Паника

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Да не претерам ама искрено поимот паника не ми е познат, едноставно за да испаничам треба да биде некоја апсолутно заебана ситуација но и во некои такви околности за многу брзо време сум успеал да се соберам и со ладна глава да терам понатака, паниката и паничењето во никој случај не носат добро можат само да предизвикаат уште полошо.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Ме фаќа паника кога немам контрола врз некоја ситуација, а најмногу од лифтови, заради клаустрофобичноста.
најмногу се испаничив кога татко ми мењаше вентили во кујна за чешмата, и вентилот пукна, вода прсна како гејзер од цевката и ја мислев дека ќе се поплави се, ми се сечеа нозе...и кога го пишувам ова ме фаќа нервоза.Уф, у к**ац!
Полека не се нервирај ма што се нервираш ?било поминало ич не се нервирај губиш од лепота.:pos2:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Не сум ладнокрва воопшто, многу сум чувствителна, ама нормално дека не рипам за се и сешто.
Не знам во кои случаи е оправдана паниката бидејќи постојат милион случаи, а не е наведен ниеден, затоа ќе кажам само дека паниката е секогаш оправдана, не можеш некого да судиш затоа што го фатило паника за што било. Сите сме различни и сите нас не фаќа паника во различни моменти. Затоа според мене паниката е секогаш оправдана.

П.С. Гледам некои кажале и случки, па ајде и јас.
Ме фати паника кога домски деца ни ја украдоа колата, ме фати паника кога на еден другар му провалија во колата и му го украдоа лап топот (тоа беше некни, веројатно исто од домски деца), ме фати паника кога се изгубив во чаршија како мала, кога се заглавив во лифт, кога ни застана колата, кога дозна наставничката дека сум мавала со гума...еееее, имало многу случки. :)
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Не сум ладнокрва воопшто, многу сум чувствителна, ама нормално дека не рипам за се и сешто.
Не знам во кои случаи е оправдана паниката бидејќи постојат милион случаи, а не е наведен ниеден, затоа ќе кажам само дека паниката е секогаш оправдана, не можеш некого да судиш затоа што го фатило паника за што било. Сите сме различни и сите нас не фаќа паника во различни моменти. Затоа според мене паниката е секогаш оправдана.

П.С. Гледам некои кажале и случки, па ајде и јас.
Ме фати паника кога домски деца ни ја украдоа колата, ме фати паника кога на еден другар му провалија во колата и му го украдоа лап топот (тоа беше некни, веројатно исто од домски деца), ме фати паника кога се изгубив во чаршија како мала, кога се заглавив во лифт, кога ни застана колата, кога дозна наставничката дека сум мавала со гума...еееее, имало многу случки. :)
Болдирано број 1: Паниката не е добра, пр. имаш ќеркичка (некогаш) и оваа ја удира (не дај Боже) кола и е повредена и ти наместо да побараш помош добиваш напад на паника и дремеш така како парализирана многу време за кое си можела да помогнеш...или еве ај да речеме тебе кај што секојдневно ги фрлаш столиците т.е кај контењерот да има змија и да те касне, веројатно од паника ќе трчаш наоколу додека отровот не почне да дејствува, наместо да побараш помош.
Болд 2. кој ти е бе тебе комплексот од домски деца? Паничиш и во нивно присуство? Гарантирам дека повеќето се во дом токму поради таа паника т.е ги сместил некој кој испаничил и загубил глава, едноставно незнаел што понатака.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
И едно прашање има лек против ПАНИКА? па сеа зависи до човекот не се сите исти некој има паника од повеќе работи некој нема.И паниката е многу лоша,ја на пример добив фобија од кучиња пошто ме бркаја да не претеруем али околу 20 кучиња и тоа е лошо од тогаш добив фобија незнаев што да праем само трчав и едноставно паничим за свекакви работи.Па дури и коај пишуем понекад паничим се здрвуем незнаем што да напишем се блокирам.ете тоа е ПАНИКА.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Болдирано број 1: Паниката не е добра, пр. имаш ќеркичка (некогаш) и оваа ја удира (не дај Боже) кола и е повредена и ти наместо да побараш помош добиваш напад на паника и дремеш така како парализирана многу време за кое си можела да помогнеш...или еве ај да речеме тебе кај што секојдневно ги фрлаш столиците т.е кај контењерот да има змија и да те касне, веројатно од паника ќе трчаш наоколу додека отровот не почне да дејствува, наместо да побараш помош.
Болд 2. кој ти е бе тебе комплексот од домски деца? Паничиш и во нивно присуство? Гарантирам дека повеќето се во дом токму поради таа паника т.е ги сместил некој кој испаничил и загубил глава, едноставно незнаел што понатака.
За првото болдирано: Не мислев на таква паника, не дај Боже да ја удри кола ќерка ми што ја немам, веднаш би зела мобилниот и би се јавила во брза помош, како што се јавив во полиција за колата.
За второто болдирано: Немам комплекс од домски деца, мене не ме фати паника од нив, туку затоа што беше украдена колата, или во другиот случај кога беше украден лап топот. Гајле ми е за нив, јас се грижам за штетата, кој и да ја направил. А ако ме касне змија ќе го направам истото што и ако ќерка ми ја удри кола - ќе побарам помош. Реков дека не сум ладнокрвна, како што реков и дека не сум ептен забегана, т.е. плашлива, толку за да не преземам ништо во итен случај.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Dali znae nekoj lek za kako da iscezni panikata?
Pocesto se slucuva da me fati panika I da ne mozam da zaspijam zatoa sto tesko se kontrolir.
 
На врв Bottom