Парфеми

Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Нема проблем, можам да ти понудам професионално спакован декант 10мл - 25€ - https://extravagance.mk/index.php/product/percival-parfums-de-marly/ ако сакаш да го ставиш во ротација.
Или би ти предложил да го побараш Chanel Egoiste како поевтина алтернатива, а со 90% сличност.
Поздрав и имај убав ден.
Не испадна ништо со Персивал, имаше нешто проблем со Western Union, 120+ ml за 130 евра. Гледав рецензии и често го споредуваат со дизајнери, т.е. дека нема ниш квалитет, па можда и добро што не бидна работа. Денес си порачав Armaf CDNI edp 200ml, па ќе имам време да разгледам во периодов кој следни некој добар цитрусен ниш со добра проекција. :)
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Здраво Другари
Сакам да ве прашам дали знаете да има поевтина варијанта на Hugo Boss just diffrent ( најдобра опција зара)?
Го имам оргиналот, но барам некој за секој ден што има мирис на Hugo Boss JD
@Psyside
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Здраво Другари
Сакам да ве прашам дали знаете да има поевтина варијанта на Hugo Boss just diffrent ( најдобра опција зара)?
Го имам оргиналот, но барам некој за секој ден што има мирис на Hugo Boss JD
@Psyside
Не би можел да ти помогнам, не ги пратам доволно парфемите на Zara/општо дизајнери.
 
Член од
12 април 2023
Мислења
26
Поени од реакции
7
Здраво, имам шише од 100 ml (75) од Prada Luna Rossa Ocean, кој искрено ми е омилен парфем, но дознав дека еден мој другар е алергичен на него, па решив веќе да не го користам. Во шишето има отприлика уште 75 ml. Ако некој е заинтересиран, можам да му го дадам за ниска цена, да речеме 2700.
Исто така имам и шише од Rochas L'Homme, исто 75 ml, кое би го продал за 2000, или двата парфеми заедно заедно за 3700.
Двата се тоалетна вода, од овие конкретни парфеми нема други верзии како парфемирана вода или парфем.
Цените на овие во продавница се 6800 за Prada, а 5580 за Rochas.
Поздрав
Автоматски споено мислење:

Дополнување: Prada Ocean ми е купен во февруари, а Rochas L'Homme лани во лето. Двата се чувани на ладно и темно место.
Цените се флексибилни.
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Здраво, имам шише од 100 ml (75) од Prada Luna Rossa Ocean, кој искрено ми е омилен парфем, но дознав дека еден мој другар е алергичен на него, па решив веќе да не го користам. Во шишето има отприлика уште 75 ml. Ако некој е заинтересиран, можам да му го дадам за ниска цена, да речеме 2700.
Исто така имам и шише од Rochas L'Homme, исто 75 ml, кое би го продал за 2000, или двата парфеми заедно заедно за 3700.
Двата се тоалетна вода, од овие конкретни парфеми нема други верзии како парфемирана вода или парфем.
Цените на овие во продавница се 6800 за Prada, а 5580 за Rochas.
Поздрав
Автоматски споено мислење:

Дополнување: Prada Ocean ми е купен во февруари, а Rochas L'Homme лани во лето. Двата се чувани на ладно и темно место.
Цените се флексибилни.
Luna Rossa во замена за Afnan In Oud? 75 мл го продавам за 3000 ама не е проблем глава за глава.
 
Член од
12 април 2023
Мислења
26
Поени од реакции
7
Ги продадов двата.
Ако сака некој имам Le Male 40 ml од Jean Paul Gaultier, сосема нов, купен пред некој ден, вчера го отворив, само 4 пати имам прснато. Го продавам за 1800 денари.
 
Член од
12 април 2023
Мислења
26
Поени од реакции
7
Ги продадов двата.
Ако сака некој имам Le Male 40 ml од Jean Paul Gaultier, сосема нов, купен пред некој ден, вчера го отворив, само 4 пати имам прснато. Го продавам за 1800 денари.
Цената е намалена на 1400.
 
Член од
12 април 2023
Мислења
26
Поени од реакции
7
Edt, да, купен е од Schatze во Т.Ц. Бисер.
Автоматски споено мислење:

20230414_201614.jpg
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Да ве прашаат во моментот кои се Топ 5 EDP, кој би бил вашиот одговор?
Прашувам за период од Мај до кај Септември.
(во дилема сум, па одговорот ќе ми помогне при изборот, затоа го поставувам прашањево) :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Да ве прашаат во моментот кои се Топ 5 EDP, кој би бил вашиот одговор?
Прашувам за период од Мај до кај Септември.
(во дилема сум, па одговорот ќе ми помогне при изборот, затоа го поставувам прашањево) :)
До која цена?

Btw, го продавам парфемов кој оваа зима најчесто го носев. Трајност над 12 часа и проекција 6+, клон на Initio oud of greatnes. 75ml. Чисто ради тоа што ми здосади да го носам. Може и замена. Цена 3000 денари, бесплатна достава.
FB_IMG_1681674448297.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom