Парфеми

Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
дај кажете некои добри машки летни парфеми :)
 
Член од
24 февруари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некој користел Bvlgari Aqua Marine?
Што мислите кој е подобар: Armani Code или овој погоре?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Дали некој користел Bvlgari Aqua Marine?
Што мислите кој е подобар: Armani Code или овој погоре?
Дефинитивно Армани. Еден од најдобрите парфеми кои некогаш сум ги користел. Класика!

Иначе моментално го користам Hugo Boss Orange. Предобар е за овој период :)

 
L

.Lost Angel.

Гостин
Дефинитивно Армани. Еден од најдобрите парфеми кои некогаш сум ги користел. Класика!

Иначе моментално го користам Hugo Boss Orange. Предобар е за овој период :)

Што пари го зимаш а и од каде ако не е тајна јас истиот го користам и дефинитивно е најдобриот парфем :)(y)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Што пари го зимаш а и од каде ако не е тајна јас истиот го користам и дефинитивно е најдобриот парфем :)(y)
Колку кеш е исто ме интересира и мене ? Дали држи саглам ?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Што пари го зимаш а и од каде ако не е тајна јас истиот го користам и дефинитивно е најдобриот парфем :)(y)
Од free-shop(от) го земав за 57 евра (100 ml) заедно до дездоранс :) Кај нас во Cosmo Tinex сигурно е тука некаде 3000 но не верувам дека е во пакет со дездоранс :)

Иначе, да, држи :)
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Ај ве молам за брз одговор...колку пари чини овој парфем?
Фала однапред и ве молам за одговор што е можно побрзо. :)
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Ај ве молам за брз одговор...колку пари чини овој парфем?
Фала однапред и ве молам за одговор што е можно побрзо. :)
Go imam mislam okolu 500 denari.Mozebi 300 denari povise ili pomalce.
--- надополнето: 23 мај 2012 во 17:11 ---

Ова го користам во последо време,не е многу скап парфем,а многу е убав,барем за мене
Go imav ne e nesto ne se oseka i ne drzi.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043


Ем ефтин ем добар мирис.
 
А

Антоние

Гостин
Кажете ми дечки кој парфем е добар лол?

Камо да беше така лесно. Парфемите се исто како алишта, има добри и има лоши, но кој од добрите најдобро ќе ти прилега највише зависи од твоја лична преференца. На колонската треба да се мисли као на твоја лична плејлиста со музика, која што им помага на другите околу тебе да одлучат што да мислат за тебе. Рецимо, ако рокнеш дет метал, сите ќе те мразат. Ако ја пушташ "Mr.Blue Sky" од ELO, сите ќе те обожаваат, и никад нема да легнеш ништо. :)
Еве еден мал гајдлајн создаден од истражување, искуство и експериментирање, за сите оние кои првпат се среќаваат со парфеми, или едноставно неможат да се одлучат како да ја спојат колонската со нивниот стил.

Прво и основно правило :

ова никако.

Еве неколку стилови со кои експериментирав, а кои се мошне типични и верувам дека на многу од вас ги опишуваат и им се познати:

- Прв дечко



Ако носиш откопчани кошули, светли бои и си отприлика кежуал бате, најдобар избор би било да бараш парфеми кои што на етикетата се опишани како "fresh", со мирис на махагонија или цвеќенца. Моја препорака се "Bvlgari pH", "Davidoff Cool Water", или "Ralph Lauren Romance Silver"

- Втор дечко



Ако си едно од оние батиња што идат скоцкани као за на работа, твид палта, шалови и џемпери, најдобар избор би било да бараш парфеми со допир на бергамот или кожа. Знаеш... како оној убав мирис кога ќе влезеш во антикварница или во некоја библиотека со стари книги. Моја препорака се "Creed Vetiver (1948)", "Yves St. Laurent M7" или "Givenchy Gentleman".

- Трет момак



Пригушени, пријатни тонови. Ако носиш кафеави и сиви палта во зима, и сиви и тегет маички во лето, најдобар избор би било да бараш нешто со лимонов шмек затоа што ќе ти помогне да се истакнеш у толпа народ. Моја препорака се "Armani Black Code", "Taylor's of Bond Street Eton College" или "Nino Cerruti CerrutSi"

- Четврт и последен



Ако си бате што искача у кожни или тексас јакни, или било каква облека што би ја нашол на моторџии или на фејкери од "Салун", а во исто време да изгледа еднакво ок за седенки во парк, најдобар избор се мириси на ветивер и мускус. Тоа се јаки мириси што оставаат впечаток во текот на целиот ден. Препораки: "Christian Dior Dior Homme", "Incense Jaisalmer" или "Halson z-14"

Повеќето парфеми овде се прилично лесни за наоѓање, неколку од нив се така потешки за наоѓање, Creed vetiver оригиналот од 1948 на пример, ми го донесе еден роднина од Италија, и тој мислам дека е најредок од листава. Како генерално правило, ако неможеш да го најдеш кај нас, барај го у Грчка на фришоп. :)

ПС: ако пушите, прекинете, или едноставно не се ни замарајте со парфеми, затоа што ќе труеш чичо на тутун кај и да одиш без разлика со што ќе се напрскаш.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
ne go menjam za nisto na svetot , a i eftin si e (y)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Дали некој користел Bvlgari Aqua Marine?
Што мислите кој е подобар: Armani Code или овој погоре?
Арманито го рангирам меѓу најдобрите парфеми.
--- надополнето: 24 мај 2012 во 10:53 ---
vo BG e 20 evro.

a this is the best Oriflame -Arhitekt

Каде поточно во БГ? Кој град кое место? Или на Фришоп?
 
С

сашенко

Гостин
Arhitekt можеш да си го порачаш од Oriflame исто 20еури е јас го користам овој и ептен е добар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom