Паника

V

Viktoranius

Гостин
Имам голема ладнокрвност, незнам зошто така ама понекогаш се нервирам поради тоа, а некојпат се чуствувам многу добро. Сите ме прашуваат како ми успева. Еве ке ви набројам неколку примери.

1. Голем одмор, сите се спремаат за писмена другиот час, а јас разгледувам билтенот.
2. Добивам опомена од директорката пред исклучување од училиште и ми вика тоа ти е последна опомена, а јас возвраќам...."ОКЕЈ"....и излегувам ладнокрвно.
Има и други ситуации да не набројувам сега...!
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Ау,многу паничам.Не знам да останам смирена во непредвидени ситуации.Многу лоша особина.Најдобро е човек да остани смирен,да размислува со бистра глава,ама то е,лесно е да се речи,а тешко да се напрај:toe:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Ретко паничам.И ако го направам тоа тогаш е за нешто големо и важно.Не се ни сеќавам кога последен пат ме фатило паника.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
179
Не сум паничар. Нормално дека понекогаш ме фаќа мала паника но во поголем дел од ситуациите се обидувам да останам што е можно поладнокрвен. Мислам дека паниката во никој случај не е потребна освен можеби кога се работи за онаа мала позитивна трема како што се нарекува.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.166
Поени од реакции
1.892
Мразам паника.Не е потребна, не ја оправдувам...

Ме нервират некои личности околу мене кога ќе почнат да паничат.:uvo:
Не сум ладнокрвна но секогаш сум смирена.:pipi:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.048
За сериозни работи и работи за кои што треба да се размислува сум секогаш ладнокрвна и успевам да се контролирам. Наспроти тоа пак за обични ситници и најбанални нешта можам да бидам и многу голема паничарка :toe:. Без разлика многу ми е мило и задоволна сум поради тоа што во најтешките моменти, кога поголемиот дел од луѓето околу мене паничат, успевам да останам со ладна глава и колку што можам повеќе гледам да ги вратам во нормала.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
9.949
Поени од реакции
10.514
Паничар сум само у случај на природна непогода (земјотреси и такви с..ња). А за паниката што мислам? Па не ја оправдувам многу,многу. Непотребна е - што повеќе ја имаш, повеќе имаш шанси да наебеш.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.006
Поени од реакции
47
Па не сум некој паничар, поточно никогаш не дигам паника за ништо. Но тоа не значи дека сум ладнокрвен. На некој начин дигам паника сам во себе, но тоа не го покажувам на другите во никој случај.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
808
Знам да паничам беспотребно некогаш...На пример за време на земјотрес и слично,и знам дека не е уопште добра особина...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
7.484
Pa ne pamtam koga posleden pat za nesto sum ispanicil...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.814
Поени од реакции
25.377
Ццц, ама сум заборавена, не сум си пишала јас на темава. :pos:

Инаку не ја оправдувам паниката, а самата сум на моменти голем паничар. Парадоксално. :)
Порано и за учење и све се паничев,ама сега сум во тој поглед многу поопуштена и посмирена. Што знам, сметам дека човек што паничи нема да постигне ништо добро. Затоа многу мразам кога некој ме брза побрзо да завршам нешто, така ми прави паника.
Некад сум изузетен паничар, некад мува не ме лази.

Како и да е, убаво е човек да не паничи. Секогаш подобро завршуваат работите ако човек е смирен.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.965
Поени од реакции
177
Обично си паничам смешно и другите ми се смеат (хелоу Дивне). Тоа е во случаи кога оставам на чиста случајност и неизвесноста ме прави еуфорична. Ама што да правам, си се смеам и самата на себеси.

Ретко ми се случува онака вистински да испаничам и тоа во случај кога сум ептен кнап со време, а треба да излегувам. Е тогаш е хаос.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Паничар сум многу голем.Посебно куче да ми излезе незнаем што би напраел.Мрзим сам коај идем некаде ме фаќа поголема паника.Па скоро од секакви случаји тежок паничар сум.тешко многу да се одвикнем.:vozbud::)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.900
Поени од реакции
3.257
Ме фаќа паника кога немам контрола врз некоја ситуација, а најмногу од лифтови, заради клаустрофобичноста.
најмногу се испаничив кога татко ми мењаше вентили во кујна за чешмата, и вентилот пукна, вода прсна како гејзер од цевката и ја мислев дека ќе се поплави се, ми се сечеа нозе...и кога го пишувам ова ме фаќа нервоза.Уф, у к**ац!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Никогаш не паничам! Чисто ладнокрвно проследувам ситуација.
 
На врв Bottom