Парфеми

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.882
Поени од реакции
41.099
Уан милион или инвиктус. Бев еднаш у парфимерија и ми прсна таа, фантазија се парфемиве.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
943
Поени од реакции
1.396
Уан милион или инвиктус. Бев еднаш у парфимерија и ми прсна таа, фантазија се парфемиве.
One Million може да биде фантазија од парфем за човек што се нашол еднаш или најверојатно по грешка во некоја парфимерија
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.362
Поени од реакции
58.488
Пред некој ден го земав Dior Sauvage EDP и нов омилен парфем имам. Предобар! Убав силен мирис што трае.

Еве што користам во моментов.
Gucci Made to Measure. Многу го сакав парфемов, но штета што не е во производство веќе. Поради тоа доста го штедев (само за специјални прилики), али кај и да е ќе отиде, му се гледа дното. Многу пријатен мирис има, но просечно долго трае.
Paco Rabbane Pure XS (при крај исто). Второ шише па некако и го навикнав мирисот, штом ставам како да испарува во воздух :D Мада до сега сето искуство со Пако Рабане во одност на трајност ми било позитивно.
Paco Rabbane 1 Million. И овој го обновував неколку пати. Траеше најмногу од сите овие кога ќе ставиш. Наутро прсни и за цел ден си покриен. :D
Davidoff Cool Water. За 30 евра начекав 200мл, па беше одлична прилика за секојдневен парфем.
Asad Lattafa. Пријатно изненаден од перформансите на арапските парфемите. Арапскиве копии многу добро се покажаа. Треба да е копија на Dior Sauvage Elixir. После трошењето на овој, пак би пробал нешто од арапските (веројатно Armaf Club de Nuit)


20240903_171510.jpg
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.181
Поени од реакции
12.458
И ја сакам са го земам Sauvage EDP, али малку ме одбива тоа што е многу мејнстрим. Мислам дека секој пети маж го има.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
758
Поени од реакции
2.281
И ја сакам са го земам Sauvage EDP, али малку ме одбива тоа што е многу мејнстрим. Мислам дека секој пети маж го има.
Sto ima vrska toa ako ti se sviga. I ja mu se meracham ama me mrzi posle rabota da se ebavam po trgovski ama denovive ke trknam do Douglas da go mirisnam.
:D
Preporaka isto drugi parfemi sto se nosat cela godina za nas skrzavite?
Ednas na poklon od drugar dobiv Creed Aventus i toa mi e eden edinstven skap parfem sto sum koristel i epten mi se svigase, koga vidov sega sto pari e mi se svrte.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
529
Поени од реакции
725
Пред некој ден го земав Dior Sauvage EDP и нов омилен парфем имам. Предобар! Убав силен мирис што трае.

Еве што користам во моментов.
Gucci Made to Measure. Многу го сакав парфемов, но штета што не е во производство веќе. Поради тоа доста го штедев (само за специјални прилики), али кај и да е ќе отиде, му се гледа дното. Многу пријатен мирис има, но просечно долго трае.
Paco Rabbane Pure XS (при крај исто). Второ шише па некако и го навикнав мирисот, штом ставам како да испарува во воздух :D Мада до сега сето искуство со Пако Рабане во одност на трајност ми било позитивно.
Paco Rabbane 1 Million. И овој го обновував неколку пати. Траеше најмногу од сите овие кога ќе ставиш. Наутро прсни и за цел ден си покриен. :D
Davidoff Cool Water. За 30 евра начекав 200мл, па беше одлична прилика за секојдневен парфем.
Asad Lattafa. Пријатно изненаден од перформансите на арапските парфемите. Арапскиве копии многу добро се покажаа. Треба да е копија на Dior Sauvage Elixir. После трошењето на овој, пак би пробал нешто од арапските (веројатно Armaf Club de Nuit)


Прегледај го приврзокот 428339
Kade se prodavaat i MK arapski parfemi ako imas info?

Odnapred ti se zablagodaruvam.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.651
Поени од реакции
21.042
Од Шатци го земав јас. Има солиден избор.

Ги има и на fragrance.mk, ама немам купувано од нив.
Доста од парфемите им се со пониски цени од шатци, наплата при достава а парфемите оргинал !!!
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.362
Поени од реакции
58.488
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.113
Поени од реакции
2.203
Овој наводно е копија на Creed. Околу 50 евра е.
Ако имаш можност пробај тестер од него.
Да, копија, го имам јас и собира доста комплименти, два три пати прскаш и трае цел ден.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.181
Поени од реакции
12.458
Зошто ми излегува дека овој арапскиов, копијата на Creed, е женски? Да не е Intense?Ај постирајте да го видам. И препорачајте други арапски, добри копии.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
758
Поени од реакции
2.281
Почнав да читам за овој Армаф копијата на Авентус, дојдов до Армаф Иконик, копија на Блу Д Шанел, користел некој вториов? Искрено не се скапи, би ги земал и двата да ги пробам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom