Парфеми

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
По мене убедливо најдобриот машки парфем од Орифлејм. Platinum.
Го користев со години додека не прекинаа да го произведуваат, не знам поради која причина. Веројатно ќе продолжев да го користам и ден денес.
Користам сега некои поскапи парфеми, али овој мирис ми е сеуште број 1.

201005-ORIF-PLAT-C01.jpg
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
889
Поени од реакции
1.430
Ascendant е најдобар од oriflame, бе, шо ви е. Заедно со eclat homme и стариот Signature. Имаше порано еден De Marco ама го немаат веќе, беше копија на Allure.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Бар вака по сеќавање, точно, де Марко им беше добар, оној Deep woods @Zlatikevichius што го спомна, и уште еден кој никако да ми текне како се викаше…
Имаа добри мириси, да не се лажеме…
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.637
Ascendant е најдобар од oriflame, бе, шо ви е. Заедно со eclat homme и стариот Signature. Имаше порано еден De Marco ама го немаат веќе, беше копија на Allure.
Ascendant е добар, ама со многу слаба проекција, а трае едвај еден час. Исто и Flamboyant, лично мене ми е фаворит тој мирис, ама екстремно е слаб, после многу кратко време не се ни осеќа дека си го ставил.

За Eclat Homme пишав - бледа копија на Eclat for Men кој беше парфемиште! Некако порано се што имаше во Oriflame беше далеку подобро од тоа сега.

Инаку од глечерите, мој личен фаворит е зелениот, мислам дека Glacier Rock беше. Тој има најприроден мирис, останатите мирисаат на средства за чистење, а особено плавиот.

Ама еве препорака уште еднаш за сите: ако не сте го пробале Eclat Style, купете го, ви ветувам дека нема да зажалите. Малку е поскап од останатите, нормално зашто е парфем, не тоалетна вода, ама можете да го начекате за некои 1500 денари кога е на попуст.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.493
Ај предложете ми некој добар машки парфем. Нека е и поскап, до кај 200 евра.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
За Eclat Homme пишав - бледа копија на Eclat for Men кој беше парфемиште! Некако порано се што имаше во Oriflame беше далеку подобро од тоа сега.

Инаку од глечерите, мој личен фаворит е зелениот, мислам дека Glacier Rock беше. Тој има најприроден мирис, останатите мирисаат на средства за чистење, а особено плавиот.
Добар беше Еклатот, веројатно за парите врв...
Од глечерите само синиот го користев во средно школо и тоа само дезодоранс, можеби мирисал на средство, што знам... ама мене ми се свиѓаше :)

Инаку на темава, долго време бев само на Нивеа дезодоранс, од пред месец дена го користам овој, ок ми е.
100-ML-600x600.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Ај предложете ми некој добар машки парфем. Нека е и поскап, до кај 200 евра.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Le beau parfum за пролет лето ако сакаш, поприлично јак за летен парфем, а мирисот е одличен.
Ако сакаш зимски montale arabians tonka, многу многу јак и интересен мирис.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Не направив апдејт..
Пред недела и нешто земав D&G Light Blue Intense (машки нормално)
Супер ме бендиса мирисот. Јак е и свеж. Цел ден трае(8 саата)
Е сега по некое време саат-два ја губи таа свежа нота, и преоѓа во понеутрална миризба што морам да признаам не ми е нешто wow.
Далеку од тоа дека не мириса убаво, ама ај да не речам женска, туку недоволно машка нота ми е…
Од друга страна со оглед дека е цитрусен мирис, па и добро е што се повлекува на тој начин..
Најбитно не ми е криво што лупнав пари…! Си вреди парфемот!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Не направив апдејт..
Пред недела и нешто земав D&G Light Blue Intense (машки нормално)
Супер ме бендиса мирисот. Јак е и свеж. Цел ден трае(8 саата)
Е сега по некое време саат-два ја губи таа свежа нота, и преоѓа во понеутрална миризба што морам да признаам не ми е нешто wow.
Далеку од тоа дека не мириса убаво, ама ај да не речам женска, туку недоволно машка нота ми е…
Од друга страна со оглед дека е цитрусен мирис, па и добро е што се повлекува на тој начин..
Најбитно не ми е криво што лупнав пари…! Си вреди парфемот!
Стандард е така со летните парфеми, брзо ја губат јачината
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.561
Поени од реакции
9.117
Nekoj da prodava nekoe parfemce kako bleu chanel edp/parfum, dior sauvage edp/parfum/elixir ili nesto slicno sto e versatile za sekoe godisno vreme i prilika. Gi nema po online stranive so gledam, out of stock sekade…
Имаш се на fragrance.mk...
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom