Парфеми

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Сега добив два од Oriflame..Lucia и Midsummer. Многу ми се убави, посвежи. Инаку пред тоа го користев C-true Black diamond.:pipi:
И јас го користам сега тој,преубав ми е.И општо сите од C-true ми се убај.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ова е веќе друга тема,ама парфемот не е баш одлика на вкусот.Ти можиш да одбериш кој мирис го сакаш,ама ако немаш пари да го купиш нема да го користиш тој,туку некој поефтин.Така да,сигурно дека зависи и од парите.Ама за ова има друга тема.
I za pomalce pari mozes da najdes parfem sto ti se sviga neli? Nulite posle cifrata ne se pokazatel na dobar parfem..
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
I za pomalce pari mozes da najdes parfem sto ti se sviga neli? Nulite posle cifrata ne se pokazatel na dobar parfem..
Mожиш да најдиш и од поскапите и од поефтините мириси шо ти се бендисва,ама кој парфем го користиш и те како има врска со парите.На некој можи најубав мирис му е од Кајли Мионог ама ако нема пари да си го купи тој,приморан е да користи некој поефтин.Не велам дека од поефтините нема добри мириси ама ако некој можи да си го дозволи од Кајли сигурно нема да тргни да купи некој од пазар,200 мл за 100 ден.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Претходно го користев UDV pour elle, а сега го користам Imagine Diamond...Навикната сум да ги менувам парфемите а не да одберам еден и да го користам цел живот:pos2:
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Користам разни парфеми но најчесто користам MALIZIJA и BOXER
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
Issey Miyake DEFINITIVNO. Spored mene nema poubav parfem. Nema da ima momice so nema da se svrti koga ke pominis. VERUVAJTE :vozbud:
 

bodlikav

a.k.a C.Ronaldo
Член од
25 јануари 2007
Мислења
529
Поени од реакции
6
Бекам, Пума, Бос, Хуго Бос.. додека бев у мкд користев и стр8.. итн итн. =)
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
B.U. dreamy koristam momentalno, no se zaljubiv vo XX noviot na Hugo:pipi: odvaj cekam da soberam pari i si go kupam:raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom