Парфеми

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
Eclat - oriflame (за слика , не знам да наместам :kesa:)
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
moj omilen parfem Naomi Campbell- ama go potrosiv najubav e i malce skap. site drugi sto gi imam posle nedela 2 koristenje mi se zdosaduvaat
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712

Гребни за да го помирисаш :) инаку, презадоволен сум од парфемов, топ е.
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Есте лаудер !! само овој го користам така коа ми е за нешто посебно пошто е многу јак .. инаку многу си го сакам red dragon :vozbud:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Користам од најскапите, не знам точно како се вика, ама знам дека е најскап на цел свет.:uvo:
 
N

NeMiRnA

Гостин

Тие срценцата на него отидоа како подароци на драги луѓе и љубители на парфемот...Многу го сакам,страшно добар парфем за зимно време.

И мојот незаменлив кој по долго време одмор повторно се дружиме,едноставно е ко создаден за мојот карактер...
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Јахууу најдов прекрасен парфем во кој ќе почнам да се бањам. Уствари ми го најдоа, цимерката моја. Габриела Сабатини, најубавиот парфем, барем мене најубаво ми прилега.
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Имам повеќе парфеми ама овие 2 ми се најдраги. Едниот е Joop Nightflight (веќе мислам дека не се прозиведува, последна серија беше пред една година кога го купив) и Tom Prune - Lavander Musk (Порано ги имаше во веро ама веќе не можам да го најдам :toe: )

 
С

Сатори

Гостин
~*~

До пред некој месец користев константно Divne.Но потоа се префрлив на Emporio-Armani, а сега моментално го користам Expose desire на Кристина Агилера и сум апсолутно заљубена ...
Го изоставаме фактот дека во меѓувреме си купував и машки парфеми зошто ми се просто преубави, веќе имам колекција.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom