Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
23 јуни 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
prasanje edno imam zako papagali edniot mi izbega I zemav drug ama krilata mu gi isekle nekoj sovet so da pravam za da mu porasnat pobrgu mora da mu se iskubat ili so tek na vreme ke mu se obnovat
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.316
Поени од реакции
4.702
prasanje edno imam zako papagali edniot mi izbega I zemav drug ama krilata mu gi isekle nekoj sovet so da pravam za da mu porasnat pobrgu mora da mu se iskubat ili so tek na vreme ke mu se obnovat
Под „krilata mu gi isekle“ најверојатно мислиш,
на главниte пердувите, за да не може да лета,
и при следното „менување“ пердуви,
ќе му пораснат нови.
Ако навистина му исекле крилјата, нови крилја не растат.
Има и такви будали...
 
Член од
23 јуни 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
да да пердувите му се исечени ама многу греота е немозе ни да слета паѓа како камен а жалмие да му ги кубам за да му пораснат побрзо 16875525679057199745422570361645.jpg
Автоматски споено мислење:

и да објавам и тука во припор пред една недела ми избега жако папагал ако некој нешто види слушне или го најде ве молам нека ми се обрати следува убава награда зошто навистина многу се приврзавме со него цела фамилија а се одзива на име коко
 
Последно уредено:

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
И мене сабајлево ми избега едната тигрица
Ги изнесов на тераса,ама сум заборавил вратичката од кафезот да ја затворам , и тек после саат време на женката и текна да се "прошета" . Дур изреагирав ,касно беше ...
Резервниот кафез стои отворен со храна и вода , а во другиот е машкото , ја довикува , ама изгледа касно е ,му отиде "жената" . локација : Ново Лисиче кај монтажната гаража


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
здраво, сакам да купам нимфа, ама млада и добро чувана. Дали би можеле да ми препорачате некој пет шоп?
 
Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
Многу паметни папагали, но бараат многу внимание. Дури знаат да се досадни од претерана потреба за пажња
Добар е, веќе не досадува го касна оса и веќе не лета пошо си го скрши крилото кога го касна в кафез се разлета панично. Сеа се катери и влага у секоја чинија
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.767
Добар е, веќе не досадува го касна оса и веќе не лета пошо си го скрши крилото кога го касна в кафез се разлета панично. Сеа се катери и влага у секоја чинија
како го скрши? па носи го одма на ветеринар, мора да се намести правилно
 
Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
како го скрши? па носи го одма на ветеринар, мора да се намести правилно
Kako ќе се намести толку малецко крилце? Бевме на ветеринар прими инјекции не е можно да се оперира тоа рече. Го скрши мавајќи летајки в кафезот коа осата го касна, многу пискаше кутриот.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
62
Поени од реакции
29
Kako ќе се намести толку малецко крилце? Бевме на ветеринар прими инјекции не е можно да се оперира тоа рече. Го скрши мавајќи летајки в кафезот коа осата го касна, многу пискаше кутриот.
Ама ..... предност на се тоа е што сега со нас сегде иде, и во двор, и в кола и на одмор ќе го носиме и на плажа
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво на сите
Керка ми (9 години) инсистира да и земам папгал.
Одлуката паѓа на две врсти Мал Александар или Брауноухи.
Помош во изборот.
 
Ф

Флеш

Гостин
Здраво на сите
Керка ми (9 години) инсистира да и земам папгал.
Одлуката паѓа на две врсти Мал Александар или Брауноухи.
Помош во изборот.
Мал алекдандар се напорни многу и вокални . Бронхуите се средина и помирни .

Ако стее почетник би препорачал да земете нимфа или поефтино тигрица .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.767
Здраво на сите
Керка ми (9 години) инсистира да и земам папгал.
Одлуката паѓа на две врсти Мал Александар или Брауноухи.
Помош во изборот.
Еден твитерџија има брауноухи , и гледам доста се приврзани, сакаат да се галат, прават глупости....и лично јас би одбрал таков

Нимфите се доста дречави...многу пеат, свират и прават галама, иако тоа го прават за забава. Интересно им е да се глупираат
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
Еден твитерџија има брауноухи , и гледам доста се приврзани, сакаат да се галат, прават глупости....и лично јас би одбрал таков

Нимфите се доста дречави...многу пеат, свират и прават галама, иако тоа го прават за забава. Интересно им е да се глупираат
Проблемот е што јас како појава го сакам Мал Александар. Секаде каде прочитав Брауноухите се мили и сакаат галење и се супер.
Фала ти :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom