Пеглана Коса (ПОМОШ)

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562


Revlon Professional - Hair Days Quick - Thermo-Protector Styling Spray
Hair Days Quick Thermo Protector Spray

Facilitates smoothing, reduces static electricity and protects hair from the heat of flat iron or dryer. Gives hair shine and a gentle hold. Contains a high level of latest generation thermo-protective resins which protects the cuticle from the effects of heat.
Ти задоволна си од ова?
И мене ми се оштети многу од пеглањето,а ја пеглам само неколку месеци после миење.Сега ми е како слама,не керамички плочки,ма златни нека стават ја горат косата.Незнам какви шампони и регенератори не ставив,ама резултатот е........

п.с.Ова маживе бетер од жени станале,на секоја тема читаат,па дури и за пеглање на коса. Сите во геј бар правец да се пронајдете себе си.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Ти задоволна си од ова?
И мене ми се оштети многу од пеглањето,а ја пеглам само неколку месеци после миење.Сега ми е како слама,не керамички плочки,ма златни нека стават ја горат косата.Незнам какви шампони и регенератори не ставив,ама резултатот е........

п.с.Ова маживе бетер од жени станале,на секоја тема читаат,па дури и за пеглање на коса. Сите во геј бар правец да се пронајдете себе си.
Не го користам зашо малку користам пегла, а и користам квалитетни шампони и маски, па неам голема потреба, али работев со производот коа работев ко фризерка и ептен е добар.
Има и еден од оваа колекција шо е ко гел, али тој не ми се допаѓа баш, спрејов е подобар.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Зошто уствари користиш пегла не ми е јасно?па и тоа по повеке пати во денот.
Сакаш да си ја оштетиш премногу?на крајот ке ти биде метла да знаеш ако продолжиш со вакво темпо.Мојата коса беше некаде до половина ама зошто и јас ја користив пеглата секогаш,морав да намалам со тоа па кога се свестив колку ми ослабна влакното од нејзе па дури и почна да ми опага морав да ја скратам до рамењата,сега не ни помислувам да ја пеглам секојдневно,туку само кога имам потреба.Продолжи вака па ке видеш до кај ке стигнеш.
 
П

Пепси_

Гостин
абе не можам од дома да излезам со несредена коса, ми се чини дека сите гледаат во мојата коса... :nenene:
Гледаат оти е специфична да речеме или не секојдневна за гледање тоа требе да го сватиш како комплимент а не како недостаток млада дамо и земи измиј се глава исуши ја и одма испадни од дома без да се гледаш во огледалото прошетај низ град малце.....Ова ако го направиш не ти треба повеќе пегла фрли ја !
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Гледаат оти е специфична да речеме или не секојдневна за гледање тоа требе да го сватиш како комплимент а не како недостаток млада дамо и земи измиј се глава исуши ја и одма испадни од дома без да се гледаш во огледалото прошетај низ град малце.....Ова ако го направиш не ти треба повеќе пегла фрли ја !
Баш така,како косата да го прави човекот :tv:
Уствари сакам да кажам дека ова ме потсека на Миа од Млади Бунтовници која многу се грижеше за косата,и еден неправилен прамен ја тераше да вреска низ интернатот :pos:
Луге бе,престанете да се замарате со косата,обрнете внимание на други делови..
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Луге бе,престанете да се замарате со косата, обрнете внимание на други делови..
Се сложувам сто насто. Не е битно дали си бушава горе, се додека не си бушава и доле. ;)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.977
п.с.Ова маживе бетер од жени станале,на секоја тема читаат,па дури и за пеглање на коса. Сите во геј бар правец да се пронајдете себе си.
ние не ги читаме темиве за совети да ви даваме за косата, туку за сеир да фаќаме и се смееме за жениве лол
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Значи вака, имам никаква коса (ни права, ни виткана) и морам секој ден да ја пеглам. Ама премногу ми се оштетува, дека скоро 8 месеци секојдневно ја пеглам и тоа по неколку пати во денот... Има некој да ми препорача некое средство за да не ми се уништува косата при пеглање... :pipi:
А да престанам да ја пеглам, не ни помислувам!
Додека не ти се уништила скроз косата или да ти падне, престани да ја пеглаш. Какви средства и да ставаш, џабе ќе ти биде...пошо ти по неколку пати у ден ја пеглаш :nesvest:
Си пробала ли некогаш да ја навиткаш со витлери?
Бидејќи и јас спаѓам во групата на девојки со ни права ни виткана коса, порано многу често ја пеглав косата, па ми изгуби сјај и стана како метла. Откако станаа модерни локните, почнав да ја виткам со фигаро....ама и тоа ја гори и оштетува. Па си се опремив со витлери самолепливи и пластични. Сега косата ми има сјај и не личи на метла.:pipi:
Така да косата е твоја, ама ако продолжиш да ја пеглаш, за кратко време може и да ја немаш :toe:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Додека не ти се уништила скроз косата или да ти падне, престани да ја пеглаш. Какви средства и да ставаш, џабе ќе ти биде...пошо ти по неколку пати у ден ја пеглаш :nesvest:
Си пробала ли некогаш да ја навиткаш со витлери?
Бидејќи и јас спаѓам во групата на девојки со ни права ни виткана коса, порано многу често ја пеглав косата, па ми изгуби сјај и стана како метла. Откако станаа модерни локните, почнав да ја виткам со фигаро....ама и тоа ја гори и оштетува. Па си се опремив со витлери самолепливи и пластични. Сега косата ми има сјај и не личи на метла.:pipi:
Така да косата е твоја, ама ако продолжиш да ја пеглаш, за кратко време може и да ја немаш :toe:
 
Член од
14 април 2011
Мислења
48
Поени од реакции
9
епа извини вака, ама јас темава не ја отворив за некој сеир да си фаќа... ја отворив оти стварно ми е потребна помош за косата!
ние не ги читаме темиве за совети да ви даваме за косата, туку за сеир да фаќаме и се смееме за жениве лол
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Косата мијај ја со маска за коса, и после пеглањето ставај силиконски капки!
Силиконски капки има во Авон, не се скапи околу 250 ден, а маски за коса имаш различни во сите маркети, од кај 70 ден. се па нагоре.
:)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Оди на бразилски третман на коса, 100 евра е ама ке ти биде праз-права пола година. И од слама ке ти ја напраат у свила
*Бразилски третман = трајно исправување.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
И мене ме мачеше истиов проблем. Она што може да го направиш ти е да го редуцираш пеглањето, пеглај се еднаш во 3 дена, и пеглај ја кога ке ти биде целосно сува. Кога си дома измиј си ја и само собери ја. Остави ја да мирува некое време.
Користи силиконски капки и маска.
Јас така правам веќе 2-3 години, и тие што ме знаат можат да ти потврдат дека имам мн.здрава коса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom