Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Проблемот е што јас како појава го сакам Мал Александар. Секаде каде прочитав Брауноухите се мили и сакаат галење и се супер.
Фала ти :)
Кај поголемиот Аллександар најсмешно ми е кога зборуваат 2 папагали меѓу себе но на човечки јазик...а не на папагалски.... :vozbud:

 
Член од
25 септември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите :love:

Би сакала да прашам за совет:

Имам мал александар и од пред неколку дена почна нон стоп да го чеша клунот (од се што има во кафезот) и со ноџето како да пробува да извади нешто.
Вчера и сабајлево почна и одповеќе да се чеша и да се збуфнува.
Расположението му е исто, нема промена во апетит и изметот му е нормален.

Се изначитав се и сешто по интернет (главата ме фркна) - од болести, вошки, алергии.:вонзем:

Дали знаете за некој ветеринар кој има искуство со птици и е во Битола или пак ако некој имал вакво искуство со својот миленик да сподели некоја корисна информација.

Поздрав! :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Здраво на сите :love:

Би сакала да прашам за совет:

Имам мал александар и од пред неколку дена почна нон стоп да го чеша клунот (од се што има во кафезот) и со ноџето како да пробува да извади нешто.
Вчера и сабајлево почна и одповеќе да се чеша и да се збуфнува.
Расположението му е исто, нема промена во апетит и изметот му е нормален.

Се изначитав се и сешто по интернет (главата ме фркна) - од болести, вошки, алергии.:вонзем:

Дали знаете за некој ветеринар кој има искуство со птици и е во Битола или пак ако некој имал вакво искуство со својот миленик да сподели некоја корисна информација.

Поздрав! :)
Распрашај се низ Битола за ветеринар, а прашај о по продавниците за птици. Една имаш кај Гроздот...имаат доста искуство
 
Ф

Флеш

Гостин
Здраво на сите :love:

Би сакала да прашам за совет:

Имам мал александар и од пред неколку дена почна нон стоп да го чеша клунот (од се што има во кафезот) и со ноџето како да пробува да извади нешто.
Вчера и сабајлево почна и одповеќе да се чеша и да се збуфнува.
Расположението му е исто, нема промена во апетит и изметот му е нормален.

Се изначитав се и сешто по интернет (главата ме фркна) - од болести, вошки, алергии.:вонзем:

Дали знаете за некој ветеринар кој има искуство со птици и е во Битола или пак ако некој имал вакво искуство со својот миленик да сподели некоја корисна информација.

Поздрав! :)
Се митари . Ако опашот му опаѓа,мења пердуви,го чеша.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Што пол е папагалчево?
Ако е розево носето женско, ако е плав машко...е сега гледам ова е постаро папагалче па изгледа му се има изгубено бојата на носето, ма да на прв поглед изгледа дека е машко.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
Истиот папагал е, многу питом папагал е ама има една мана нема осет кога кљука, некогаш е нежен, некогаш крв ти пушта. Предлог некој да го поправиме тоа имате или касно е сега?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom