Парфеми

Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
eden od ponovite parfemi na Emporio Armani-Remix,mnogu tipski mirisaat i maskiot i zenskiot
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
No sepak definitivno najtipski se dvata parfema od Brooks Brothers (eden od niv naskoro kje bide moj): :wink:






Toa vazhi i za kolonjskata voda, posebno za onie mazhi shto se malku chuvstvitelni na miris pa im treba neshto razredeno:




Traditional, masculine scent with spicy undertones. A masculine foundation of sweet,
powdery, leathery, and musky notes further enhance and conclude the fragrance. Comes
with spray top. 6 oz. Per FAA regulations, fragrances and any other item in which alcohol
is the primary ingredient.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382


MIDNIGHT од авон , најдобар парфем за маж според мене !:helou:

Парфем за специјални пригоди , чуствителен мирис со благи ноти на ванила кои асоцираат на маженственост и сензуалност... еве објаснување , иако беше на италијански се потрудиф :)
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Ne e nesto extra,ama dobar e,

 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Koristam razlicni parfemi ama najomileni mi se Dior Addict 2, Miracle-Lancome za vo leto iii Amarige Mariage-Givenchy i Hypnose-Lancome za zimo..:icon_mrgr
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Парфеми кои во моментот ги користам и навистина премногу ми се допаѓаат се следниве:

Nina de Nina Ricci



[SIZE=-1]Lancome Miracle So Magic


Dolce&Gabbana - Light Blue



:smir:


[/SIZE]
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Најпривлечни парфеми кај спротивниот пол?

Епаа... на сите ни дејствуваат некои парфеми кај спротивниот пол и прават личноста да ни биде попривлечна (освен ако не се пренашљакани па мирисаат во радиус од 5км).
Кои парфеми вас ве заведуваат? И гледате на темава како поучна... вака ќе знаете како да се намирисате на следната Кајгана-собиранка :pos:

Моите омилени машки парфеми ќе ги пишам попосле, баш сакам да видам дали некоја друга ќе ги пише истите :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Парфеми кои во моментот ги користам и навистина премногу ми се допаѓаат се следниве:

Nina de Nina Ricci



[SIZE=-1]Lancome Miracle So Magic


Dolce&Gabbana - Light Blue



:smir:


[/SIZE]
и јас ги имам користено сите три, а нина се уште го користам, преубав е! исто и аquawoman, код од армани, muse од joop, а понекогаш знам да си ставам и pure poison од dior.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Користам од пред еден месец ваков, ама при крај е
Bulgari Soir
fondo-soir.jpg

A пред то користев Kenzo Jungle.


И двата се супер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom