Парфеми

Член од
1 октомври 2023
Мислења
758
Поени од реакции
2.281
Подобро купете си некој дизајнер парфем за истите пари, од колку клон. На крај сепак е ефтина копија клонот.
За кои исти пари, 30е за 105мл е овој Армаф тука, Авентус е тродупло. Нема шанси да дадам повеќе од 50-60е за парфем затоа и копија барам.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.208
Поени од реакции
11.423
За кои исти пари, 30е за 105мл е овој Армаф тука, Авентус е тродупло. Нема шанси да дадам повеќе од 50-60е за парфем затоа и копија барам.
Кај го најде за 30е? Околу 70-80 е интенсли 150мл.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
943
Поени од реакции
1.396
За кои исти пари, 30е за 105мл е овој Армаф тука, Авентус е тродупло. Нема шанси да дадам повеќе од 50-60е за парфем затоа и копија барам.
Имам доста парфеми, така да прескокни го делот кој колку кошта. За 56-60 евра имаш дизајнер парфем, и тука, и на фришоп
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.651
Поени од реакции
21.042
Летнава зезона користев повеќе парфеми наменети за лето а највеќе комплименти добив за Rasasi Hawas, па пополека сакам да се припремам за есен/зима и сум на мисла да купам нешто кое мава на нота на кожа. Од предходно искуство со Tom Ford Ombre Leather, кој е дефинитивно врвен парфем, би сакал да продолжам да користам нешто во тој правец ама по не толку висока цена. Го имам пробано и Tuscan Leather но е соленко за мојот џеб иако е врв, а интернет препораките ме насочија повторно кон Rasasi но овој пат на :
La Yuqawam Homme Rasasi cologne - a fragrance for men 2012 (fragrantica.com)
Од она што прочитав, тие што го користеле викаат дека парфемот е многу сличен на Tusan Leather, со добро отварање и дека е долгораен како на кожа така и на облека. Прашањето ми е дали некој го има користено и какво е неговото мислење, или пак да ми даде препорака за нешто со услов цена / преформас !!!
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.113
Поени од реакции
2.203
Зошто ми излегува дека овој арапскиов, копијата на Creed, е женски? Да не е Intense?Ај постирајте да го видам. И препорачајте други арапски, добри копии.
Машки е, овај барај го.


Исто добар е и Расаси Хавас овај повеќе е за излегување, мислам дека е копија на Инвиктус, многу добар.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.651
Поени од реакции
21.042
Строго EDP или може и EDT?
EDT - тоалентите води најчесто се слаб преформанс и траат саат време. EDP - парфеми се со многу појак преформанс и траст и плус 10 часа. Тоалетна вода стиктно пример за после вежбање и слични активности она да те освежи, парфем е веќе за работа или излегување во град.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
758
Поени од реакции
2.281
Од тоа што гледав ривјуа за тој Армаф.
1. Лимитед, 75е 105мл
2. Пјур парфум 50е 150мл
3. ЕДТ 30е 105мл

Првиот е најдобра верзија, последниот е најевтина и стандардна и на многу им бил многу „синтетички“ додека вториов е некоја златна средина. Јас го нарачав тој вториот па ќе видиме, секако не се многу разбирам и не сум маанџија, така да ако е сличен на Авентус ќе ми се свиѓа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.362
Поени од реакции
58.488
Од тоа што гледав ривјуа за тој Армаф.
1. Лимитед, 75е 105мл
2. Пјур парфум 50е 150мл
3. ЕДТ 30е 105мл

Првиот е најдобра верзија, последниот е најевтина и стандардна и на многу им бил многу „синтетички“ додека вториов е некоја златна средина. Јас го нарачав тој вториот па ќе видиме, секако не се многу разбирам и не сум маанџија, така да ако е сличен на Авентус ќе ми се свиѓа.
Пиши review кога ќе ти стигне :)
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
471
Поени од реакции
406
Armaf CDN e epten dobra kopija na Aventusot, ima mnogu kopii no Arfamot e nesto najblisku. Go imam koristeno Aventusot, najcesto dekanti, no vo ponovite batchovi ne e toa toa, ima razlika od postarite pred 5-6-7 godini i sega novite. Koj saka odlicen leten parfem Armafot e epten dobar izbor. Koj mozhe da go naceka vo DM Manoard Spark neka go zeme obavezno 5-10evra e, nema da se pokae. Parfemot e inspiriran/kopija na Aventus, za tie pari nema podobro.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
727
Поени од реакции
1.664
Скоро го здмав Tom Ford Black Orchid пд шатци и сум многу разочаран. 5200 за парфем кој од кога ке се прсниш за 2 часа ништо не се осеќа, мислам дека не вреди. Итоа мало паковање 30 или 50мл не сум сигурен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom