Песни кои Ви помагаат да го протуркате денот?

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.980
Денеска оваа.....
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.993
Последниве неколку месеци постепено ме совладува некој внатрешен умор кој се рефлектира и на моето расположение. Истиот не е резултат на некоја физичка истоштеност, туку на акумулираните проблеми кои си се таложат. Од нив, за миг, пребегнувам при задлабочувањето во некоја книга, низ филмските универзуми, но и во овие класици на џез музиката кои ми ја опиваат душата. :love:
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.823
Поени од реакции
11.845

Ако нема ваков ритам низ денот, ќе ми застане срцето
и ќе ви умрам :love:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom