Парфеми

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Кога како, ама најчесто купувам Lola од Рубин Кармин.. ми се допаѓа мирисот, не е многу јак, а убаво мириса... ама се случува некогаш и друг да купам, зависи како сум расположена. :icon_lol:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Последен парфем што го добив на поклон и е феноменален, летен енд вери сеншуал е Rock´ Rose на валентино.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Моментално ги имам Ангели и демони од Живанши, Вери иризистибл исто од Живанши, Тру глоу од Авон, Guess од Guess, но сеуште трагам по Flower Oriental by Kenzo неможам да го најдам никаде за жал.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16

dream angels
heavenly
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Јас сум на "Glow" Rulzzzzz на Jennifer Lopez :pipi:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ваков


и ваков
со се' aftershave.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
B.U. TRENDY, B.U. HEARTBEAT, i noviot C-THRU i NAOMI
 
Член од
17 мај 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Go obozavam light blue na d&g Cool water na Davidoff i omnia crystalline na Bvlgary!site tri mi se ekstra so ogled na toa so sakam svezi parfemi so citrus nota a mrazam slatki i cvetni...bljak
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Medea напиша:
Плачам за стариот Bu free, со зелена амбалажа, не се произведува веќе, а тој мирис ми е обележје на се што се вика младост:(
Во наредниот каталог на Авон има нов парфем, Urban Flowers Rome, мириса исто како BU Free. Инаку ги обожавам и BU, нема кој го немам користено. Најомилени ми беа од старите тој жолтиот, првиот (сега истиот се вика WILD), а сега ги сакам DREAMY и ICY- ги имав добиено на подарок од драга личност, не за друго. Јас кога си купувам преферирам оригинали, а може спомнав дека омилени ми се на Нина Ричи, Живанши и Лакост.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Омилен парфем? Па повеќе се:)
Најмногу ги сакам оној најстариот на Naomi Campbell, Wish Chopard, Roshas Aqua Woman, Black XS, Miss Sixty Elixir, Versace Cristal Noir, Icy Cold-Davidoff, Christian Lacroix Rouge, Be Kissable od Avon.:)
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Обично ги земам овие ... Jaccomo de jaccomo и diablo blue , Последниот што го зедов е од David Beckam колекцијата и може да се каже дека е кул..
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Моментално фаренхајт :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom