Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

N

Nicky Santoro

Гостин
Прв пат бев годинава на пивофест и разочаран сум максимално(и повеќе нема да одам)!
Толку кич и сељаци немам видено долго време на едно место, во купче. Пијандури колку сакаш, пивото прескапо за пивофест(чим е пиовофест треба да се наплаќа поефтино од нормалното заради промоција на пивото и слично ама во дива лига тешко е изводливо тоа)! Скарата катастрофа, да не речам гној, јадев колку да на се рече дека не сум гладен!
Огнометот беше врв! Да се слави некое културно и уметничко достигнување, или нешто од интерес на државата разбирам, ама да се слават пијанчењето и кичот стварно ми беше глупо.
Најјако е сепак тоа што во највмровскиот град ги донесоа сите ју пеачи, како ние да немаме наши. И после комуњариве биле југоносталгичари:icon_lol:Ма немој да ме јебеш бре!

п.с. Разбрав дека ова било најголемо достигнување на градоначалникот на прилеп! Ако е така јас би се страмел од ова ама проста раја на тоа се пали, на пиво и огномет!
Од вакви како тебе вмро-сдсм не мисе живее повеќе.
Се во нивниот живот го поврзуваат со политиката.Пијани еден куп имало? па пивофест е ова не е митинг што сакаш да има? Поефтино пиво од ова ти не наоѓаш.На пиволенд какви се цените? И побогу колку да биди 0,4 точено? 40 денари мн ти се? :tapp: Ај наредниот пат без пари ќе биди и ќе ти ги донесат металика и дјуран дјуран од нивни џеб ако треба само ваквите како тебе да пукаат од среќа.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
167
Поени од реакции
94
Прв пат бев годинава на пивофест и разочаран сум максимално(и повеќе нема да одам)!
Толку кич и сељаци немам видено долго време на едно место, во купче. Пијандури колку сакаш, пивото прескапо за пивофест(чим е пиовофест треба да се наплаќа поефтино од нормалното заради промоција на пивото и слично ама во дива лига тешко е изводливо тоа)! Скарата катастрофа, да не речам гној, јадев колку да на се рече дека не сум гладен!
Огнометот беше врв! Да се слави некое културно и уметничко достигнување, или нешто од интерес на државата разбирам, ама да се слават пијанчењето и кичот стварно ми беше глупо.
Најјако е сепак тоа што во највмровскиот град ги донесоа сите ју пеачи, како ние да немаме наши. И после комуњариве биле југоносталгичари:icon_lol:Ма немој да ме јебеш бре!

п.с. Разбрав дека ова било најголемо достигнување на градоначалникот на прилеп! Ако е така јас би се страмел од ова ама проста раја на тоа се пали, на пиво и огномет!
Од вакви ко тебе пролив ме фаќа, немој не иди до година не само ти туку и тие другите кењатори.И колку за информација, заедно седеа и локаа вмровци и сдсмовци ама ти си лепач на плакати и оглавникот не ти дозволува да видиш лево десно.Ајт гитла.:свиркам:
 
L

Löwe

Гостин
Прв пат бев годинава на пивофест и разочаран сум максимално(и повеќе нема да одам)!
Толку кич и сељаци немам видено долго време на едно место, во купче. Пијандури колку сакаш, пивото прескапо за пивофест(чим е пиовофест треба да се наплаќа поефтино од нормалното заради промоција на пивото и слично ама во дива лига тешко е изводливо тоа)! Скарата катастрофа, да не речам гној, јадев колку да на се рече дека не сум гладен!
Огнометот беше врв! Да се слави некое културно и уметничко достигнување, или нешто од интерес на државата разбирам, ама да се слават пијанчењето и кичот стварно ми беше глупо.
Најјако е сепак тоа што во највмровскиот град ги донесоа сите ју пеачи, како ние да немаме наши. И после комуњариве биле југоносталгичари:icon_lol:Ма немој да ме јебеш бре!

п.с. Разбрав дека ова било најголемо достигнување на градоначалникот на прилеп! Ако е така јас би се страмел од ова ама проста раја на тоа се пали, на пиво и огномет!
:facepalm:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Прв пат бев годинава на пивофест и разочаран сум максимално(и повеќе нема да одам)!
Толку кич и сељаци немам видено долго време на едно место, во купче. Пијандури колку сакаш, пивото прескапо за пивофест(чим е пиовофест треба да се наплаќа поефтино од нормалното заради промоција на пивото и слично ама во дива лига тешко е изводливо тоа)! Скарата катастрофа, да не речам гној, јадев колку да на се рече дека не сум гладен!
Огнометот беше врв! Да се слави некое културно и уметничко достигнување, или нешто од интерес на државата разбирам, ама да се слават пијанчењето и кичот стварно ми беше глупо.
Најјако е сепак тоа што во највмровскиот град ги донесоа сите ју пеачи, како ние да немаме наши. И после комуњариве биле југоносталгичари:icon_lol:Ма немој да ме јебеш бре!

п.с. Разбрав дека ова било најголемо достигнување на градоначалникот на прилеп! Ако е така јас би се страмел од ова ама проста раја на тоа се пали, на пиво и огномет!
И јас би се сТрамел од таа проста раја..................
 
2

~2A

Гостин
Секогаш има голем позитивно луѓе настроени и негативно,секаде има добри и лоши , богати и сиромашни итн...
Пивото мислам си е во ред со цената,дури минатата година чинам 10/20 ден да беше поскапо или не не се сеќавам.
Е сега за турбофолкот можеби,викам можеби беше малце посиромашно од минатата година,па сега некако малце ви изгледаше глупо.
Скарата самиот треба да се сетиш дека за пивофест кој ти клава чисто месо ( не дека обично клаваат..),па најдобро би било да си порачал стек,ребро или било што само да не биде плескавица,кебапи и и сл.
Мада јас знам три-четири добри места што навистина имаа добри плескавици и колбаси.Мислам дека не е во ред да се критикува една во годината е и никогаш не разочарале и по повод 10 годишнината имаше ете и огномет и торта што за мене навистина е убаво..
Бидете ми поздравени хејтери,догодина :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.266
Поени од реакции
3.622
Eric The King значи си се закренал од којзнае каде да дојдиш и после не те бендисало, ами мајка му ја бараше тука, шо не си седеше таму од кај што си или мора да се има некоја фотка од некое општо народно дружење колку да с епокажува дека се бил на некое јавно случување. Не дека лично не ме нервишаше секое спомнување на Марјан од сцена ама јбг и вака и така пропагандата ќе си ја направеа кога си се на местото. Не дека нешто не сме ние овде прости што четири дена живеевме со пивофест ама изгледа ти си уште попрост што дојде од џенем да ни цапаш по простиот град.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Great party ,најдобра организација оваа година ...
со друштво од Велес ,Скопје ,Прилеп ,Битола ,Пробиштип супер поминав .... забава до изгрејсонце ;)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Дојде да се слика и да видат на фејсбук дека бил :icon_lol:, па немало да доаѓа уште еднаш.

И што да речам јас шо немам ниедна слика а бев и да сака некоја да ми дрка на слика нема да ја има таа можност е тоа е :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
T

Torchyrus

Гостин
Сигурно си носел и други алишта па и со нив направил некоја слика таа за во годинa на фејсбук ќе си ја стави :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.281
Поени од реакции
5.140
Тоооо Бреноооо (y)
На Пивофест во Прилеп пред ИЛЈАДНИЦИ НАРОД му ја запеа Битола мој роден град :D
И прилепчани пееа на таа песна дури :P

Криво ми е шо не ојдов оваа година на пивофест...
Ако одев ќе одев само за на САРС, другите се гола вода, ама на 12ти името ми беше и не можев да одам, па после заминав малку на југот на одмор и така ;)
 
L

Löwe

Гостин
Тоооо Бреноооо (y)
На Пивофест во Прилеп пред ИЛЈАДНИЦИ НАРОД му ја запеа Битола мој роден град :D
И прилепчани пееа на таа песна дури :P

Криво ми е шо не ојдов оваа година на пивофест...
Ако одев ќе одев само за на САРС, другите се гола вода, ама на 12ти името ми беше и не можев да одам, па после заминав малку на југот на одмор и така ;)
Jaк кур дека ја испеа Битола мој роден крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom