Патување преку Контики или Компас - Белград

Член од
27 мај 2012
Мислења
3
Поени од реакции
2
Гледам дека има навистина убави (и достапни) туристички патувања преку Контики или Компас со тргнување од Белград (најчесто пред хотел Континентал).
Дали некој бил на патување со овие туристички агенции, какво искуство имал, како е патувањето со браќа Срби?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Истото и на мене ме интересира. Иначе мислам дека српските агенции се поефтини од нашиве.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Пред неколку години имам одено со Контики и тоа баш преку Компас. Во Компас само резервација и плаќање се прави, цените и се друго е исто како на сајтот од Контики.
Секоја препорака. Се што беше напишано во каталогот е идентично со реалната ситуација. Водичот профи, постојано достапен за било каква информација. Организација безпрекорна.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ми треба помош. Ја гледам оваа понуда. Имам две прашања.

1. Дали некој има искуство со агенцијата No Limit? Какво?

2. Поаѓањето и стигнувањето се во/од Белград. Тоа мислам дека е проблем. Може ли некој да ми каже најдобар начин за пат до Белград? Автобус/воз? За колку време се стига? Колку е цена?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
2. Поаѓањето и стигнувањето се во/од Белград. Тоа мислам дека е проблем. Може ли некој да ми каже најдобар начин за пат до Белград? Автобус/воз? За колку време се стига? Колку е цена?
Не е никаков проблем. Најдобро до Бг со автобус, зависи од линијата 6-8ч пат, цена за повратна карта околу 2000 денари. Автобуси има речиси на секои 2-3 часа. А од автобуска станица во Белград има редовна линија до аеродромот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Јас имам патувано со Контики во Израел, само пофални зборови, организација - светска, се што пишува и што ви кажуваат пред да тргнете, тоа и ќе затекнете. Прашајте ако ве интересира нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom