Парфеми

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Momentalno Naomi Campbell- Paradise Passion
ili taka neso.. Super parfemche.. Po letno e ovosno ama e jako, a ja obozavam jaki parfemi i mi se pogodi.. Sho ima veze..
Prethodno koristev Angel, Kenzo i Miricle najmn.. Sea moze na ova da se prefrlam koj znae.. Imase edno dobro sto go vidov vo Unique potocno epten super parfemche samo so neznam kako se vika :) ali 6000 za parfem ne mi dava majka mi pa naopacki da se prevrtam, a iskreno i ja mislam PRETERANO E.. Taka da.. Ok mi e ovoj sea za sea :)
Edit: Go najdov na slika -
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
хмм финтава е демек пари имам?:)
Не гледаш шо имам клаено на крајот? Дека е ироничен постот?

Финтата е демек сите користат најскапи парфеми..
Јас искрено знајш шо користам?
Бон малиција, за малите госпоѓици, од 150 денари.
Или некогаш наливен од 50 денари.
Не користам Наоми Кембел.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Несакам да се расправам.. Ама како што се изјасни така и беше сватена нормално.. За телепатија неаме сите родена способност ти текнува?
Ако ти ги мериш парите по парфемот според тоа што ми го пиша во репутација.. Ја повеќе го мерам вкусот знаеш.. За нешто што знаеш дека вреди ќе се плати и име ако треба.
Нејќам да забегувам од темата али ипак.. Чил Аут.. И без сарказам и иронија молам.. Петок сум Битола.. Ако сакаш 50 денари за парфем од Супер Марио пиши слободно :smir:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Не гледаш шо имам клаено на крајот? Дека е ироничен постот?

Финтата е демек сите користат најскапи парфеми..
Јас искрено знајш шо користам?
Бон малиција, за малите госпоѓици, од 150 денари.
Или некогаш наливен од 50 денари.
Не користам Наоми Кембел.
хмм слабо глеам :) иначе последно време и јас сум по економична со BU Trendy се задоволувам :):)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
ТЕмароооо мори,доста на сите теми за исто се расправаш, дебатираш, колиш,бесиш.

Ако сакате дебата на оваа тема, продолжете во ’’Колку ви значат модните марки„, на некоја од последните страни е.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
си го добив на поклон Elizabeth Taylor Forever Elizabeth
убаво парфемче со интересен мирис,сладок ама не прејак,некако сепак свеж,баш како што јас сакам
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Не гледаш шо имам клаено на крајот? Дека е ироничен постот?

Финтата е демек сите користат најскапи парфеми..
Јас искрено знајш шо користам?
Бон малиција, за малите госпоѓици, од 150 денари.
Или некогаш наливен од 50 денари.
Не користам Наоми Кембел.
Така е Тамарче,се сложвам.Демек сите до еден користат парфеми од по мин 3000 денари?Мислам да не претерваме,бидете малку искрени.
:eek:ftopic:Ако собериме за еден член колку дава на козметика и облека во еден месец ќе дојди добра сума од мин 20000 ден.Е то не е возможно.Знам луѓе шо на пари спијат и не си го дозволуват то,така да искреност малку:smir:
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Зошто да не сме искрени? (Сигурно има луѓе на форумов кои знаат малку да преувеличат.. ) Но сигурно дека не купуваме скапи парфеми секојднево..ќе купиш еден два и ќе траат со месеци.. сепак оригиналните се појаки парфеми кои држат доста подолго.. Лично јас Light Blue го имам купено пред точно година ипол на одмор за 30е 100мл и имам уште една третина. Miracle ми го донесе дечкото од Франција летото и скоро воопшто не е потрошен a Nina го купив со парите кои ги собрав за роденден (пред 4 месеци) затоа што навистина ми се допаѓаше и богами ќе го имам сигурно уште минимум 10 месеци. Имам и неколку Oriflame парфеми, два ми се подарок (од кои едниот го чувам неотпакуван) и еден јас го купив за да се почастам за 8ми март. :) Ова сигурно ни најмалку не значи дека јас вријам од пари. нема врска :) мене лично повеќе ме изиритираа во рубриката со часовници каде повеќето се изјаснија дека поседуваат часовници од малку повеќе евреи.. лично на многу не им поверував. :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе купете си Кензо и не се замарајте.
Не знам зошто е расправата погоре ама секој има право да си купи каков парфем сака(нормално, спрема можностите).
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Несакам да се расправам.. Ама како што се изјасни така и беше сватена нормално.. За телепатија неаме сите родена способност ти текнува?
Ако ти ги мериш парите по парфемот според тоа што ми го пиша во репутација.. Ја повеќе го мерам вкусот знаеш.. За нешто што знаеш дека вреди ќе се плати и име ако треба.
Нејќам да забегувам од темата али ипак.. Чил Аут.. И без сарказам и иронија молам.. Петок сум Битола.. Ако сакаш 50 денари за парфем од Супер Марио пиши слободно :smir:
Која телепатија чупо?
Се изјаснив иронично, требаше да го сфатиш така.
Очигледно ти не сфаќаш мој постој. Твој проблем.
И за петок, ако сакаш да ти платам превоз до Бт, слободно пиши ми:smir:

Се извинувам за оф топикот. Морав, ме испровоцира.

Он топик.
Веќе кажав. Користам Bon Bons Malizia Milk Shake.



Посебно од Милк Шејк.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас најчесто и постојано го користам BU sexy. Го обожавам!!! :vozbud:

Инаку у моментов користам еден многу лош парфем...и треба деновиве да си купам нов,зашто стварно овој некако не ми одговара,не е за човек како мене.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Златна ти почна, не продолжувам кулирај.. И да не би ми пречел превоз до Битола.. Добро ќе ми дојде.. :smir:
А иначе колку што ја сфаќам твои толку и ти мои.. Не е битно..
Се изјасни кој парфем си го користам.. Кензо беше спомнат погоре.. Добро парфмече ама ми се одмили некако зашо многу долго го користев..
Кажав еднаш и ќе повторам.. Парфемот не е одлик на џебот туку на вкусот..
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Сега добив два од Oriflame..Lucia и Midsummer. Многу ми се убави, посвежи. Инаку пред тоа го користев C-true Black diamond.:pipi:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Златна ти почна, не продолжувам кулирај.. И да не би ми пречел превоз до Битола.. Добро ќе ми дојде.. :smir:
А иначе колку што ја сфаќам твои толку и ти мои.. Не е битно..
Се изјасни кој парфем си го користам.. Кензо беше спомнат погоре.. Добро парфмече ама ми се одмили некако зашо многу долго го користев..
Кажав еднаш и ќе повторам.. Парфемот не е одлик на џебот туку на вкусот..
Ова е веќе друга тема,ама парфемот не е баш одлика на вкусот.Ти можиш да одбериш кој мирис го сакаш,ама ако немаш пари да го купиш нема да го користиш тој,туку некој поефтин.Така да,сигурно дека зависи и од парите.Ама за ова има друга тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom