Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
Мада сината боја,ме лаже можда и женско да е во рана возраст . Ако има сопственикот инфо отприлика колку му се стари тигриците.
Денес ги земав и прашав само за жолтото бидејќи имам еден машки и ми рекоа дека е женка и е родена лани, а за зеленото не прашав бидејќи го земав за поклон ама мислам дека има околу 2 до 5 месеци бидејќи кљунот сеуште нема добиено жолта боја
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
Денес ги земав и прашав само за жолтото бидејќи имам еден машки и ми рекоа дека е женка и е родена лани, а за зеленото не прашав бидејќи го земав за поклон ама мислам дека има околу 2 до 5 месеци бидејќи кљунот сеуште нема добиено жолта боја
ако се ,,романични,, еден према друг, тоа е...кај животните многуууу ретко има пееери...:ROFLMAO:
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
ако се ,,романични,, еден према друг, тоа е...кај животните многуууу ретко има пееери...:ROFLMAO:
Машкиов како агресивно да се понаша према женскиот, ми изгледа како да сака да ја кљукне. Сепак уште не се ни еден ден заедно, па рано е. Ќе видиме во иднина како ќе се понашаат. Иначе жолтиов папагал го земав за друг папагал, не со ова што е на сликата.
Автоматски споено мислење:

IMG_20231016_232157.jpg
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
Дали папагалчево е болно нешто бидејќи ми изгледа како да му фалат пердуви од крилата и опашката или му ги имаат кратено од кај што го имам купено. Кога пробува да лета неможе да прелета и ќе летне некоја дистанца од 10-20 сантиметри.
IMG_20231019_102908.jpg IMG_20231019_102912.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
Му фала сите пердуви и од крилата и од опашката. Можеби е болест, можеби и од стрес ги изгубил, а и некои ги кратат за да не им летаат.

Ако можиш фати го , и види....а ако не почекај за некој месец че си ги обнови крилата
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
Му фала сите пердуви и од крилата и од опашката. Можеби е болест, можеби и од стрес ги изгубил, а и некои ги кратат за да не им летаат.

Ако можиш фати го , и види....а ако не почекај за некој месец че си ги обнови крилата
Што треба точно да видам кога ќе го фатам?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.765
Dali ima krateni perduvi, ili mu se padnati. Ako se padnati treba da ima kako dupčinja vo kožata kade treba da se perduvite
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
Dali ima krateni perduvi, ili mu se padnati. Ako se padnati treba da ima kako dupčinja vo kožata kade treba da se perduvite
Кај што го купив ми рекоа дека има и папагалчиња вадено ова, па дали е можно и од тоа да ги има загубено пердувите?
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
1
Trebalo da si zemes mladi, vo veles ima eden mladi di dava, gi pusta po kargo.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
З
Trebalo da si zemes mladi, vo veles ima eden mladi di dava, gi pusta po kargo.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
Зелениот го имам од младо кога имаше 2 месеци, па до сега кога има скоро 5 години. Женката ја земав намерно постара нема повеќе од година ипол, млада е и таа. Сакам да одгледувам рачно хранети тигрици.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
Дали се случува во митарење да течи крв? Гледам под десното крило има крв или може нешто друго да е проблем?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom