Палачинки

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
палачинки со шлаг и банана (обвиткана бананата со палачинка и сето тоа со шлаг и чоколаден прелив..)
леееее ми се јаде еј...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
78
Поени од реакции
2
Ммм палачинкиии .. Хуху обозаваааааам ...
Со мешан крем , и по мозност мајка ми да ги напрај .. Ммм
Ми се пријаде ... :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
ОМФГ сум ја прескокнал темава. А дури имам правено кај Тикви4ка палачинки, бидејќи изгубив на опклада :) И тава имам купено на времето од Веро специјална за палачинки (ова после правењето палачинки кај Мими, пошто не испаднаа најдобри решив да купам нова тава).
Сакам БЛАААГИ палачинки. Со се можно, не одбивам :)
Најинитересна имам јадено во Елизабет во Струмица, бананата е цела и околу неа е обмотана палачинката со крем, кекс и се што треба.
А за највкусна, не знам, не сум некој пребирач, а и нема некоја посебна филозофија во правењето, а и состојките се тука некаде :)
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Палачинки најмногу ги сакам со ЕуроКрем .. Аууууффф многу ми се слаткии :vozbud:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Многу сакам палачинки. Тие ми се едно од најомилените јадења. Ги јадам со се и сешто :), а најубави ги прави баба ми :wink:.
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Благи - со крем, банана, шлаг и чоколаден прелив, а солени - похувани палачинки со салама , сирење и кечап , мераци....
 
Член од
4 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
obozavam palacinki jes da znam da se prejadam od niv pa posle pet meseci da ne sakam da probam nikakvo blago ubavki mi se domasni kakvi sto si gi pravam jas i mnogu ubavi palacinki i dosta puni i goolemki vo amatti mmmm...
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
obozavam palacinki jes da znam da se prejadam od niv pa posle pet meseci da ne sakam da probam nikakvo blago ubavki mi se domasni kakvi sto si gi pravam jas i mnogu ubavi palacinki i dosta puni i goolemki vo amatti mmmm...
у случај да ги прејадеш ако ти останат прати навака ке им најдеме чаре.
Иначе палачинки со Финети крем се ЗАКОН!! Најмногу ги сакам
 
D

Daftie

Гостин
Благи, благи, благи....ми се јаде, ми се плаче :(
Ал на диета сум, damn it!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
vaka, gi przite palacinkite, otkako ke bidat gotovi, zemate edno okruglo tavche i go machkate so margarin, stavate edna palacinka i na nea redite kashkaval i pechurki(moze i kechap) i taka do kraj , na kraj rendate kashkaval. inache receptov sama si go smisiv ama poradi toa sto sakam i pizza i palachinki , epten mi se pogodi:):)
 
D

Daftie

Гостин
vaka, gi przite palacinkite, otkako ke bidat gotovi, zemate edno okruglo tavche i go machkate so margarin, stavate edna palacinka i na nea redite kashkaval i pechurki(moze i kechap) i taka do kraj , na kraj rendate kashkaval. inache receptov sama si go smisiv ama poradi toa sto sakam i pizza i palachinki , epten mi se pogodi:):)
Шел уи кал дем Пицачинки?
Ми доаѓа да заплачам за нешто вакво...
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Кога сме кај палачинките, вчера јадев кај Ања солена со шунка, кашкавал, печурки и свежа салата... мммммм
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Во моментов, анус давам за една палачинка.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
аааа колку ми се јаде палачинкаа:vozbud:

една од оние големине со мнооогу крем (нутела по можност) и со банана, а од надвор шлаг и чоколаден прелив...ммм:icon_lol:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
аааа колку ми се јаде палачинкаа:vozbud:

една од оние големине со мнооогу крем (нутела по можност) и со банана, а од надвор шлаг и чоколаден прелив...ммм:icon_lol:
Не обожавам многу палачинки, ама вакви јадев у Струга и уффф, ептен беа убави.. Сеа и дома редовно ги правам вака...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom