Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
10 февруари 2012
Мислења
41
Поени од реакции
5
Животнско царство :D

Ме згорзи ова со ногава на нинфата ... :( Како живее без една нога жите се ? Мојата нинфа инамше несреќа , се потфати и го скрши прстот, дур се навкна тешко му беше , сега му е извиткан али не му пречи ...
лелее ...али кај мене розелата не нимфата! нимфите ми се во ред...арата моја му го откина на розелатаа розелата е папагал поголем од нимфа пример колкуу гавран...! но во ред се сеа ми текнуе коа видов дека му го скина ножето со лопата ја треснав кокошкана уф уф уч ја нејкќамм...
а инаку сум забораил да додадам оти имам и 2 шарпланинцим1 епаниол бретон и еден доберман.! позз
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
лелее ...али кај мене розелата не нимфата! нимфите ми се во ред...арата моја му го откина на розелатаа розелата е папагал поголем од нимфа пример колкуу гавран...! но во ред се сеа ми текнуе коа видов дека му го скина ножето со лопата ја треснав кокошкана уф уф уч ја нејкќамм...
а инаку сум забораил да додадам оти имам и 2 шарпланинцим1 епаниол бретон и еден доберман.! позз
А некој тигар, слон, жирафа? Некое друго животинче од Зоолошка, не си зема?
 
Член од
10 февруари 2012
Мислења
41
Поени од реакции
5
А некој тигар, слон, жирафа? Некое друго животинче од Зоолошка, не си зема?
Не,но да ти кажам добра идеја фала што ме потсети еве ако ти имаш на ум некој што продава пример слонови прати ми е-маил јас досега за слон да се чува како миленик не сум слушнал...
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
На моето папагалче му ставив пред 1месец сипина коска во кафез и ништо не ја чепка дури не и се приближува,му ставив спанаќ и се плаши од тоа рипа низ кафез се додека не го тргнеш ливчето,а гледам клунчето како да му испукало,многу е комплицирано пилево нз што ке се прави :S
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
me interesira vo bitola kade mozi da se zemi papagalce i kolku pari e edno papagalce,zboram za vakvo papagalce
papagalce.jpg
 
L

Lu

Гостин
me interesira vo bitola kade mozi da se zemi papagalce i kolku pari e edno papagalce,zboram za vakvo papagalce
Прегледај го приврзокот 40028
Не сум од Битола, такада тоа нека ти одговорат Битолчани од каде да го купиш папагалчево.
Инаку тоа папагалче е од видот Тигрица и цената во Скопје им е околу 300 денари.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Не сум од Битола, такада тоа нека ти одговорат Битолчани од каде да го купиш папагалчево.
Инаку тоа папагалче е од видот Тигрица и цената во Скопје им е околу 300 денари.
500/ 600 е цената на тигриците. Поскапени се :).
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
На моето папагалче му ставив пред 1месец сипина коска во кафез и ништо не ја чепка дури не и се приближува,му ставив спанаќ и се плаши од тоа рипа низ кафез се додека не го тргнеш ливчето,а гледам клунчето како да му испукало,многу е комплицирано пилево нз што ке се прави :S
Околу сипината коска не ти е многу комплицирано, бидејќи зависи од папагалчето. Некои ја сакаат, некои не. Јас на моето му купив кога го земав (пред некои 4 месеци) меѓутоа за сиот тој период дали неколку пати ја има пипнато. Ама затоа редовно си гризе се друго околу него :). Моето јаде минерална храна и е миленик на кифлички и леб :) (иако гледам поретко да му давам).

Инаку релативно брзо се припитоми така што сега ако слушне дека има некој во соседната соба веднаш прави галама се додека не влеземе да го посетиме :). Кај и да е ќе му купам и огледалце. Има само две мани (кои морам да признам дека тешко ми оди да му ги решам :)). Првата е тоа што е немирен ранобудец (урла ко лудо додека не разбуди некој, и потоа си свирка :)), а втората му е тоа што не ми дозволува да го галам. Ми застанува на прст, ми слетува на рамо, оди по мене ама човече не дозволува да го пипнеш ниту по глава ниту по стомачето.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Јас имам 2 тигрици,пред да ги земам имав нимфа машко Попај го викав.Но надвор како си седеше го нападнаа врани врз кафезот и го скршија постолјето падна се растрешти литна папагалот но тие веднаш по него го фатија и одлетаа со него...
сега овие мои тигрици едното е скроз бело другото е плаво со црни риги и бели пердувчиња машко и женско се очекувам оваа пролет малечки...
 
Член од
17 февруари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
3
може ли да ми кажете какво е папагалчето ;) (машко или женско) :)
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom