте не мора тука да се седи ако сте од Прилеп или Одете кај ви одговара не мора тука да идите ако сте од друго место. И мене не ми се допаѓа програмата во 99% ама тоа е за џабе толку ако имате пари за карти на друго место слободно пат под нозе...

Друго нешто, ако немам обврски, гости или слично се гледаме под палмине кај Ченто :ајнапиво:
 
E

Epsilon

Гостин
Че се пија пиво и после че се шетаме на мочање, кој ги еба не им плаќам на монтажните клозети по 10 денари од мочање, немам рачун така, 7-8 бона ќе ми летнат. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Отрпнавме веќе на тоа дека носат само балкански музичари, ама барем програмава да ја сределе. Бучкуруш невиден.Слаткар па Љубојна, па Саша факинг Ковачевич :tapp:. И четвртокот го испустија. Толку нема еден чоек в општинa шо се разбира од музика? В недела Ману Чао во Дојран, кај нас Ален Хасановиќ со неговиот огромен репертоар :bravobe:.


П.С. Уште чекаме Мацко да ни ја донеси Мадона :icon_lol:.
Друго нешто да донесам, дури сум таму?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Прв ден Обојени програм
Втор ден Гоблини
Трет ден Дарко Рундек Трио
Четврт ден Архангел

После то се разбудив од сонот.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
А бе дека е тапа е тапа освен Мерлин кој прв пат иди во Македонија на овој тип настап. Ако не и во живот ама ваљда западнат е со пари па неговата изјава дека како верник не оди на настани наде се пие алкохол и јади скара направил уста рекла-уста одрекла ама тоа е друг муабет. Она што сакав да кажам, ако сакате во исто време (ист викенд) ви се Д фестивал дорјан, Скопје Гори, Егзит во Нови Сад и прилепскиов ПивоФест. Е па земете си пари шибајте не мора тука да се седи ако сте од Прилеп или Одете кај ви одговара не мора тука да идите ако сте од друго место. И мене не ми се допаѓа програмата во 99% ама тоа е за џабе толку ако имате пари за карти на друго место слободно пат под нозе...

Друго нешто, ако немам обврски, гости или слично се гледаме под палмине кај Ченто :ајнапиво:
И рекетот за пинг понг спреми си го, овај пат да нема рачки оти си губел. :gjavol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom