Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.770
Ако се реализира голема шпонија, не се сомневам дека таа држава ќе е еден голем ќенеф во која ќе цути криминалот, трговијата со органи, оружје и дрога, со катастрофална инфраструктура каде секој полунормален човек ќе сака да ја напушти. Тоа може да се види и по западна Македонија, од кога им дадоа на ДУИ да си игра држава во држава Албанците во тој дел се помасовно и помасовно се иселуваат.
Сега е таква нема потреба од промени, ваква Македонија е и повеќе од одлична за Брисел и ЕУ. И не само западна Македонија, истото се случува и со Косово.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.697
Дали може некој да објасни што се случува со водава во тетово, зошто има полицоја, што се случува?
Не можев да најдам ништо по медиуми.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Дали може некој да објасни што се случува со водава во тетово, зошто има полицоја, што се случува?
Не можев да најдам ништо по медиуми.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.650
Значи овие Вмро откако се вратија на власт, си продолжија со старите тактики.
Па, не почнаа баш лошо во вториов мандат. Баш ми се допаѓа утрово. Ако по него се познава денот, ќе биде забавно.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Попљукај бато, како за беља ќе биде и да не оди натака, затоа за се што тераше сеир испадна така.
Апсолутно ништо не испадна така. Скоро се со што терав сеир се испостави дека е за терање сеир.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Апсолутно ништо не испадна така. Скоро се со што терав сеир се испостави дека е за терање сеир.
Немој да ми кажеш дека не тераше сеир со федерализацијава на државава. Заев беше Исус за тебе....сите го знаат ова, а не планирам да барам по форумов што си пишал.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Немој да ми кажеш дека не тераше сеир со федерализацијава на државава. Заев беше Исус за тебе....сите го знаат ова, а не планирам да барам по форумов што си пишал.
Прво нема никаква федерализација, прекини да пишуваш глупости, оти дури пишувате такви глупости и ширите страв наместо издржана политика ќе добивате гласови колку што добивте.

Второ, веднаш да најдеш еден пост каде што сим го фалел Заев. Исис бил Заев за мене, страшна работа. Клеветењето е многу ниска работа, а се фалиш со сопствената моралност.

Тоа сите го знаат не вреди многу. Еве сите мислат дека си педер, ама ме мрзи да барам такви постови каде го тврдат тоа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Тоа сите го знаат не вреди многу. Еве сите мислат дека си педер, ама ме мрзи да барам такви постови каде го тврдат тоа.
Е баш го погоди случајов. Држи и тоа како држи.
1596136295239.png
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Прво нема никаква федерализација, прекини да пишуваш глупости, оти дури пишувате такви глупости и ширите страв наместо издржана политика ќе добивате гласови колку што добивте.

Второ, веднаш да најдеш еден пост каде што сим го фалел Заев. Исис бил Заев за мене, страшна работа. Клеветењето е многу ниска работа, а се фалиш со сопствената моралност.

Тоа сите го знаат не вреди многу. Еве сите мислат дека си педер, ама ме мрзи да барам такви постови каде го тврдат тоа.
Се правиш мутав....ок стратегија е тоа, не викам не. За дел од работите верувам дека и сам не се сеќаваш што си ги пишал. Како и да е, небитно, ништо не мења нашиов муабет. Поентата беше чисто за воља на вистината.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Дали може некој да објасни што се случува со водава во тетово, зошто има полицоја, што се случува?
Не можев да најдам ништо по медиуми.
Сакаа да им ја зема водата на торбешите од Урвич и Јеловјане.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Втората појава се fake personality ликови. Овде на форумов, најуспешен таков трол е еден Сунѓерот Боб, кој остана доследен на креацијата до самиот крај.
Да бе, све знаеш ти.
Не ми крш филм ебате.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Се правиш мутав....ок стратегија е тоа, не викам не. За дел од работите верувам дека и сам не се сеќаваш што си ги пишал. Како и да е, небитно, ништо не мења нашиов муабет. Поентата беше чисто за воља на вистината.
Која вистина? Шириш лаги за мене, покриени со небулозата сите знаат. Треба да се срамиш. Прво ширеше бесмислен страв на форумот, со девалвации и чуда, кога не ти ги купија лагите сега мене ме клеветиш. А уште тогаш ти реков дека помина времето за лаги, ама ти верглаше за застава и бентли.

Сериозно, не те фаќа срам од себе?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Која вистина? Шириш лаги за мене, покриени со небулозата сите знаат. Треба да се срамиш. Прво ширеше бесмислен страв на форумот, со девалвации и чуда, кога не ти ги купија лагите сега мене ме клеветиш. А уште тогаш ти реков дека помина времето за лаги, ама ти верглаше за застава и бентли.

Сериозно, не те фаќа срам од себе?
Нешто дека името било патка од Грујо? Не?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Нешто дека името било патка од Грујо? Не?
Што името? Името беше јасно дека ќе се смени од моментот кога Грците ставија вето на приемот на Македонија во НАТО кога Буш беше претседател. Плус последна работа за која би дискутирал е нешто толку ирелевантно како името.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom