Песни кои ве потсеќаат на нешто...

Ч

Чек Он Ит

Гостин
*Bluefish ft. Anita Kelsey:icon_lol:
ме потсека на летото 2005
*Skazi-Out of space:kez:
на роденденот мој
*Faithless-Insomnia:pipi:
на нешто мнооооогу убаво што ми се случи во саботата

и мноооогу други ама сега во моментов не ми текнуваат:icon_lol::icon_lol:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
BusHav напиша:
Narcotic trust-I like it
на една убава летна вечер
haaaaaa pesnava...zakon e i me potsekja na cabrio koa prvpat vidov edna persona :)
don't speak koga ja cuv i koga mi stana omilena pesna me potsekjase na eden tip...sea u drugi filmovi sum so taa pesna...
please mr. Jailer i Iris me potsekjaat na drugarka mi emce,a Lady Marmalade na sestra mi :icon_lol:
aweee site pesni me potsekjaat na nekoj ama sea ne mi tekinja :)
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
1. "Bolje biti pijan nego star" - na bifhsta ljubov posebno toj del kaj sto pee 'cekacu te moja buco kraj prve gimnazije' - se sretnafme, prf baknez, i raskinafme na gimnazijata lol:)
2. Me poluduvas od Silvi Bend i Obicam Te od Azis - isto na gorenavedeniov, mnogu mu gi peev....u picku mater da ide site najubavi pesni na nego me potsekjaat:)
3. Don't speak od No Doubt - na drustvoto nazad vo makedonija, poso non stop me teraat da im ja peam (mn ubavo sum ja peela taka da ako vi treba peacka po kafani javete mi se)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Џогани-Бичу позната на новата година(бевме на различни места машките и женските и кога отидовме кај нив тие немаа цедеа и скоро само таа ја пуштеа....две три песни како да има...не дека имаа толку малку ама излеа не им биле за играње)
Тоше-хмммм...заборавив како се викаше текстот беше....и сешто кажеш знам да није...и само на тој стих се сеќавам ама дефинитивно на летото ме посеќа бидејќи бев на одмор во охрид и таа песна ме будеше ама и со неа заспивав.....
Имам и други ама не можам да се сетам
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Love Me- Morandi na celo leto, Ne smem da se zaljubim u tebe- na kraj na osnovno(deka celo vreme ja pustaa), To Gucci Forema- na minatata Nova godina, a More od solzi- Lambe na edna posebna li4nost u koja sum mnoogu zaljubena....( ja peese pred mene i ja:wub: )... Isto i Dino Merlin- Zar Je To Sve Sto Imam Od Tebe ( i ovaa na nego:)):wub: :je: :wub: :pipi: :pipi:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
site pesni od Djogani:
-Koka Kola
-Panika
-Cekam te kod kolima
-Jagode sa slagom
-200/150
i od Seka
-Dozi i uzmi me
-Svidza mi se tvoja devojka
-Iskoristi moje mane

me potsekaat na Nova i na Stara Nova Godina
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Bojan Bjelic - To nije ljubav
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Nightwish - Wishmaster на екскурзијата у Атина.... уствари на возењето у афтобусот
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
zaboravjas od zeljko j- me potsega na edno loso vreme koga raskinav so decko mi,a 100% od amadeus na edno mn.ubavo tipce
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
watching over me-iced earth me potsekat na denot ko me stana fiziki i ko bev drvo...
a queen of the dark horizons -rhapsody...na trilobite...
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Bryan Adams - Everything I Do I Do It For You ,na edna mnogu draga licnost,so mi ja posveti taa pesna mene,ama sea toa e del od minatoto,i koa ke ja slusnam mi se placi:cry:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Bojan Bjelic - To nije ljubav Мислам дека самиот текст кажува се. Нема што да кажам во врска со тоа.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Dragon stea din tei (или така нешо) на Албена, Бугарија .... барем на делот на кој што се сеќавам :) :) :)
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Sekoja pesna me potsekja na nesto/nekoj :)
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
Iron Madness Vs SD6 - Blues mystery , na Resident Evil filmot :kez::lud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom