Песната над мојата

G

Gosh

Гостин
Ааа, прејака! И спотот исто! Пријатно изненадување. Не очекував дека се наши! Слободно може аларм да ми биде место Morning glory од Oasis.

Angus & Julia Stone - For you

 
B

beaverknight

Гостин
Интересно дуо се. Прв пат ги слушнав у Life is Strange, игра шо ја играв пред година дена. Песнава е од најверојатно нивниот најдобар албум, ептен се чил, милина се за слушање уз дожд, со кафе или чај :D

When your mind's made up - Glen Hansard & Marketa Irglova
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Чоекот е мултиталент!! Алал да му е за изведбата и чувствата пренесени преку песната, прв пат го слушам ама дефинитивно нема последен. :D


 
B

beaverknight

Гостин
Ги слушав доста у основно, после и ги баталив полека. Песнава им е една од најдобрите. Пред некој ден им го преслушав новиот албум, океј е, не се сменети. Интересен бенд беше у тој период кога го слушав.

"Boom Boom" - jennylee
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
И покрај тоа што ваквата музика е за некој смирувачка, мене ми е некако нападна, па дури и непријатна за уши:)


Miranda - El Disco De Tu Corazon (Hola)


:)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Кај ја ископа жити мене :D Песнава ја бива ко да патува човек Шпанија, Португалија ова она, и истата в автобус да бичи на радио пуштена додека ги гледа човек задниците на Португалките.

Lunatic Soul - the in-between kingdom
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Страшно добро нешто, на камила ме качи песнава. Одлично возењ.. ова... јавање? Сега читам, соло проект на некој од Риверсајд било ова, дефинитивно ќе го преслушам.

Marțolea - Muma Pădurii
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Групата ми личи на оние норвешки/шведски групи/бендови, што имаат некој американизиран стил на изглед и на пеење. Но во секој случај песната е пријатна за уво:)


Aleksandar Belov - Edna


:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom