Парфеми

Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.270
Поени од реакции
3.205
Сега или парфемот симнува гаќи или е летен, не може двете :D
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
43
Поени од реакции
26
@Psyside што мислење имаш за Creed Aventus vs. Amouage Reflection?
Авентусот има некако митски статус, најдобар машки парфем според неколку луѓе со кои сум зборел и плус од рецензии по респектабилни профили на интернет. Само истите тие, речиси без исклучок тврдат дека денешниот Авентус нема врска со првата верзија на парфемот од пред десетина години. Тврдат дека со секоја нова серија парфемот е се послаб и послаб, дека има изгубено некои од највпечатливите ноти од првата верзија и дека денес не вреди за парите кои ќе ги дадеш. Под една од тие рецензии најлајкуван коментар беше од човек кој вика дека би платил и дупло од денешната цена само да може да ја добие првичната верзија.
Сега има нов Авентус со метално капаче, цело црно, за кој има доста позитивни реакции во однос на перформанс. Исто така ако сакаш сличен мирисен профил, можиш да пробаш Nishane Hacivat, кој е многу јак со над 10+ сати проекција. Reflection е ок со трајност и проекција, но сосема друг стил, clean floral.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
677
Поени од реакции
1.123
Според моменталната ситуација Hacivat за овој моментален Aventus е бог на парфемите
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.589
Поени од реакции
9.168
Ја за 80€ го најдов инаку се движи помеѓу 75-90€. Кој сака парфеми со овошни ноти во комбинација со ванила ова е прав избор според мене иако и првиот плавиот Версаче Ерос кој е за нијанса поскап можеби е малку појак иако според мене многу се слични.
 

Attachments

Вито Корлеоне

Вито Корлеоне - Кралот на форумската џунгла
Член од
3 јануари 2023
Мислења
18
Поени од реакции
8
Некој да сподели искуство со овие продавачиве на тестери на инстаграм. Постојано ми излегуваат реклами и по сторињата што ги објавуваат гледам многу задоволно корисници. Скептичен сум и доколку некој имал купено било каков (машки или женски) тестер од инстаграм страници би сакал да слушнам лично искуство, во врска со квалитето, услугата и долготрајноста.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.094
Поени од реакции
2.151
Некој да сподели искуство со овие продавачиве на тестери на инстаграм. Постојано ми излегуваат реклами и по сторињата што ги објавуваат гледам многу задоволно корисници. Скептичен сум и доколку некој имал купено било каков (машки или женски) тестер од инстаграм страници би сакал да слушнам лично искуство, во врска со квалитето, услугата и долготрајноста.
Јас имам пишано некоја страна на назад, зедов копија од Спајсбомб, истовремено декант од Спајсбомб, идентичен мирис, за 1200-300 вредеше, барем овој што го тестирав.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
508
Поени од реакции
700
Pišete nekoj link od ovie instagram ponudi ili na privatna poraka ako ne može u tema?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
862
Поени од реакции
1.102
Некој да сподели искуство со овие продавачиве на тестери на инстаграм. Постојано ми излегуваат реклами и по сторињата што ги објавуваат гледам многу задоволно корисници. Скептичен сум и доколку некој имал купено било каков (машки или женски) тестер од инстаграм страници би сакал да слушнам лично искуство, во врска со квалитето, услугата и долготрајноста.
Не, и малце уклучете мозок.

Тестерот и обичниот парфем се иста работа. Само затоа што комерцијално е исклучен од продажба не значи дека ќе се продава за 1/5 од цената на парфемот, така ќе нема исплатливост самиот парфем да се продава.

Тестерите кои се продаваат може да се поефтини 10-15% од обичниот парфем и тие ги продаваат приватните набавувачи кои продаваат парфеми како прекупци, и тие што декантираат на помали милилитражи.

Тестерите кои демек траеле се во глобала ефтини реплики кои се често неиспитани содржински и може да ви наштетат.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.094
Поени од реакции
2.151
Не, и малце уклучете мозок.

Тестерот и обичниот парфем се иста работа. Само затоа што комерцијално е исклучен од продажба не значи дека ќе се продава за 1/5 од цената на парфемот, така ќе нема исплатливост самиот парфем да се продава.

Тестерите кои се продаваат може да се поефтини 10-15% од обичниот парфем и тие ги продаваат приватните набавувачи кои продаваат парфеми како прекупци, и тие што декантираат на помали милилитражи.

Тестерите кои демек траеле се во глобала ефтини реплики кои се често неиспитани содржински и може да ви наштетат.
Не знам што е смешно, јас му давам примет од прва рака, тестерот и декантот мирисаат исто, траат исто и имаат иста проекција, цената е различна.

Тој нека одлучи што сака да прави.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
862
Поени од реакции
1.102
Не знам што е смешно, јас му давам примет од прва рака, тестерот и декантот мирисаат исто, траат исто и имаат иста проекција, цената е различна.

Тој нека одлучи што сака да прави.
Значи некој Изет од Турција во неговата колиба напраил парфемска формула иста како таа на Оливие Полж?

Постојат огромни куќи - франшизи како Александриа, Армаф, Латафа, Афнан па дури и Зара, со професионални тимови и пак не можат да ги доловат во целост нотите на парфемите, така да муабетот ти нема везе.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.094
Поени од реакции
2.151
Значи некој Изет од Турција во неговата колиба напраил парфемска формула иста како таа на Оливие Полж?

Постојат огромни куќи - франшизи како Александриа, Армаф, Латафа, Афнан па дури и Зара, со професионални тимови и пак не можат да ги доловат во целост нотите на парфемите, така да муабетот ти нема везе.
Или тоа или ти никогаш не си го мириснал оригиналот од Полж затоа што во Македонија, од оригинали до копии се од Изет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom