Паника

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
11
Не сум голем паничар,но во некои ситуации знам да испаничам многу.Повеќе се обидувам работите да ги прифатам смирено,ладнокрвно,но не ми успева секогаш.А понекогаш,знам да изгледам ладнокрвно од надвор(за пред другите),а во мене да врие се.Не ја оправдувам многу паниката,бидејќи во повеќето случаи(барем кај мене),резултирала со негативни последици,и на крај сваќам дека за џабе сум паничела,кога немало потреба од тоа:toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Слабо паничам штознам мислам дека доколку паничам полесно можам да згрешам,не зборам само за испити општо за се во животот,во паника си под притисок па најчесто избрзуваш со заклучокот или одговорот
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
секогаш сум смирена и не паничам,не дека сум многу јака ама вообичаено другите околу мене паничат,па јас можам да се правам храбра.
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Vo pogolem del od slucaite,ne krevam panika. E sea vo epten seriozna situacija ne sum bila, ama koga okolu mene poketo se tresat za kolokvium i slicno,jas najcesto pejam :je:
 

Вокерка

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.237
Поени од реакции
4.577
Никогаш не сум паничела, а имало ситуации кога сите околу мене го правеле тоа, биле избезумени. Дури ме нервира тоа, претставува огромна пречка.

Мислам дека секогаш смирено донесуваме подобри одлуки и се извлекуваме полесно отколку без цел да врескаме, да шетаме наоколу и да не ни текне никакво паметно решение.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.660
Поени од реакции
944
Кога мислиме дека не сме паничари, и кога си мислиме нема шанси нешто такво да ни се случи на нас, е тогаш се лажеме:)

Ама се зависи од моментот и за кои ситуации зборуваме:) Кога се работи за живот или смрт верувајте тогаш оние кои се чукаат в гради дека се најхрабрите-највеќе паничат во тие моменти.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Не сум паничар. Многу ретко паничам, и тоа само во некои глупави ситуации.
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
не кревам паника никогаш..во секоја ситуација се обидувам да бидам најсмирена шо можи...мислам и по карактер сум таква смирена личност...
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
Не може да се збори ѕа оправаност или неоправданост на паника.Тоа е прашање на карактер. Јас лично не се паничам ѕа ништо, секогаш гледам да останам присебен зашто паниката може само да наштети.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па не знам баш за оправдана и неоправдана паника , тоа зависи каков е човекот, па тој може да крева паника и за најмалата глупост,а што се однесува до мене не сум некој преголем паничар (може да се рече среден) :)
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
271
За некој мали ситници или некој општи работи не се паничам ама баш ич.Порано по живчан бев ама тоа у пубертетските денови :):) Сега како поминува времето се по смирено и порелаксирано ги прифаќам работите и се обидувам што поискулирано да пребродам преку таа панична ситуација или момент,пошто со паничење ретко дека ќе се оправи нешто.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.924
Поени од реакции
524
Не е оправдана кога у темна тесна уличка те напаѓа мањак. Заради неа можеш да загинеш.

Оправдана е кога се будиш во бела болничка соба, со непознати луѓе над тебе, апарати прикачени за тебе and you can`t move your legs. Човек си, ипак. :)

Не сум некоја тешка паничарка, иако си имам моменти.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
156
Не паничам, воопшто.
Брзам, генерално, не преспивам пред важни одлуки, импулсивна сум, ама ништо од тоа не е проследено со паника.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Ne panicam za nisto-isto mi e za se.
I da panicam i da ne panicam rabotata e vekje napravena i nema vrakjanje nazad.Zato se nauciv da ne panicam oti panikata ne mi menva nisto.
 
На врв Bottom