Петките страшни како баба Рога

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ako sakam da ja izbrkam od rabota,za taa 3ka so mi ja stavila mozam namerno 1 da dobijam.

Zatoa neka si stavaat ocenki ko so si stavaa pred toa i neka ne glumat ludilo, vo 30 godini rabota ne se promenile,i sea zakon donesoa i ke se menjaat oni preku nok,mamicata nivna neandertalska!
и ќе ти стават двојка за крај година :toe:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
и ќе ти стават двојка за крај година :toe:
Nema da mi stavat zaso ke im vlezam so palka u nancelarija. Zaso eden eban test mene nemoze da mi ja diktira idninata niti pak da mi go procita minatoto,nemoze ja znae mojata aktovnost vo tek na cela godina,dali ja sum kreval race,sum prael proekti, sum prael ova sum prael ona.

Ucam u karev, u prva zavrshiv so site 5ki i 2 cetvorki, znam kako stojat rabotite,koj popusta koj ne, i sea vo vtora godina,fizika sto nikogash ne sme reshavale zadaci,sea ke resheavame? Cela godina vo prva imav petka, sea za isti odgovori iam cetvorka? A francuski STO znam DEKA znam za KEC iam 4ka? ffs ne ide toa taka prijatele..
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Nema da mi stavat zaso ke im vlezam so palka u nancelarija. Zaso eden eban test mene nemoze da mi ja diktira idninata niti pak da mi go procita minatoto,nemoze ja znae mojata aktovnost vo tek na cela godina,dali ja sum kreval race,sum prael proekti, sum prael ova sum prael ona.

Ucam u karev, u prva zavrshiv so site 5ki i 2 cetvorki, znam kako stojat rabotite,koj popusta koj ne, i sea vo vtora godina,fizika sto nikogash ne sme reshavale zadaci,sea ke resheavame? Cela godina vo prva imav petka, sea za isti odgovori iam cetvorka? A francuski STO znam DEKA znam za KEC iam 4ka? ffs ne ide toa taka prijatele..
епа знам, ни мене не ми се допаѓа ова, ама дур ни е ВМРО на власт ќе биде вака.
после можеби ќе се најде јунак да го тргне или барем да корегира нешто.
покатастрофална учебна година одамна немало!!!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Sosema se slagam deka nemalo potinja ucebna godina do sea. Ama pak ne se zamaram so politicki partii. Nema nekoj 20 fraeri so dremat u fotelji da mi go diktiraat zivotot,dali ja ke najdam rabota ili nema, si gi znam maanite i kvalitetite. Ako se cuvstvuvam oshteten, ke go oshtetam ja niv,ako se cuvstvuvam nagraden ke gi nagradam jas niv.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Sosema se slagam deka nemalo potinja ucebna godina do sea. Ama pak ne se zamaram so politicki partii. Nema nekoj 20 fraeri so dremat u fotelji da mi go diktiraat zivotot,dali ja ke najdam rabota ili nema, si gi znam maanite i kvalitetite. Ako se cuvstvuvam oshteten, ke go oshtetam ja niv,ako se cuvstvuvam nagraden ke gi nagradam jas niv.
Да да. Демек кураципол си? Ти го диктираат и ќе ти го диктираат животот се додека не отидеш под земја.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Се упрпаа дека ќе им се намали од плата, па одма сменија систем и начин на оценување. Полуделе сите...се што зборат е за тие тестови. Нас не плашат, а не сфаќаат дека они се повеќе уплашени отколку ние. Сега пробуваат да вратат се во контрола, ама касно им е. Тоа требаше на време да се напраи, кога ги ставаа оценките од акав, без разлика дали некој знаел за повеќе или помалку.

Од една страна е добро тоа што ги воведоа овие тестови, зашто така ќе се оценат учениците, ама и професорите... Ама од др. страна воопшто не ми се допаѓа. Некои деца повеќе сакаат усно одговарање, отколку писмено, ги фаќа трема на тест. + тоа мн. е глупо што ќе се полагаат тие тестови за материјалот од цела година. Не знам какви интелекти да сме ние, да памтиме материјал од цела година, по сите предмети, не е мала работа, и тешко кој може да постигне. Некој може цела година да учи и на крај да киксне, зашто го фатила трема или не му бил денот, а др. може цела година онака само површно да си учи, а на крај да земе и се да научи, ако е кампањер.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Nema da mi stavat zaso ke im vlezam so palka u nancelarija. Zaso eden eban test mene nemoze da mi ja diktira idninata niti pak da mi go procita minatoto,nemoze ja znae mojata aktovnost vo tek na cela godina,dali ja sum kreval race,sum prael proekti, sum prael ova sum prael ona.

Ucam u karev, u prva zavrshiv so site 5ki i 2 cetvorki, znam kako stojat rabotite,koj popusta koj ne, i sea vo vtora godina,fizika sto nikogash ne sme reshavale zadaci,sea ke resheavame? Cela godina vo prva imav petka, sea za isti odgovori iam cetvorka? A francuski STO znam DEKA znam za KEC iam 4ka? ffs ne ide toa taka prijatele..
Момак,јас уште кога почнав во карев тогаш беше стара програма, и карев беше во целост природно математичка гимназија, и физика писмена секогаш, без исклучок во сите 4 години се состоење од 4 до 5 задачи, па кој не е задоволен од оценката од писмена слободно можеше да ја поправа на усмено теорија, бидејќи ако физика знаеш да го решавашзадачите, тоа значи го владееш и разбираш материјалот.
Освен тоа не се буни многу многу карев е една од гимназиите каде релативно многу професори се строги уште од времето па знаат да стават реална оценка и да застанат позади таа оценка.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Момак,јас уште кога почнав во карев тогаш беше стара програма, и карев беше во целост природно математичка гимназија, и физика писмена секогаш, без исклучок во сите 4 години се состоење од 4 до 5 задачи, па кој не е задоволен од оценката од писмена слободно можеше да ја поправа на усмено теорија, бидејќи ако физика знаеш да го решавашзадачите, тоа значи го владееш и разбираш материјалот.
Освен тоа не се буни многу многу карев е една од гимназиите каде релативно многу професори се строги уште од времето па знаат да стават реална оценка и да застанат позади таа оценка.

Epa da te obavestam za Fizikata u karev, Ste klasovi na koj im predava Ekaterina ne reshavaa voopshto zadaci, so uopshte ne e logicno zaso cela fizika se znasnova na toa.Ucime ravenki na pamet ko debili ali ne reshavame zadaci,prasaj nekoj od moja generacija i 2-3 godini nad mene, so im predavala Ekaterina ke vidish so ke ti kazat.

Edit: Inace si ja sakam gimnazijata i so se drugo se slagam so tebe, normalno vo sekoja gimnazija ima iskljucoci,kako shto e kaj nas Ekaterina,site drugi so mi predavat se super,velat,mi se pogodile dobri profesori,nenzam,mozda,ali ja sum sosema zadovolen so niv.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Да да. Демек кураципол си? Ти го диктираат и ќе ти го диктираат животот се додека не отидеш под земја.
Taka mislish,i delumno si vo pravo, taka mislish i za doktorite,i delumno si vo pravo.
Ama ko ke napraish ko sho naprai brat mi, ke si go reshish problemot.
Deckoto skrshi prst na noga na trening, zakazal u 9 saat,ide u devet,mu vikaat nemash zakazano.
Zakazuva sleden den [ne e bitno koj] u 9:30,ide,nikoj ne go proziva.
Sleden den,si vlaga, im prai dve muabetcinja od tipot sredi mi ja nogata da ne ti go sredam vratot posho te cekam 3 dena za kurac, i prepisuvaat terapija smesta.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Nema da mi stavat zaso ke im vlezam so palka u nancelarija. Zaso eden eban test mene nemoze da mi ja diktira idninata niti pak da mi go procita minatoto,nemoze ja znae mojata aktovnost vo tek na cela godina,dali ja sum kreval race,sum prael proekti, sum prael ova sum prael ona.
не е само тестот али и матурата е нешо такво, и колоквиуми/испити на факултет се нешо такво... така да...:toe:
Sosema se slagam deka nemalo potinja ucebna godina do sea. Ama pak ne se zamaram so politicki partii. Nema nekoj 20 fraeri so dremat u fotelji da mi go diktiraat zivotot,dali ja ke najdam rabota ili nema, si gi znam maanite i kvalitetite. Ako se cuvstvuvam oshteten, ke go oshtetam ja niv,ako se cuvstvuvam nagraden ke gi nagradam jas niv.
за тоа се поставени, за да прават нешто во државава...
а иначе, не е лоша идејата да се направи некаква селекција кој тоа ќе може да оди на факултет, а не кој како стигнува се запишува и кој како стигнува после го завршува а кога ќе појде на работното место појма нема...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
не е само тестот али и матурата е нешо такво, и колоквиуми/испити на факултет се нешо такво... така да...:toe:

за тоа се поставени, за да прават нешто во државава...
а иначе, не е лоша идејата да се направи некаква селекција кој тоа ќе може да оди на факултет, а не кој како стигнува се запишува и кој како стигнува после го завршува а кога ќе појде на работното место појма нема...
Sekako deka treba da ima selekcija! Stroga ali pak realna selekcija!
Nemoze eden test da mi udluci sve vo cela godina.
Sekako ja go podrzuvam toj test,ako cel material se sredi,i se prekine so kampanjsko isprasuvanje.
Taka ke go ucime cel materijal niz cela godina, za cel materijal ke bideme isprasuvani,i najverovatno toa so si go dobival cela godina ke go dobiesh i na test,ako ne i poishe ako zapnesh malce stolica da zagreesh.
Ama vaka neide.Kampanjsko isprasuvanje a na kraj na godina test za cel materijal.Nema smisla,ednostavno ne e realno.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Epa da te obavestam za Fizikata u karev, Ste klasovi na koj im predava Ekaterina ne reshavaa voopshto zadaci, so uopshte ne e logicno zaso cela fizika se znasnova na toa.Ucime ravenki na pamet ko debili ali ne reshavame zadaci,prasaj nekoj od moja generacija i 2-3 godini nad mene, so im predavala Ekaterina ke vidish so ke ti kazat.

Edit: Inace si ja sakam gimnazijata i so se drugo se slagam so tebe, normalno vo sekoja gimnazija ima iskljucoci,kako shto e kaj nas Ekaterina,site drugi so mi predavat se super,velat,mi se pogodile dobri profesori,nenzam,mozda,ali ja sum sosema zadovolen so niv.
Уште има многу што неможат да ја смислат Ект?
Кој сака само 2 кај Ект треба да знае дека доволно е редовно бришење табла цели 4 години.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Taka mislish,i delumno si vo pravo, taka mislish i za doktorite,i delumno si vo pravo.
Ama ko ke napraish ko sho naprai brat mi, ke si go reshish problemot.
Deckoto skrshi prst na noga na trening, zakazal u 9 saat,ide u devet,mu vikaat nemash zakazano.
Zakazuva sleden den [ne e bitno koj] u 9:30,ide,nikoj ne go proziva.
Sleden den,si vlaga, im prai dve muabetcinja od tipot sredi mi ja nogata da ne ti go sredam vratot posho te cekam 3 dena za kurac, i prepisuvaat terapija smesta.
Луд е брат ти еј жими се. На ти на тебе дај му ги париве да не ме тепа океј.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Луд е брат ти еј жими се. На ти на тебе дај му ги париве да не ме тепа океј.
Golicni me da se nasmeam..

On si go reshi problemot,ako ne milom onda silom.
Da lud e, ne iskaca od doma za da gi ima site 10ki na mashinski, i koa ke izleze krshi noga..

Edit: Svoja noga krshi :)))))))))))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom