Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
4 декември 2011
Мислења
44
Поени од реакции
19
Скоро во сите пет шопови! сега судејќи по акцентот сигурно си од куманово или така по настрана па сигурно имате таму пет шопови.За во Скопје,појди во центар 1 кат(значи не приземје) горе во Јасмин пет шоп имаш млади нимфи пошто пет шопот беше неодамна отворен.Инаку цените се од 1000-1500 денари!
--- надополнето: 19 март 2012 во 19:01 ---

Добри се тие папагали а полошо од ара папагал мислам дека нема.Исто ко кокошка да чуваш дома.Инаку,ваков александар видов во тој во гтц пет шоп мал беше значи многу млад незнам колку беше возрасен можда половина од тие на сликите и беше сив со црн клун и бел прстен околу вратот и многу беше убав.Цена 8000 денари фаќај се за глава и излегувај.Поздрав :D
Неее,од СК сум само немам онаква буква на тастатурата,па наместо таа буква,"у" цело време пушувам... :) Уначе некако мн скапу 1500 ден...порано беа до 600 ден,барем толку го зема братучедка му...
 
L

Lu

Гостин
Неее,од СК сум само немам онаква буква на тастатурата,па наместо таа буква,"у" цело време пушувам... :) Уначе некако мн скапу 1500 ден...порано беа до 600 ден,барем толку го зема братучедка му...
Сега се поскапени :)
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Дај некој да ми каже дали е потребно да му се скратува клунот рачно,пошто не ја јаде сипината коска многу...и како да знам дали треба да му се скрати или си е нормален ?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Дај некој да ми каже дали е потребно да му се скратува клунот рачно,пошто не ја јаде сипината коска многу...и како да знам дали треба да му се скрати или си е нормален ?
немој рачно... :/ ќе те намрази псоле ќе се плаши од тебе.Ако несака сипина,стави му обична од училиште,моите такви глодаат :D
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ајт ако разбираш кажи дали си е нормален или треба интервенција :))

http://imageshack.us/photo/my-images/805/dsc0118on.jpg/
Еее супер нимфичка е .Нормален е остај го,нема шо да го мачиш.Само види долниот клун да не му е многу голем.Треба да биде заоблен.Затоа ти велам,земи со тие креди пробај обичните немора сипини.А и мислам дека има некои сипини со арома на нешто па може да ја глода.
 

Shur1keN

Hard Gamer
Член од
27 март 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
Дај некој да ми каже дали е потребно да му се скратува клунот рачно,пошто не ја јаде сипината коска многу...и како да знам дали треба да му се скрати или си е нормален ?
не треба да му се скратува клунот никако,може само ноктите ама подобро на ветеринар однеси го
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Дај некој да ми каже дали е потребно да му се скратува клунот рачно,пошто не ја јаде сипината коска многу...и како да знам дали треба да му се скрати или си е нормален ?
Не го носи на ветеринар, имаатслабо срце, може од страв да ти умре
купи му друга сипина, има во бои може тие повпечатливи ќе му се па ќе си го остри клунот.
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
44
Поени од реакции
19
ЛЕЛЕ БЕ ПОМОГНЕТЕ ПЛССС! Сегде каде што бев ,кажуваа дека ќе донесат нумфу! Како да знам дека се младе? Што ако не се младе? Една продавачка кажа дека сега е недостаток на птеце...можело стара да продаваат... само хрчак млад се продава
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
ЛЕЛЕ БЕ ПОМОГНЕТЕ ПЛССС! Сегде каде што бев ,кажуваа дека ќе донесат нумфу! Како да знам дека се младе? Што ако не се младе? Една продавачка кажа дека сега е недостаток на птеце...можело стара да продаваат... само хрчак млад се продава
Оди во ГТЦ горе има млади нимфи во едне отворен пет шоп.Ако си од Скопје де...по акцентот ми личиш некако на кумановчанка :D
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Освен во Аеродром во одгледувачница (каде што моментално нема), кај може да се најде Розенколис папагал ама да е зелен со црвено не во некои други нијанси? :)
 

Shur1keN

Hard Gamer
Член од
27 март 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
ЛЕЛЕ БЕ ПОМОГНЕТЕ ПЛССС! Сегде каде што бев ,кажуваа дека ќе донесат нумфу! Како да знам дека се младе? Што ако не се младе? Една продавачка кажа дека сега е недостаток на птеце...можело стара да продаваат... само хрчак млад се продава
најубаво можеш да видиш по клунот,ако му е тeмно плаво или кафеаво тогаш е старо,а ако е по бледа боја или клунот е бел тогаш папагалчето е младо :) :)
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
44
Поени од реакции
19
Оди во ГТЦ горе има млади нимфи во едне отворен пет шоп.Ако си од Скопје де...по акцентот ми личиш некако на кумановчанка :D
ВО ск СУМ туку баш сегде барав,а у тој шопот умаше само една нумфа...па некако сумњуво е...може е стара,башка 1800 е ,а во другуте шопову е по ефтуно,ама немаат... :noze:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
ВО ск СУМ туку баш сегде барав,а у тој шопот умаше само една нумфа...па некако сумњуво е...може е стара,башка 1800 е ,а во другуте шопову е по ефтуно :noze:
Тие нимфи кај зелено пазарче??? по 1500 мислам дека се...
е нема веќе нимфи од 1000 денари сега с емногу поскапени! :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom