Парфеми

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.128
Продавам Mont Blanc Legend Spirit. Има течност до црвената линија (на сликата).
Го продавам за 2000 ден. Купен е од Schatze во Т.Ц. Бисер. Цената во Schatze е 3660.

Прегледај го приврзокот 382685
50% имам попуст на Амазон за него ако сакам да го купам инаку реална цена е негде 90 и нешто евриќи. Ако се работи за оригинал по многу ниска цена ја продаваш. 4,7 од 5 е оценет. Се работи за супер тоалетна вода.
Screenshot_2023-06-26-15-02-26-57_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Автоматски споено мислење:

Пола шише Версаче плус гелот реално коштаат минимум 50€ да не речам 70...
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
1 јули 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво ми треба мислење за парфемот и тоалетната вода versace eros, дали се трајни и дали е подобро парфем или тоалетна вода да земам?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.128
Здраво ми треба мислење за парфемот и тоалетната вода versace eros, дали се трајни и дали е подобро парфем или тоалетна вода да земам?
Versace Eros е првата верзија а Versace Eros Flame EDPе како "втора" верзија наводно еве јас го користам и презадоволен сум. Ако сакаш наводно појак мирис на јаболко и нежна блажина првата верзија на Версаче Ерос(плавиот) наводно е таква(иако за мене двете верзии се многу слични да не речам исти мала е разликата) за разлика од него Ерос флејм има понежни овошни цитрусни ноти во комбинација со ванила. За долготрајност ЕДП (Eau De Parfum) трае неколку часа(6-8) потоа мирисот иако помалку се чувствува се уште се задржува и на кожа и на алишта. Не е штетен не иритира баш напротив нема штетни состојки.
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Versace Eros е првата верзија а Versace Eros Flame EDPе како "втора" верзија наводно еве јас го користам и презадоволен сум. Ако сакаш наводно појак мирис на јаболко и нежна блажина првата верзија на Версаче Ерос(плавиот) наводно е таква(иако за мене двете верзии се многу слични да не речам исти мала е разликата) за разлика од него Ерос флејм има понежни овошни цитрусни ноти во комбинација со ванила. За долготрајност ЕДП (Eau De Parfum) трае неколку часа(6-8) потоа мирисот иако помалку се чувствува се уште се задржува и на кожа и на алишта. Не е штетен не иритира баш напротив нема штетни состојки.
Фала ти многу, ме интересира уште од каде ти е купен?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.128
Фала ти многу, ме интересира уште од каде ти е купен?
Од Италија ми е купен. Ама дури и да го купиш од кај нас од некоја наша парфимерија под шишето мора да пишува дека е произведен во Италија бидејќи е италијански производ.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Go imas vo
Фала ти многу, ме интересира уште од каде ти е купен?
Go imas vo
Здраво ми треба мислење за парфемот и тоалетната вода versace eros, дали се трајни и дали е подобро парфем или тоалетна вода да земам?
Go imas vo eliksir vo capitol, 45 - 50 evra e...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.128
Go imas vo

Go imas vo

Go imas vo eliksir vo capitol, 45 - 50 evra e...
100мл. Eau De Parfum ? Нема шанси да е толку. Можеби тоалетна вода да. За кој производ пишуваш?
Ова во Шаци прескапо е...
Screenshot_2023-07-02-00-06-03-24_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
Член од
1 јули 2023
Мислења
3
Поени од реакции
1
Од шатци сакам да го купам оти таа е единствена парфимерија во градот во кој што живеам, ама се жалат дека не се сите оргинални таму, што мислите?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.128
Од шатци сакам да го купам оти таа е единствена парфимерија во градот во кој што живеам, ама се жалат дека не се сите оргинални таму, што мислите?
Ќе си ѕирнеш овде за кој парфем те интересира и ќе видиш како изгледа оригинал. Во парфимерија не верувам дека е можно да се продава фејк сепак еве провери:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
100мл. Eau De Parfum ? Нема шанси да е толку. Можеби тоалетна вода да. За кој производ пишуваш?
Ова во Шаци прескапо е...
Прегледај го приврзокот 383176
Neeee, 100ml e preku 100 evra... a go ima vo elixir... jas nekjni zedov so se gel za tusiranje za poklon, 3800 denari... 30 ,l
Автоматски споено мислење:

30ml
Автоматски споено мислење:

100мл. Eau De Parfum ? Нема шанси да е толку. Можеби тоалетна вода да. За кој производ пишуваш?
Ова во Шаци прескапо е...
Прегледај го приврзокот 383176
za istiot za koj zborite.. versace eros
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.128
За 20-ина евра е поскап единствено ако успееш да извлечеш некаков попуст да се ценкаш би требало да го купиш за 85-90€ отприлика реална цена. Иако на интернет го има и поевтино ама јбг од парфимерија е посигурно да купиш.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.721
Поени од реакции
5.768
Abe vi prativ slika so aktuelni ceni vo Eu be!
100ml za 52€

Niz MK se so dupla cena!
Poarno trip do Solun i kupi si parfem, isto ce te koshta
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.568
Поени од реакции
9.128
Значи @girly164 да го заклучиме најбитното:

- Серискиот број на дното од шишенцето мора да одговара односно да биде ист со серискиот број на долниот дел на кутијата од парфемот.

И ова:
Screenshot_2023-07-02-01-02-45-25_cbf47468f7ecfbd8ebcc46bf9cc626da.jpg

Тоа се најбитните две нешта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom